• Pohádka

Lovci stínů (2007)

Celkem koukatelné, ale nesmím zapojit mozek. Pokud to udělám, ....a sakra, už se to stalo..... takže klišovité, povrchní, laciné a nechutně americké. Ideologická propaganda o hodných muslimech a děsuplných krutých srbech. Ne, opravdu nebudu sympatizovat s američany a jejich humanitárním bombardováním, s jejich pomocí muslimům, ne ve světle dnešních dní. Dávno se vědělo, že ihned po smrti Tita se Jugoslávie rozpadne na několik států. Přišlo to až za deset let a kdoví, možná že by se to bez "laskavé pomoci" CIA ani nestalo. Ale jakýsi zájem na válce tu byl a z pohledu roku 2017 už víme, jak ve světě působí slavné USA se svým slavným NATO. Takže fokof, ideologická fraško.

Spojenci (2016)

jo, tak Brad bude hrát špiona s pokerovou tváří, to mu ten mejkap neopadá, říkala jsem si a bylo to přesně tak...no jinak film dobrej, konec mě dostal a nejsem tomu ráda, nicméně....

LEGO® Batman film (2017)

Z traileru se to zdálo trochu dospělejší, ale co, smála jsem se celkem dost, narážky a odkazy bavily (dalekové přímo nadchli), celá ta smršť řečí a hlášek byla něco, co jsem fakt potřebovala, (ty příliš dušezpytné pasáže jsem odfiltrovala, pro děcka jistě záskužné). Přestože se na animáky nedívám a lego nesnáším, tady mě to najednou úplně nadchlo. Takže paráda, šup tam všech pět:))

Sindibád a bájné Fúrie (2016)

Asi můj třetí béčkový film v životě a tím pádem to pro mě bylo zajímavé. Studovat brakovitost je někdy fakt zábavné, ne? To machrování s šavlí, teatrální odhazování vlasů z obličeje, hrdinčin skok do náruče padoucha, aby mohla být za rukojmí a pak to její bědování, no prostě neuvěřitelný! :))))))))))) Ani na ochotnickém divadle jsem se s něčím takovým nesetkala, neměla-li to být záměrem lidová fraška. :)) Takže smích, velkej smích, jednou za dva tři roky něco takového fakt nemálo pobaví:))

Logan: Wolverine (2017)

Ale já nechci, ab to skončilo! Nechci a ne a ne a ne... chci ještě Logana !!! Chci Wolverina!!! Doprčic takhle nešikovně, upatlaně a neheroicky mají skončit jak Profesor, tak Wolverin??? To neee!

Krkonoše (2017)

Měla jsem to v kině v Jilemnici i s autorovým komentářem a besedou, film je to pěkný, ale nijak objevný. To jsem ostatně ani nečekala, ani nežádala.

Rölli a lesní duch (2001) odpad!

Předně je zcestný a špatný zdejší Obsah. Bylo to takhle: trolové se přihrnuli do lesa, kde odjakživa žili elfové. Tyto elfy, kteří se s nimi přišli po sousedsku přivítat, vyhnali pryč. Díky jedné elfce, která se skamarádila s jedním trolem a při nájezdu trolů na elfskou vesnici zemřela, se všichni napravili, elfka oživla a nakonec vidíme, jak spolu všichni elfové i trolové běží na slavnost. Jak dojemné. Nelze nevidět paralelu k situaci finů v jejich zemi, kde trolové jsou nájezdníci z asie a afriky. Jak se finské děti učí, že nakonec se všichni spřátelí, protože jednomu trolovi bylo smutno, po jedné elfce. Je to vymejvárna neskutečné razance a proto nemůžu dát nic než ODPAD.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Mě se na tom líbí, že ( zatím do 13. dílu) se nerozebírají furt dokola vztahy mezi kriminalisty a jejich svět je popsán několika málo zmínkami a tak je možno se soustředit na případ a jeho vyřešení. Jak svět kolem šílí a obrací se naruby, tak víc a víc oceňuju, když je prostě a jednoduše případ vyřešen, padouch polapen a potrestán a hotovo šmytec, žádné kolem nejasnosti a pochybnosti, udělals tohle, fajn, my ti to dokážeme a potom tě zavřeme. Jak jednoduché a léčivé:)) Chlapci jsou v pohodě, Marka Taclíka mám čím dál raději, starýho kašpara stropnickýho musím odfiltrovat, ačkoli se tam vyskytuje až příliš často. Na tu jeho držku sviňáckou se dívat nemůžu.... Ale odfiltruju ho a pak už je to dost koukatelný seriál....

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

parádní legrace, na kterou sjem stavěná, taková ta až do absurdity jdoucí. To fakt můžu. Výborní herci, nejlepší je údržbář, kurva, kuchař a managerka, ačkoli ta už dost přehrává. Pěkné svěží dílko, klidně bych si nechala líbit další pokračování při honbě za pátou hvězdou:)

Policie Modrava (2011) (seriál)

Hrozně milé, mrtvých tak akorát, krásné exteriéry a silně sympatický casting. Hlavně kvůli hercům dávám i tu čtvrtou.