To (2017)

Knižní klasiku jsem samozřejmě nečetl, takže příběh znám jen rámcově. Ústřední motiv je velmi lákavý a film krasně propojuje na pozadí brutality jednotlivé postavy. Vyzdvihuje téma strachu a lidské temnoty, jakož to hlavního motoru pro To. Rozplétání příběhu je pozvolné, ale velmi napínavé. Jsem spíše příležitostným divákem horroru, takže jsem velmi rád že si autoři odpustili laciné lekačky a naopak zapracovali na jednotlivých scénách, které způsobují pravé tuhnutí krve v žilách. Celkový osmdesátkový freel o malém městě, kamarádství a odvaze je velmi příjemný a dělá z filmu rozhodně nadprůměrnou podívanou.

Dark (2017) (seriál)

Seriálový sci-fi klenot. Skvěle promyšlený scénář, mrazivá atmosféra a cestování časem. Co více si přát?

Já a robot (2013) (seriál)

V rámci žánru celkem dobrá jednohubka. Scénáře jednotlivých dílů pracují s již mnohokrát použitými motivy, ale přesto se autoři snažili o nějakou tu invenci. Postavy Kennexe a Doriana dávají celému seriálu příjemnou chemii, dej pěkně odsýpá, takže za mě nadstandardní Sci-Fi seriál.

Černobyl (2019) (seriál)

Sugestivní, hrozné, mrazivě skutečné..umělecky brilantní. Výborná režie podpořená skvělými herci.

Vražda v Orient expresu (2017)

Široká paleta skvělých herců na pozadí detektivkové klasiky, navíc velmi dobře zrežírováno.

Pašerák (2018)

Nemá cenu to více pitvat. Tento film táhne nahoru hlavně Clint Eastwood, hrající rozpadajícího se člověka snažícího se vyrovnat s minulostí, rodinou a ukvapeností 21. století. Příběh má jasné obrysy už od začátku, ale právě postava Earla ho dělá příjemně zajímavým ke sledování.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spielbergovsky zasněné vyprávění spojené s lehkým cyberpunkem? Proč ne. Spousta zremixovaných myšlenek a námětů se zde míchá s parádním vizuálem a pěkně odsypajícím a zábavným dějem. To ani nepočítám různé pop kulturní odkazy a narážky. Spielberg prostě ví, jak uděla moderní "pohádku" aby zaujala napříč generacemi.

Projekt Modrá kniha (2019) (seriál)

Seriál zajímavě zpracovává historii incidentů s nevysvětlitelnými úkazy nejen na obloze. V podstatě sledujeme počátek výzkumu UFO, a snahy o věděcké vysvětlení skrz doktora Hyneka na straně jedné a vládu, potažmo letectvo, které se snaží vše důkladně ututlat na straně druhé. Do toho všeho se ještě zamotávají Ruští špióni a záhadní muži v kloboucích. Project Blue Book si sice hraje na to, že jsou jednotlivé příběhy založeny na skutečných událostech, ale ve většině případů se jedná jen o část, kde jsou např. reálné postavy nebo místo, jinak je vše ostatní omáčka scénáristů. Tvůrci se snažili skloubit strohé historické vyšetřování s přece jen divácky vděčnější, tajemnější sci-fi prvky. Výsledek je nakonec tak nějak na půli cesty. Takže náplň každého dílu je, že se chvíli skutečně vyšetřuje, ale pak se přejde ke spekulacím, různým odbočkám a nakonec i politice a mlžení okolností aby se divák těšil na další díl. V některých ohledech je scénář nedotažený, kdy jsou určitě paranormální prvky vylíčeny vcelku komicky, něco se přibarvuje a někdy se ve vyprávění dost vaří z vody. Nicméně, jako celek bych seriál doporučil, protože se v současnosti nic podobného tématicky nevyskytuje.

MOST! (2019) (seriál)

Nejlepší na tom celém je, ta vlna emocí co se kolem MOSTu! zvedla. Každý si v tom hledá to svoje: co má rád, co ho pobaví a co nemůže ani vystát. Kolečko a Prušinovský to samozřejmě dělají naschvál, ví do čeho se trefit, jednoho tím naštvou a jiný se u toho zasměje. Seriálem prostupuje totální odmaskování stereotypů a je na ně neustále poukazováno. Kritika se ale nedostavuje v přímé konfrontaci konformity diváka, jako spíše v permanentním humoru. Což je myslím dobře, protože právě tento přístup dokáže tzv. "překonávat bariéry". Herecky bez chyby. Jen tak dál!

Everything Sucks! (2018) (seriál)

Ten příběh má samozřejmě náznaky klišé jak hrom, ale všechny potenciální zápory přebijí jednoduše pěkný příběh, který je tak přirozeně obyčejný, že se do něj bez problémů vžijete. Herecké obsazení neznámými herci dopadlo na výbornou, všechny postavy byly velmi dobře zahrané a já osobně jsem si je moc oblíbil. Skvěle se podařilo pohrát si mnoha scénami, které mají tu správnou atmosféru a kvalitní "feel". Je vidět, že to tvůrci zkrátka neodflákli. Pokud máte rádi trochu toho retro, trochu "nezávazné" zábavy a trochu klasického teenage příběhu "kde to dopadne dobře", tak zde jste správně