• Pohádka

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Naprostá spokojenost. Nevidím žádný zásadní rozdíl mezi jedničkou a dvojkou, i tohle mě pořád bavilo a líbilo se mi na tom všechno. Ačkoli bárbínovité bloncky nejsou moje kafe, tak J.A. jsem možná překvapivě přijala a sedla mi velmi. O Ionanovi už jsem psala, to je prostě srdeční záležitost a cpt.Amerika mě fakt baví. Spoiler.---- Stříbrnej padouch na prkně, ze kterýho se vyklube klaďas, je přesně to, co se mi líbí a kromě jinýho taky moc pěknej kus chlapa:) Opět příhodná fajn hudba. Možná trochu přetaženej kolotočivej záběr nakonec, pokud byl ale míněn jako ironie, tak v tom případě excellent:)) Celkem lituju, že těch filmů není víc.

Fantastická čtyřka (2005)

Pokud člověk nutně nepotřebuje řachačku nadupanou akcí, pokud ocení jednoduchý příběh, jednoduché plynutí děje, příjemné herecké výkony, velmi vydařený vizuál, triky a skvělou hudbu, pokud se obejde bez šoků a překvapení a snese nějaké to klišé, může si film docela dobře užít. Já jsem si ho užila, byla jsem naladěná přesně na něco takového. A Ioan Gruffudd? Krásnej kocour, že? ;)))

Ant-Man (2015)

Skvělé a svěží, nápadité. Výborné herecké výkony, vizuál, kamera a všechno. Tenhle marvelácký hrdina si mě získal. A pěkný soundtrack.

Arn (2007)

Skvělý film, nádherné exteriéry, výborní herci, krásná kamera i hudba a hlavně silný příběh. Arno byl dokonalý rytíř své doby, tělem i duchem. Ani jsem o něm doteď nevěděla. Akorát si nemůžu smutně nevzpomenout na současnost, kam až to jeho dnešní potomci dopracovali:((( Arn asi v hrobě rotuje.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Pohádka pro velké romatické děti - čili mě to trochu míjí. Navíc Gosling- ani nevím, čím se tak zasloužil, že ho nemám ráda, když jsem ho snad ani někde moc neviděla.. A tady ještě s takovým nechutným knírkem:(( Nicméně to ve mě vykřesalo celkem dost rozporuplných pocitů a pohnutí - od naštvání nad nechutně submisivním okolím, které je bez vyjímky ochotno hrát jakousi úchylnou hru, kterou si jeden z nich vymyslel až po pochopení, že právě takového pochopení a spolupráce se dá nazvat vrcholným a moudrým lidstvím, které dokáže skály přenášet a léčit, ale které je povětšinou jenom našim přáním, snem, touhou, protože naše malá ega nejsou ochotna do toho jít a "dělat ze sebe pitomce"..... Není to film povrchní, je schopný zavrtat se do pořádných hloubek duše a ani to nemusí být vždycky moc příjemný, že? Za to dávám tu čtvrtou.

Zaklínač (2002) (seriál)

Knížku jsem četla před delší dobou a film jsem taky viděla dávno, nechápu, proč jsem se k seriálu dostala až teď. Ale je to moc dobře. Nebudu ho porovnávat s předlohou, vezmu ho tak jak je a mě se líbil hodně. Samozřejmě hlavně Geralt, bez kterýho si to fakt neumím představit (plus podle mě dokonalý dabing) Ostatní casting - včetně výborného malého Geralta - byl perfektní. Výprava, exteriéry, kamera a hlavně hudba výborné. Ty boje s obludami byly - možná záměrně - upozaděny, zatímco hlavní pozornost byla směrována k obecně lidským existenciálním otázkám kdo jsem, odkud přicházím a kam jdu, komu ne/pomáhat, koho ne/zabíjet, kd je moje místo zároveň s iniciačními prvky, kdy ne obřad Zaklínačů, ale až nalezení Ciri (Grálu) znamená pro muže zralost, dospělost. Znamená moment, kdy se z vycvičeného dítěte a mladého muže ovládaného cizími kodexy a "osudovým předurčením" stává svobodný dospělý muž, schopný vlastní volbou převzít zodpovědnost za sebe a svůj život, případně i za životy další. Jelikož si myslím, že seriál má nespravedlivě nízké hodnocení, za to, co mi dal, a za Michala Zebrowského dávám i tu pátou.

Terminator Genisys (2015)

úplně jsem se oprostila od T1 a T2 a koukala na to jako terminátorem nepolíbená. A celkem to ušlo, ačkoli mě to nijak nepřitáhlo a během filmu jsem místama i odbíhala něco dělat nebo mailovat s kamarády na netu. Postíhat všechny ty časové zvraty a posuny, možnosti a vrstvy jsem bez boje vzdala, co na tom, proč a jak, sledovala jsem aktuální situaci, akci a vizuál a to bylo myslím natočený dost dobře, hudba taky šlapala, takže ty tři si to zaslouží.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Výbornej film takhle v sobotu dopoledne, když máte uklízet a nechce se vám. Užila jsem si ho velmi, atmosféra divokýho západu by se dala krájet, do toho zlato a konspirační teorie a roztrhaných kravách a únosech lidí emzákama. Vynikající herecké výkony, skvělá výprava, kamera, hudba taky v pořádku a exploze lodi v závěru fantasticky vizuální. Polde názvu jsem myslela, že to bude strašná chujovina, ale nebyla.

Klub 54 (1998)

Viděno v rámci Mezipatra v režisérské verzi ve Světozoru, přítomen byl i režisér sám a povyprávěl, jak mu film producenti zpackali a tak jakmile americké puritánské ledy povolily, tak to vrátil zpátky do původního stavu. Stav to je ale tak jako tak celkem ubohý, samé trapné klišé, šablona a blbost. Nějak mi uniklo, že Studio54 je diskotéka, ymslela jsem, že je to nějakej ateliér nebo tak něco. Diskotéka mě ovšem nemile překvapila, je to totiž přesně to téma, který snad ze všech témat a filmů, který jsem kdy musela shlédnout, nenávidím nejvíc. Takže už víte, že nemůžete čekat objektivní hodnocení. Svět vycukanejch fetek, ve kterých ta jejich prázdnota až bolestivě duní, svět nul, který slintají nad jenom o trochu menší (větší) nulou, než jsou oni sami, svět ubožáků, pro který jsou peníze, pouťová sláva, fet , hodiny svíjení se mezi podobnejma magorama a občas náhodnej sex (pokud vůbec ještě lze) jsou vrcholy jejich uskřivnutých, nicotných, prázdných a upatalných živůtků se mi hnusí kam až mi paměť sahá a tak těžko něco pochválit. Dokonce ten film ani není "teplej" tak nevím, co dělal na Mezipatrech, nejvíc sexu tam bylo hetráckýho, (přístupného od 12 let) a jinak dvě krátký pusy mezi muži heteráky asi jako někde na základce. Když mi žena, která viděla tu krátkou verzi, za příšerného burácení diskohudby špitla, že "tohle je lepší než ten krátký a má to i děj" opáčila jsem, že asi neměl děj žádnej, protože ho vlastně neměl ani tenhle dlouhý cut. Školácká šablona o hochovi, kterej toužil dostat se do "lepší" společnosti a jak se mu to podařilo a jak pochopil, že to není ono. Nebo tak něco. Cosi takového. Prostě: neplýtvejte na tenhle film časem - ani těma devadesáti třema minutama, natožpak sto šesti.

Spectre (2015)

Takový ten nový Craigovský Bond, no. Když zavřu všechny oči a zapomenu, že Daniel hraje Bonda, tak je to celkem zdařilá věc, ačkoli kdybych se dala do vrtání...néééé, to by to dopadlo asi dost zle, dá se tomu vytknout milion věcí. Hlavně musím zmínit chudou akci, choreografie na nule, to je velká škoda a místo dech beroucích apoteóz se tam hodně brzdí a dojíždí...Nic extatického prostě:)) Celé to bylo takové jako by to natočili totálně unavení a utlumení lidé...hlavně režisér. Ale je tam dostatek pana Q, jehož scény - i ty samoúčelné pro nás, fanynky, které neobludí Craig -jsem žrala a byly půvabné, takže jsem spokojená. Jo a hudba se hodně povedla, (nemyslím tu úvodní písničku, tý jsem rozhodně na chut nepřišla, ale to ani u Skyfall a až na několikeré slyšení se mi zalíbila.) Co bych tak ještě pochválila? Jo, scéna s myší fakt výborná a místama se podařilo nahodit pár vizuálů jako od Ridleyho Scotta, jen zarámovat. Ty odkazy a střípky ze všemožných starých bondovek byly přájemný, akorát mě vždycky tak nějak vytrhly z plynutí děje - jako malé ostrůvky v plynoucí řece. Řeka - tedy příběh - byla ovšem poměrně vyschlá a líně se táhnoucí, unavená jako všichni. U Finennese bych to brala, to je charakter životem utahanej a vyčerpanej v úřednických bitvách, ale u takového Waltze je to dost blbý, protože jeho padouch je jedním slovem chabý. A tak nejživější mi přišel Andrew Scott, kterej byl fakt na facku a hlavně Ben Whishaw se svým plachým až něžným úsměvem a hbitým mozkem. Dokonce se dostal i na dosah vrahů, příště už by mu rovnou mohli napsat nějakou akční scénu, jak mydlí padoucha notasem do hlavy třeba:)) Bondgirl jsem ocenila, že vůbec byla, ale nepřišlo mi, že by uměla moc hrát. Celkově: nelituju, že jsem na tom byla v kině, ale nejsem ani kdovíjak nadšená. Byl by to velmi dobrý průměr, ale za Bena a hudbu dávám i tu čtvrtou.