• Pohádka

BrainStorm (2008) (TV film)

Milej film. Hrozně milej film. Dobrá práce.

Osm hrozných (2015)

První půlka hnusná nuda, druhá půlka nudný hnus. Osm zjevů odporných navenek i unitř se jako smečka čertů (spíš červů) v pekle snaží jeden duhýho ojebat, prodat, obelhat a zabít. Vedou se kydy o válkách a o tom, co kdo kdy kde přitom dělal, vedou se rozhovory jako v léčebně mentálně postižených, vleče se to a je to naprosto nezajímvý a nudný. Druhá půlka je samej hnus, ze všech něco šplíchá, teče a tryská, střílí se, seká se, mlátí se a celý je to jenom krví a vnitřnostmi postříkaná nuda. (Ted si vzpomínám na likvidační scénu v Djangovi, to bylo fakt umění, ale to tady fakt nenajdete). Jenom takovej ten hnus, u kterýho se vždycky stydím, že se na něm podílím i jenom tím, že na to koukám. Ten člověk má v hlavě opravdu velký peklo a tentokrát se mu nepodařilo zbavit se svých démonů elegantně a s nadhledem, vychrstl na mě kýbl svých sraček bez kouska sebereflexe a přidané hodnoty. Možná mi jenom dnes scházel ten tarantinovský cynicko-psychopatický filtr, který by mi dovolil kochat se tou "parádou" jako se asi kochali zdejší nadšenci, ale nedá se holt nic dělat. Dokonce i společník, který mě na to vytáhl protože se mu nechtělo doma uklízet a snese hodně, prohlásil, že uklízení nebyl tak špatný nápad. Takže 8 hrozných postav plus hrozný Tarantino, to vydá.....crrr...crrr... na dvě hvězdy maximálně a pokud se budu cejtit pošpiněná těmi splašky ještě i zítra, sundám tu duhou hvězdu nekompromisně dolů. Lidi, kteří vylévají svoje bahno bezostyšně na druhé, aby si ulevili, neberu na milost.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Stěží jsem udržela pozornost první čtvrthodinu. Zase nějaký obludky, chapadla, obludy, bylo toho nějak moc, a nenaladěna tou partnerskou hádkou na začátku (wtfff???) mě přestalo zajímat, jak to bude dál, nechala jsem film běžet v malém okně a četla si horrory z reálného světa v denním tisku a až do konce jsem to v malým okně nechala...Proběhla tam nějaká strašlivá scéna, kde Hellboy a rybí muž zpívají nějakou zamilovanou sračku (achboženéé) a potom tam bylo hodně zlatého plechu a strašlivá napínačka s něčím lesklým v hellboyově hrudi... no... no nic. Prostě to nevyšlo, no, nesedlo mi to.

Hellboy (2004)

Taková chlácholivá blbinka o tom, že když je někdo čert, tak to neva, protože pokud se mu dostane dobrého vychování (a růžence) tak se z něho klidně stane anděl (strážný). Nevím nevím, jestli se podívám na dvojku. HH mi moc nesedl, já tyhle typy nemusím. Další postavy... ééé, jaké vlastně? Už jsem je zapomněla. Snad jedině rybí muž mě zauja.l Chobotnice mě vůbec nenadchly a když dokonce i Roden s obličejem přímo předurčeným pro mrazivé padouchy působí jako neškodný strejda s bizarními fousisky, je to smutný. Beltrami umí, jenomže tady ta jeho hudba byla místy nějak nepatřičná, jakoby dokonce protikladná k tomu, co se děje ve vizuálu a spíš uspávala. Tak to jsou maximálně tři.

Labyrint (2015) (seriál)

Výborná detektivka, nosný děj, mystérium (pravda menší, než v jiných Strachových dílech), zvraty, vztahy, mnoho postav, že člověk sotva stíhá (a místy musí vracet stopáž:)))). Košatost dějových linií a náznaků mi není na překážku, naopak mám pak (oprávněný) pocit, že život je mnohem barvitější, (ale někdy i nudnější a banálnější), než je v díle ukázáno a působí to jako dobrý podklad pro samotný příběh. Sedm hodin na to taky poskytuje dostatek čas, tak proč si to nedopřát. Českou tvorbu neznám a tak mi po formální stránce přišel miniseriál stejný jako třeba Zločin nebo Most severské provenience, což je mi důvěrné a milé. Na herce jsem si zvykla celkem rychle, na nepříliš objevnou hudbu také. Donutil mi přišel výbornej (protože jsem ho snad v ničem neviděla hrát nebo už kdysi dávno) a dokonce jsem zjistila, že Langmajer dokáže být i milej:) Nemám k tomu žádné intelechtuálské výtky, prostě fajn věc a díky Jirko, za ni. A za to, že jsem neodolala a namísto 7 plánovaných večerů jsem to dala na dva zátahy, dávám i tu pátou, ať nežeru:)

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Lahůdkový speciálek, u kterýho si vrním blahem a který zase zvedl mandle lidem, kteří mají očekávání:))) Bravo, Mofftissi!!!

Tři bratři (2014) odpad!

Odpad plnej pitvořeni, mizerného herectví, idiotského Svěráka, totálně sračkoidních songů s rymovačkami ze základni pomocné školy, a celkové bezbřehé bezostyšné demence. Dotrpěla jsem k zašitemu vlkovi a dal už jsem neměla sílu.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Sjela jsem to v jednom kuse stejně jako Ďáblovu lest a líbilo se mi to stejně a ze stejných důvodů. A opět mi vytanula na mysli hudba jakožto nejslabší článek řetězu. Ačkoli třeba to nechtěli tak (skoro až kýčovitě) hrotit jako Zimmer v Šifře? Každopádně by tomu pomohlo k dokonalosti, kdyby ta hudba byla lepší, s tím se nedá nic dělat.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Cítím se totálně nesvá, protože českou tvorbu vůbec neznám, spoustu herců ani neznám, ale nějak jsem načala Stracha (aha, vyjímečně jsem viděla o vánocích jeho pohádku) a tohle v jeho filmografii vypadalo lákavě... A skutečně to bylo překvapivě výborné, Jasně, člvoěk musí odfiltrovat všelijaký nesmysly a blbinky, kerý se nevím proč ve většině filmů-i cizích- pořád opakují (nejhorší je to hackování) a ani předkládaná fakta nelze brát moc vážně, protože skutečnost je smíchána s fantazií, nicméně buď má člvoěk možnost si to potom více prostudovat nebo se na to vykašle a vezme to jako fikci, jen jako film a potom tu pravdivost už nemusí tak řešit. Zaujali mě herci, chytlo mě to - děj, napětí, atmosféra. Jedině by tomu slušela nějaká lepší hudba (já vím, taková Zimmerova Angels and Demons se jen tak nenajde, no :) ale celkově je to velmi kvalitní počin.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Přesto, že české filmy nesleduju, mám pořád pocit, že Ivan Trojan je v každém z nich. Proto mi přijde takové...kuriozní uznat, že tuhle pohádku zachranuje opět Trojan. Není zlá, bavili jsme se u ní s rodinkou a dokonce jsme se i smáli. Viděli jsme i horší pohádky a tahle nás neotrávila ani neznechutila. Říkali jsme si, že z týhle pohádky si budeme pamatovat aspon dvě hlášky: Já jsem PLAVEC! a Já vám ukážu diblíka !!