Král videoher (2006)

Že by to byl nejmosaznější pařební film? To fakt ne, ale zase jsem se pěkně bavil. Půl na půl takže: -4/10-

Princezna Mononoke (1997)

,,Žijí tam obrovská zvířata, mocnější než při počátku světa." K tomuto snímku bych dodal jen jedno slovo- CIT. Hajao Mijazaki a jeho tým odvedli špičkovou práci ve svém oboru. Zmíněný pan Mijazaki má velký smysl pro všechny sekvence jeho snímku. Neskutečně si mě to získalo vším, animací, postavami, dějově a hlavně tou ocelovou hudbou. "Něco takového by nedokázal ztvárnit hraný film, něco takového dokáže ztvárnit jen anime. Přesně tento typ anime mě osobně bere nejvíce. Jsou v něm perfektně vykouzlené postavení mezi dobrem a zlem. Tvůrci si decentně a zcela nepřehnaně pohráli s vizuálním vyjádřením démonů a bohů a řečeno upřímně, to jest nejzajímavější.. GENIALITA!!! - 10/10 - "NÁDHERA ZŘÍT"

Dobrý Will Hunting (1997)

--V rámci filmového úterku-- No opět nějaký ten "přepatlaný" osud abnormálního génia. Musím říci, že se snímek zabývá genialitou hlavní postavy více než Čistá duše, v tomto je to lepší. Lepší než čistá duše je to i v geniálním scénáři. Je prostě naférofku vidět, že jsou Matt Damon a Ben Affleck skutečně inteligentní lidé. Ta slavná tabule na kterou jsem se těšil přijde až nepříjemně moc brzy a k tomu ji nedoprovází žádné uhranutí ani emocionální prožitek. Postava Willa se mi taky příliš nezamilovala. - 7/10 -

Klub vyděračů (2007)

,,Kdo rozdrtí motýla na prach?" Pamatujte si jednu věc, při únosu by to nikdy takhle nevypadalo! To, že je to celé lehce postavené na hlavu, fajn, to že se vlastně jedná o takovou blbůstku, taky fajn, ale fajn už nejsou herci. Ani Pearse, ani Butler nejsou špatní herci, ale toto je neskutečná KATASTROFA. Žádnému z nich jsem ani na moment nevěřil, mimiku nevyjímaje. Možná mi to ukázalo co udělat až mě bude má žena podvádět, ale jinak ničím nepoučující překombinovaný krimi film.4/10

Ti, co vraždí (2011) (seriál)

-1.díl- Já už se s něčím takovým prostě setkat nechci, ne proto, že by se mi to nějak hnusilo, ten důvod je jiný. Něco vevnitř mi říká, že toto prostě není nic pro mou osobu. První díl z hlediska příběhu, kamery a jiných aspektů není rozhodně vůbec odfláknutý. Lauře Bach to prostě nevěřím a ať je jakkoliv dobrá herečka, tak tady jí to prostě nesedí. ZBYTEČNĚ SI TO HRAJE NA NĚCO CO TO NENÍ. -5/10-

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

-1.díl- Currahee- Efektivně zpracovaná jednohubka, která řeší podstatu výcviku jako takového. Nejen to, že dává názorný příklad, ale především poukazuje na důležitost vojenského "peskování", to je totiž v terénu velmi podstatné. Prvky z Ryana tady ještě nejsou viditelné tak zjevně, ale všemu není konec. Dějový koncept určitě zaujme, ale ten výsledný pocit nezahřeje. -8/10- -2.díl- Den všech dnů- Druhý díl mě potěšil mnohem více. Zde se už jasně ukazuje ona Spielbergova produkce a to v plné polní! Od začátku je to fascinující scenérie. Trikově velmi namáhavá práce na seriál, ale o to více se to jeví jako film. Řekl bych, že to i takový film je. Prostředí, bitvy a neklamné efekty rozšíří jádro (polo) filmu. -10/10- -3.díl-Carentan- Carentan je strategicky nesmírně důležité městečko a jeho obsazení znamená nesmírný postup ku předu. Ve třetím dílu sledujeme napadení a následnou obranu tohoto bodu B. 7/10 -4.díl-Nováčkové- 6/10 -5.díl-Křižovatky- 9/10

Pravdivé lži (1994)

Akce je místy neskutečně strhující! 7/10

Kouzelná romance (2007)

Mám radost s toho, že Lima dokáže a taky udělá kvalitní snímeček, ale musí míti herečku jako je Amy Adams. Doufám, že "rejža" dostane ještě nějakou šanci se předvíst. 6/10

Eloise v hotelu Plaza (2003) (TV film) odpad!

Eloise, nebo Aloise? Na tom nesejde, i kdyby tam byl nějaký Aloise, tak to nezachrání........... =D 1/10