Podivní (2010)

Velmi působiví horror, který děsí v hranici svých možností! Pěkná práce. 6/10

Šestnáctiletá matka (2005) (TV film)

Křehký snímek, který mi částečně promluvil do duše. Snímek nemá větší chybu, ovšem vedle toho ani nějaký ten "švih", což plně nevyčítám. Konec je pěkně roztomilí. - 5/10 -

Plán útěku (2013)

Skvělí vězeňský film v podání tak enormních legend, že je radost se dívat na obrazovku. Požitkářské nadšení jednoduše nemůže jít stranou! Já oba hlavní herce považuji za modli, oba beru jako jednoznačné vzory nejen pro mě, ale taktéž pro lidi a to že si spolu dokázali střihnout v jejich podání takový "komornější" snímek, který je točen spíše jako spojení hereckých a i osobních spojitostí obou osobností, než kvůli zisku považuji za ukázku poctivého filmařského řemesla. Zápletka je parádní a i když vězeňské filmy mají nevídanou konkurenci, tak tady originalita neschází. Scénář a režie jsou na velice vysoké úrovni. Trýzněný Sly je bezchybný a Arny s jeho vyfešákovanou bradkou vypadá vostřejc než kdykoliv předtím. - 8/10 -

Byzantium (2012)

Zaškatulkované od A až do Z. 3/10

Bez výčitek (2004)

Nechtěl jsem to vidět, a už to ani vidět nechci. Tupě vytvořené schéma filmu jen podporuje jeho "romantickou" esenci. Nevím, ale jeví se to jako zbytečnost, tedy aspoň pro mě. 2/10

Stroj času (2002)

Time Machine je příjemným snímkem, ale naprosto bez náznaku sebemenšího jádra. Vizuálně si tvůrci pěkně pohráli a některé triky kvalitně určili náznaky filmu, ovšem děj je teda bída. Poloplasticky a na poslední chvíli vytvořený děj je naprosto nekomplikovaný, a to je právě ono propadliště. Kdyby víc lámali divákovi mozek bylo by to jiné kafe. Guy Pearce je fakt precizní a ostřílený herec, to mu nechávám a Wells to taky nepojal úplně nejhůře. 4/10

Porota (2003)

Mě tam prostě nesedí Cusack. 5/10

Motýlek (1973)

Dvě věci k tomuto filmu: 1. Nuda. 2. Krása. Některé pasáže dokážou doslova uspat, ale potom se dostaví zase ten pocit soucítění s tou postavou. Hoffman zase Exceluje. 7/10

Ďáblův advokát (1997)

,,A kde souloží?" -,,Všude!" Celkem mě překvapilo, že ten film není aspoň v žebříčku nejoblíbenějších filmů. Zajímavě ladění mystický film, který ač jsem si to z počátku myslel, že se jedná o horror, tak se o něj rozhodně nejedná. V žádné scéně se strach nedostaví, snad jen napětí, ale vše je celkem prozíravé. Z hlediska herců to vezmu takhle. Reeves hraje až příliš kolísavě, ale spíš je nad hranicí dobrého až skvělého výkonu. Theron je krásná, mladá a má fešnou trvalou, k tomu není co dodat. Největší koncert, ale zajisté přivedl Al Pacino, který mi v několika scénách doslova vyrazil dech! Jestli existuje ďábel, tak vypadá přesně takto, není zbytečně zlý, je to alkoholik, děvkař, který si užívá života. -10/10- jinak 95%