• Pohádka

The Woodsman (2004)

teprve se na ten film podívám, ale první, co mě napadlo, bylo Overtovo okno. Mrkněte se na toto: http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=2776 Za chvilku nám média a filmy začnou podsouvat myšlenku, že sériový vrah je chudák, protože si nemůže pomoct a prostě musí vraždit. Nebo jíst lidi - viz Hannibal. Mno, hrozná sranda a lidi by se od něj klidně nechali sežrat? Ano, já jsem ty komenty četla. Zkáza postupuje.

Spotlight (2015)

Jak je možné tak třaskavé, křehké a emocionální téma podat tak nudně, povrchně a unyle? McCarthy to dokázal a dostal za to Nepochopitelného Nezaslouženého Oskara. Filmem jsem se pronudila, přestože téma je vzrušující a casting velmi slušný. Jako nějaká televizní inscenace v papundeklových kulisách a od nezaujatých tvůrců jen tak na kšeft. Navíc hudba Howarda Shorea byla jako vždy krásná , ale naprosto se do takového filmu nehodila. Měla jsem pocit, jako bych sledovala vizuální stopu jednoho filmu a audiostopu filmu jiného. No fuj. Doufám, že další oskarovka Most špionů bude lepší a spravím si chuť.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Hodně dlouhá sentimentální nuda pro lidi, kteri se dosud nikdy ještě nezabývali tematem starnuti a smrti. Ja jsem u toho zestarla aspoň o pět hodin a unudila se k smrti. Desplata miluju,, ale tady se nejak míjel dějem. Cim dal vic me to štvalo a tak z toho na konci zbyly jen dve hvězdy. Videno v televizi prolozene 80 minutami stupidních reklam mam ted naladu na pěst

Viktor Frankenstein (2015)

Spokojenost. Tahle adaptace je netradiční, s novými prvky a jde směrem, který mám raději než všechny ty romantické profláknuté oplétačky. Máme tady vynikajícího skřeta, ze kterého se vylíhne krásný (navíc inteligentní a moudrý) mladík, máme tady posedlého maniaka a vynikajícího, zvláštně sebeukázněného ochránce přirozenosti a etiky, která maniakálním vědcům vždycky chybí. Tři charaktery, tři výborní herci, kztré mám ráda. Monstrozní podívaná a výborná hudba. Co od toho chtít víc?

Red (2010)

Výborná svižná věc s výbornými herci, nejepší Malkovich s prasátkem:))

Decibely lásky (2016) odpad!

tomuhle filmu musím dát odpad už jenom z principu, přičemž mě ani na sekundu nenapadlo se na to podívat. Roky rozhlasové šikany Michalem a Davidem, to dětské trauma se prostě nedá zapomenout a tak si ted aspon takhle s chutí zchladím žáhu.

Deadpool (2016)

Trochu záhada a zázrak - žádný známý tvůrce, žádný superznámý herec, dokonce ani hlavní postavy mi nepřišly nijak sexy a přesto je to dokonalý. Teda ne úplně dokonalý, ale kdybych nějak víc pobrala (a spokojila se) to, jak se z chlapa stane Deadpool a hlavně kdybych pobrala Francise, tak by to dokonalý bylo:) I s tou Dádou, protože to byl takovej nejvíc vyčnívající přešlap, jinak mě ty lokální překlady ani nijak nerušily. A kdyby tam bylo maličko méně zastoupeno celkem slabé přirovnání, že "je to jako když mihule šuká nemocnou mihuli" apod. Ale jinak naprostá paráda. Hlavně způsob vyprávění a kontakt postavy s divákem. A začátek vynikající, přímo fascinující včetně popisů kameramana, scénáristů, režiséra atd. Líbilo se mi taky, že jsou tam maličko zrychlené záběry, což celkem postrádám u jiných superhrdinů, že jsou takoví trochu pomalí- asi stejní jako lidi. A tady: zrychlení a zase úplně zastavení. Prostě extatická technika:) Nadchlo mě to a pohnulo nejen bránicí, ale i osrdím a tak tedy přináleží i pátá hvězda.

V objetí ďábla (2015)

Nudnej film, do kterýho se mi nedařilo se vpravit.... Jedině Ethan a David mě u toho udrželi. Ďábel zase jednou zvítězil, co na to říct....

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Tomuto dílu v mých očích nejvíce uškodil fakt, že jsem ho viděla zároveň s četbou knihy. Liší se to moc, spousta věcí mi ve filmu přišla odfláknutá. Chyběla tomu veškerá hloubka a místo barevné fotky jsem sledovala jenom černobílou kresbu. Ale to je tak vždycky, já vím, jenom tady mi to přišlo ošizené až moc a to nejen v rovině vnitřního světa Katniss i jejího fyzického stavu, ale hlavně akční scény (kromě mutů) byly hodně odbyté a přitom tam šlo udělat věci, že by z toho jeden učůrával. Nechápu proč to tam nebylo. Jinak úroveň stabilní, herci výborní, zvrat opravdu drsný (a velice inspirativní a k přemýšlení vhodný). Ačkoli nejsem romantik, neměla jsem nejmenší problém s epilogem, který někomu vadí jako "nejpitomější genderový stereotyp". Tyvole to si jako Katniss měla vzít Paylorovou, adoptovat Haymitche a vesele vládnout Panemu až do smrti? Ubozí lidé, kteří považují " a vzali se, měli spolu děti a žili šťastně až do smrti" za pitomý stereotyp.(?!) Takhle asi dopravdy vymřeme a přenecháme svoje místo nějakému inteligentnějšímu druhu, než jsou lidé:)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ne, tohle není můj šálek čaje. Zase se ocitám ve známé pozici jakéhosi mimozemšťana, který sleduje kuriozní druh homo romantikus, žasne, ale nepobírá to. Není to ovšem chyba tvůrců tohoto filmu a tam to musím vzít v potaz. Julianne mám moc ráda, Goslinga nesnáším, ostatní mi byli nějak všichni ukradení...ty vztahy a propletence, ty proslovy a pozy.....aha nojo romantická komedie... no comment.