Charlie Bartlett (2007)

Byl dobrý nápad se na film podívat znovu s odstupem několika let, člověk některé věci vidí jinak a něco mu dojde až když je starší. Scénářem snímek kombinuje mnohé, ale nikdo nemůže pochybovat, že právě postava Charlieho dodává příběhu neskutečný styl a u dramatické linky dotváří zajímavou podívanou. Ano, film si jistě tak trochu "vymýšlí", ale to z něj právě dělá originální počin. Charlie, Charlie, Charlie!

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Toy Story 4 pokračuje na vlně minulých dílů, akorát přidává, řekněme "krizi středního věku" u hraček. Příběh balancuje někde nad tématem smyslu hraček v průběhu života a vyrovnáváním se s nevyhnutelnými změnami. Děti uvidí roztomilý příběh a dospělí budou s lehkým úsměvem "vědět to své". Hodně se mi líbila postava Forkyho, který přidal něco nového, akorát to v celém filmu bylo trochu málo z pohledu dospělého.

Dočasný domov (2013)

Unesete tíhu své existence? Svůj život? Na poměrně malém prostoru se odehrává série reálně depresivních příběhů na straně jedné a důkaz o síle jednotlivce na straně druhé. Film je hodně "sjednoceným průběhem" všech možných problémů, krízí a negativizmu. Zkrátka, od každého trochu. Taková záplava vyčerpávajících emocí (scéna s pohádkou o žralokovi a chobotnici je něco neskutečně hlubokého), až je to možná na diváka místy moc. Hodně zajímavá byla dějová linka Brie Larson, která mě zřejmě zaujala nejvíce. Film vlastně ve výsledku není vůbec smutný, spíše tak nějak vyústí "do plocha".

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

"Two against the world, baby." Viděno znovu po letech a pořád je to ta šťavnatá lahůdka, která neztratila nic na zábavnosti a kráse v přímočarosti a upřímnému naservírování toho nejčistšího braku.

Převýchova Cameron Postové (2018)

Rámcově zajímavý film nabízející vtahující téma a pěkné scény s dobrými herci. Realističnost nechci hodnotiti, ale nějak se ze scénáře vytratila stránka konfliktu mezi postavami. Takhle mi pojetí snímku přišlo až moc "vyhlazené" a "laskavé". Ale Chloë Grace byla výborná.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Originální soubor nejrůznějších sci-fi povídek s příchutí horrou a nadpřirozena. Z každého filmu je cítit poctivá práce, kdy i přes krátkou stopáž je jak vizuál, tak příběh vytažen do vysoké kvality.

Všechno bude (2018)

Minimalistická road movie dvou kluků (a tak trochu i jedné holky). Zásadně chybí nějaká "vážnější podstata" příběhu, takže výsledek celkem dost plave v tuctovém vyprávění. Bohužel, nezaujalo.

Roky a roky (2019) (seriál)

Brilantní drama sledující jednu rodinu na pozadí světových událostí. Fake news, hybridní hrozby, vzestup antidemokratické vlny, autoritářství v politice, ekonomický kolaps... to vše tam je. Seriál vás dostane tím, jak uvěřitelný je. Takový realistický Black Mirror. Klidně se zítra ráno vzbudíte a vše může být jak v seriálu. Years and Years vás rozhodně nenechá v klidu, občas vám bude nepříjemné se na to dívat. Co když se to stane? Co když je apokalypsa za rohem?

Euforie (2019) (seriál)

Žádná Euforie. Právě naopak: středoškolská jízda plná depresí, deziluze a neurčitých stavů po požití drog, ale i vnitřního hledání v chaosu běžného života teenagera. Seriál je naprosto odzbrojující svoji autenticitou a hloubkou postav. Každý díl se tak trochu zaměří na někoho jiného, ale ve výsledku je to výborně natočená promyšlená mosaika jedinečných charakterů, které jen tak někde nenajdete. Z některých scén až mrazí, jak jsou až neskutečně skvěle dotažené přes hranici toho, co se dá ještě vymyslet nového v tématu dospívajících středoškoláků. Psychicky je sledování náročné ale zajímavé zároveň. Reálné se míchá s nereálnem a divák jen žasne. Seriál vás chytne a nepustí do posledního záběru.

To Kapitola 2 (2019)

Vše se točí kolem návratu hlavních postav do Derry, protože uplynulo 27 let a To se vrací rozsévat hrůzu a smrt. Trikově na úrovni jedničky, ale příběh ztratil šťávu a jiskru charakterů. Dlouhá stopáž k dobrému zážitku taky moc nepřispívá. Vyprávění sice celkem drží pohromadě, hlavně kvůli kolísavému dávkování napětí, ale občas jsem měl problém udržet pozornost. Dvojka je vlastně takovým dojezdem celého příběhu To.