• Krátkometrážní

Mělký hrob (1994)

Nekompromisná Boylova prvotina, ku ktorej mám jedinú výtku. Hodina 20 čistého času je na taký film proste málo.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Stupidna story plná blbých hlášok, drsných póz a ešte drsnejších frajerov, zároveň čistokrvná klipárčina a asi najlepši manifest dvojkolákov, aký si dokážem (ako človek ktorého motorky moc nerajcujú) predstaviť. Kahn je ale drak (alebo stratené deco zo Scottovic famílie) a kľudne mu odpustim aj to digitálne finále, lebo to čo Ohnivým kolieskam chýba po stránke filmovej doháňa vizuálnymi cukrátkami. Brain off a milá spomienka na časy s Road Rash.

La Linea (1972) (seriál)

Vynikajúca séria bielou čiarou animovaného cholerika, ktorý na jednofarebnom pozadí prežíva (za doprovodu groteskného piána) strastiplné dobrodružstvá. 90 častí Osvalda Cavandoliho jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu na poli animovaného seriálu. V jednoduchosti je krása (ak sú nápady).

Europe & Italy (1999)

Velice podarená "kultúrno-náučná" sonda do mentality temperamentných Talianov. A ruku na srdce, nielen Talianov.

Napoleon Dynamit (2004)

Jon "cukrová vata" Heder bol neuveriteľný a spolu Efrenom Ramirezom vytvorili dvojku z iného vesmíru, ktorý je nám ale predsa len trochu povedomý. Zvláštny film, ale tanec na Jamiroquaia ma úplne rozobral. Použitá hudba je vôbec veľmi gut.

Voják (2006)

"This guy is like a Terminator" ...a v tom sa v speťáku objaví uhrančivý pohľad Roberta Patricka. YES! YES! YES! A srdce všetkých old-schoolakov plesá, lebo toto je podstivý návrat do 80-tych kedy vládol Arnie a jeho zbrane, a ktorý tu tak veľmi chýbal (Crank je trochu inde). Nasratý golem s nohami do X proti bad-guyom, ktorí mu uniesli ženu (mix medzi Charlize Theron a Kierou Knightley), suprové hlášky, výbuchy, explózie, bitky, streľba, nahánačky ... proste film, ktorý sa neberie vážne a frčí logika-nelogika skrz všetky mysliteľné klišé ako po masle. A baví! P.S. Prosím uživateľov, ktorí sa na to chystajú, aby si kukli trailer a včas si uvedomili o čom tento film je (pomôcka: nieje to story, ani herecké výkony) a aby sme sa vyvarovali inťošským meditáciam o tom že to blo tupé. 80% ako lusk.

Sluneční hrozba (1990)

Vedci v roku 2050 predpovedajú obrovskú slnečnú erupciu, ktorá podľa prepočtov zaručene ugriluje polku planéty. Čiže je zostavený team, ktorý má tento "problém" poriešiť. Solar Crisis je jedna z mojich srdcoviek mládí (ľubovolné katastrofické sci-fi je mi veľmi blízke), ktorá na začaitku 90-tych nenápadne trónila v spodných régáloch požičovní. Film bez výrazných odchyliek sledoval tradičnú premisu podobne ladenýh dobrodružstiev, ale pod návalom (tradične) logickćh kixov s prehľadom uhasil smäd po kvalitnom sci-fí béčku s áčkovými trikmi.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Nesílená moralitka naroubovaná do nadpriemernej komédie tak, aby sa chytali čo najširšie popkornové masy (veľa barličiek, jeden prefláknutý twist a záver). Ku koncu, ale prekvapivo naberá na dramatických obrátkach, ktoré šlapú na plný plyn. A k tomu celému pridaná hodnota v podobe ovládača (ktorý by sa občas hodil), v podobe Sandlera (po Punch-drunk Love znova na uzde) a podobe 4 hereckých bonusov: Hasselhoff - Walken - Schneider - Beckinsale. 80%

Scaredy Cat! (1989)

Bambi je medzi animátormi populárna, ako tak pozerám. Po tom čo stretla Godzillu je pod taktovkou Paula Claerhouta konfrontovaná s hladovým tygrom. Bude srnčie na cibuľke?

Le Building (2005)

V podstate váriácia na lavínový "Final Destination" efekt, ale s nie tak fatálnymi následkami (teda ehm...ako sa to vezme). Animácia v tomto prípade dovolila Nguyenovi popustiť uzdu nápadom, ktoré do prasknutia napĺňajú 2 minúty vtipom. Intenzívna zábava, leň škoda že tak krátka.