• Pohádka

Ztracené město Z (2016)

Frustrovaný chlap chce metály, aby odčinil šmouhu na své pověsti (" neměl totiž při výběru předků šťastnou ruku") a tak přijme výzvu a jede malovat mapu míst, která by slušného evropana neměla zajímat, ale ty chamtivé a neslušné evropany zajímala velmi, protože kaučuk. V džungli se zamiloval a potom už nemyslel na nic jiného, než na "zelenou poušť", piraně v řece a hodné kanibaly. Pak se zase ocitl v Evropě, potom zase v džungli, pak zase v Evropě, zase v džungli a nakonec si do džungle odvezl syna, stejně postiženého a spolu tam došli svého štěstí, našli svoje ztracené Město - našli smysl svého života a svou životní lásku, ať už jejich život trval krátce nebo dlouho. Film je koukatelný, bere to hopem (což musí, protože pojmout celej život není sranda) a pořád je na co koukat. Hunnama jsem podle záznamů viděla v několika filmech, ale vůbec mi neutkvěl a ani tady mě nepřesvědčil. Je prostě takovej nijakej. Robert je zarostlej snad i na zadku, ale ty jeho excelentní lícní kosti vidět jsou a možná by se hodil na Fawceta víc, než ten Huhunám. Ale jinak jo, pěkný pokoukáníčko, pěkný film.

10 000 dnů (2014)

Něco jsem u toho dělala a tak mi to přišlo jako celkem milý, i když trochu víc ukecaný film. Obecně nemám ráda, když se něco odehrává na sněhuledu - jde na mě z toho mráz - a tak se až divím, že tohle mi celkem sedlo. Jak říkám, nekoukala jsem na technické provedení nijak detailně, ostatně to nedělám ani třeba u avengers a kdyby byly avengers technicky na 20%, tak je mi to fuk, já hodnotím jiný věci. Takže slušný 3 hvězdy.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Vypněte mozek, zapněte rušičku exaltovaných pochodů a filtr emerického patriotismu a můžete si užívat prachsprosté nádhery vizuálu od technických detailů zbraní až po celky a detaily vetřelčích krasavců a krasavice a skvělých akcí. Ale i přes vypnutej mozek:autobus plnej dětí to jako fakt????

Ztraceni v Mnichově (2015)

Aneb jak se dá vojebat i historie, kterou si ještě pamatujeme, jak se dá pokroutit, zkarikovat a ohnout tak, aby to vypadalo, jací jsou češi hlupáci a xenofobové a myslí si (ovšem že mylně), že všichni kolem jim chtějí ublížit. Strašně "nenápadná" havloidní eurohujerská vymejvačka nebohých mozků, které se chtěly jenom pobavit vtipnou hříčkou o mluvícím papouškovi s pamětí. Kdyby ten film pokračoval tak, jak začal, bylo by to přínosnější, ale pánové tvůrci měli jiný záměr. Jenom lidi nalákali, ukolébali a v pravém okamžiku nasadili midfuck, aby do nestřežených uvolněných závitů nakydali šlichtu sebemrskačství a oikofobie. Za jakým účelem asi není potřeba v dnešní komplikované a nebezpečné době, která se tak moc podobá situaci před Mnichovem, hádat. Za to bych je pověsila za koule do průvanu a nechala posrat hejnem papoušků. Minimálně.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Já to nebudu nijak moc rozebírat, jsem spokojená, ale nemohu posoudit, jak by to na mě působilo v kině (možná moc dlouhé). Konzumovala jsem to na pokračování a to se dalo. Hlavní a významné role byly fajn, ten chlapík Andor je fakt neokoukaný a sympatický, celá ta grupa desperátů byla dobře poskládaná, SPOILER škoda, že už nebudou v dalších filmech:(( Jinak film splnil všechno, co nefanatický fanda SW můžeasi tak očekávat.

Anděl Páně 2 (2016)

Katolické babyporno na druhou. Jednou byly zábavný i infantilní narážky na bibli a na všechna ta katolická klišé, kterými jsme prorostlí, ale podruhé už to byla jenom trapnost, včetně starozákonní suché stopy v řece. Kerekes je všechno, jenom ne svatá, při pohledu na to laškující gayduo člověk jenom studem klopí oči, trapný konec lovestory s největším párkem, co by mohl být její syn a nakonec rána z milosti v podobě Luciny Bílé a závěrečné "písně". Pane Bože odpusť jim, i když pravděpodobně věděli, co činí:).

Pasažéři (2016)

Ale tak koukat se na to dalo, člověk ale musel bejt sakra tolerantní...Ovšem Sheen a Jennifer za to stojí a nakonec i ten "100% sympaťák" Pratt už je mi méně protivnej :) Naštěstí tam není moc romantiky, takže nudí jenom část, kdy je tam superborec sám - už jsem si říkala ať snad raději umře, když se konečně začalo něco dít. (Jinak wtf co tam dělal ten Fishburne??? - asi mají amoši kvoty na černý ve filmu a tady jich tedy bylo opravdu trestuhodně málo, takže flákhotam s Fishburnem, že:) No.... a tak po překonání všelijakých průšvihů, strastí a katastrof spolu žili šťastně až do smrti. Kupodivu BEZ dětí, což považuju za dost zvláštní, protože i největší luxus se časem přejí a člověk zjistí, že jediný, čím má jeho život nějakou cenu a co mu dává skutečnou radost a štěstí není nějaká knížka, ale jeho děti. No nic, tahle idea se asi dnes nenosí a kina neplní, že :]]

Veselé Velikonoce (1984)

Kromě toho, že Belmonda nemusim, tady mi přišel ještě odpornější. Napsal to asi francouzský pinč a je to jedním slovem debilní. Šťastná to doba, kdy něco takového bylo lidem k smíchu.

Příchozí (2016)

Americký existenciální doják v rouše sci-fi mě nedojal ani na okamžik, zaujala mě sapir-whorfova hypotéza, která mi potvrdila moje tušení, proč jsou američani tak zoufale jednoduší až primitivní, nesouhlasím s tím, že by bylo lepší vidět svět holisticky vše najednou- to by skončila každá sranda a smysl, kterj je spodmíněn lineárností a naší značnou nevědomostí a hodně mě nasrali tvůrci s tím jak zase podsouvají lživou realitu - že totiž američani jsou ti přemýšliví a hodní, do poslední chvíle ochotní se domluvit po dobrým,zatímco rusko a čína a vůbec celej zbytek světa jsou hlupáci, nemyslí vůbec a umí jenom válčit, zatímco aktuálně v reálu je tomu zcela naopak. Už mě s těmi lživými sebeobrazy američani fuckt pruděj. Ty kroužky coby sdělení jsou fantasický, dělávala jsem takový kdysi vodovkama na mokrej papír a vizuálně mě děsně okouzlujou, že by to byla nějaká mimozemská magie? Hlavní herci nezaujali, proboha proč všude cpou toho renera, jako by nestačil v avengers, ale co, už jsem si na něj díky nim aspon trochu zvykla. Hudba velice silná, možná až moc, zase ale ono když děj sám není kdovíjak elektrizující, tak to nahonit aspon hudbou, jojo, to se dělává:) Celkově film (pominu-li tu propagandu, za kterou bych strhla aspon dvě hvězdy, pokud bych to měla hodnotit) celkem ušel, ale podruhý se na něj asi nepodívám.

Vesmír mezi námi (2017)

Tak v první řadě Asa, to vím, že nezklame a taky že ne. Jsem moc ráda, že jeho kariéra pokračuje zdárně, bez velkých přešlapů, moc mu držím palce, miláčkovi:) Hned potom velice vydařené vizuály Marsu a spejsu vůbec i záběry na zeměkouli potěšily a koneckonců i americká příroda (ty žluté stromy a to pobřeží!!!) To je to hlavní, co jsem čekala, takže moje hodnocení je velmi vysoké:) Dále Gary Oldman a hudba. Film, který sice nějak režisérsky nevybočoval, ale bylo to dobře odvedené řemeslo, kamera a vizuály byly vynikající, kvůli nim si tento film pustím jistě vícekrat. Takže přesto, že romantiku fakt nemusím, tak takovouhle, jako v tomto filmu, snesu dobře. Bravo.