• Krátkometrážní

Dokonalý trik (2006)

Aj cez zbytočne doslovný na záver nechám full-house. Nolan ma od Mementa tak dobre nebavil. 90%

Saw 3 (2006)

Návrat medzi špinavé steny, debilný Jeff, výborné pacse, občas zbytočná explicita, trápne flashbacky, nekorektnosť, debilná Amanda, veľa krvi, offtopic scény, logika na dovolenke, retardovaný príbeh a cynický záver, ktorý to celé zachránil. Teda nie úplne a výrazne zlepšil celkový dojem (posledných 20 minút som bol naplnutý ako struna) a prinútil ma ísť s dvojkou o hviezdu nižšie. 50% s dodatkom, že to mohlo byť OVEĽA horšie.

Poslední polibek (2006)

Po prcičkovom úvode film na poslednú chvíľu (chvalabohu) prehodí na dramatickú koľaj a stáva sa z neho kvalitná konverzačka dostatočne vzdialená pojmu romantická komédia vo forme, akú evokuje trajer či plagáty. Ale podobne ako nedávny Little Miss Sunshine, je táto objektivne bezchybná látka (dospelá, uveriteľná) úplne mimo spektrum môjho záujmu. Ale rád doporučím. 70% (vrátane výbornej hudby).

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tak oproti ustráchanej jedničke je toto nekompromisný (triky, výprava, akcia) blockbuster a ako tak lovím v pamäti, tak si od dôb Poslednek Krížovej Výpravy nespomínam na čistokrvejšie popkornové dobrodružtvo. Trochu ma rozladil koniec (na rozdiel od Matrixu, či LOTRa som to nečakal), tak som zvedavý či Verbinski urdrží laťku (navnadený som dosť). Keďže som film videl na dva krát, tak som s tempom nemal problém. Veľké prekvapenie.

Ah, L'Amour (1995)

Krátky animovnaý film o láske...

Humorous Phases of Funny Faces (1906)

Anglický rodák a spoluzakladateľ Vitagraph Studios (z ktorého produkcie je aj tento film) J.Stuart Blackton sa k filmu dostal zaujímavým spôsobom. Ako novinár sa po interview s T.A.Edisonom nadchol pre nový druh umenia film. Po začiatočných pokusoch s novým médiom skončil ako animátor (neskôr spolupracoval aj s Winsorom McCayom). Tento shortík predstavuje kriedou kreslené a rozpohybované postavy na tabuli.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Naprosto šialené guilty pleasure. Pred dvanástimi rokmi ma bavil Mortal Kombat dnes ma baví DOA a s kľudným svedomím prehlasujem, že ak v budúcnosti siahnem po jednom s týchto dvoch titulov, tak do bude tento béčkový feromónový výplach. Corey rocks!

Neznámý (2006)

Skrz naskrz priemerná jednohubka, ktorá by mohla v rukách kreatívnejšieho režiséra atakovať oveľa vyššie ratingy. Neuvyužitý potenciál scénára (záverečný twist mi prišiel úplne zbytočný a nefektívny) ako aj hercov, nehovoriac o prostredí. Celkom škoda, trajler sľuboval viac. 50%

Absurdistán (2006)

Vskustku katastrofická vízia budúcnosti, ktorá si originálnym námetom zasiala na kvalitný materiál, ale ktorá v praxi funguje tak na polovičný plyn. Hafo popkultúrnych odkazov neamík horko-ťažko pochytá, neukočirovaná demencia fórkov sa obracia proti autorom a film paradoxne živí to čo mal kritizovať. Mohla to byť recesná pecka, keby sa hlavná myšlienka netočila okolo rastliniek. 50%