• Romantický

Bídníci (2012)

Chtěla jsem začít klady, ale nějak mi teď nejdou napsat.... Většina mužských herců se vůbec nehodila do celého filmu, protože je to film o zpívání a k tomu by pánové potřebovali opravdu dobře udržet tón. Tři písně, které v tomto muzikálu zazní, se mi líbily ještě než jsem film viděla. Celé je to strašně špatně poskládané k sobě. Chvílemi jsem si připadala, jako bych koukala na podivnou parodii na francouzskou klasiku Viktora Huga. Jedinými klady byly dvě herečky, které asi nemusím jmenovat, ty jediné něco zahráli a také zazpívaly. Film jsem jen s velkou nechutí dokoukala, i když to je pro mne ztráta času. Ještě poslední velké mínus bych připsala zpíváni i ve chvílích, kdy mezi sebou vedli jen jednoduchý rozhovor. Proč to proboha museli všechno zpívat? Vždyť to mohlo být i pěkné, ale v tomhle filmaři i herci šlápli vedle.

Deo keitu (2016) (seriál)

Seriál jsem ještě nedokoukala, ale pomalu začínám přemýšlet, že skončím v tom ještě dobrém. Vlastně podle komentů nejvíce souhlasím s Krysap. Tak uvidíme... No tak po několika měsících jsem seriál dokoukala a to díky herečce už několikrát zmiňované.Herečka Yoon-ah Song zahrála paní Choi úžasně. Úplně jsem malem na konci brečela. Ale jinak je seriál úplně mimo. Ani Ji Chang Wook, na kterého jsem se tak těšila mne nebavil a Yoona si konečně střihla lepší roli a i když ji zahrála dobře, stejně mne děj s nimi dvěma nebavil. Ale jak nakonec dopadne hlavní postava, co jsem zbožňovala... No tento seriál si tři hvězdičky nezaslouží, ale jen tak postava! Takže třetí hvězdička za paní Choi.

Perníková chaloupka (1983) (TV film)

Film je to tak zvláštní a nepopírám že v něčem i jedinečný. Ale nedokážu ho plně ocenit a to díky těm nechutným stavům mého žaludku, po jeho dokoukání. Proste je to na mne, až moc podivný film.

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Po dokoukání 20 dílů tohoto korejského dílka, mne napadá jen přirovnání k Sooinému pocitu prožití toho všeho po jejím znovuprocitnutí. Všechny postavy měli tak moc prostoru a žárověň jsem doufala, že bude seriál stejně dlouhý jako ten čínský. Nebudu sem vypisovat mé nejoblíbenější postavy, to bych tu psala do večera. Hae Soo byla vždy přímá a jsem ráda, že jí nechali scénáristé přiblížit se době historické. O hudbě psát asi nemusím, ta je dokonalá. Díly se každým dalším posouvají dál a dál. Seriál díky tomu nestojí na místě a vy si můžete vychutnat smršť lásky, nenávisti, přátelství a oddanosti ať už k národu (Wang Soo), přátelství (Baek Ah), chtíče (Wang Yo), strachu (Wook), pobavení (Wang Eun), bitvy (Wang Jung), panování (Wang Mu)... a v neposlední řadě Ji Mong, který svým způsobem vždy vše držel pěkně pohromadě. Co více napsat, snad jen dokonalé!

Mechanický pomeranč (1971)

Přišli první minuty filmu a já začala být znechucena, až do takové míry, že jsem s tím chtěla hned skoncovat. Po dalších minutách jsem si říkala, že to možná jen přeskáču a film neohodnotím. Ale nakonec jsem se dívala a snažila poslouchat. První polovina filmu ukazuje brutality, které převážně vede Alex. Ať uz jen v jeho hlavě, ve které poslouchá svého milovaného Beethovena. Jakmile se začne s léčbou jsem docela ohromena, jak na mne film funguje. Chvílemi jsem mu některé násilí od jeho obětí i přála, ale pak jsem k Alexovi začala mít určité sympatie. Herec, co ho ztvárňuje podal pěkný herecký výkon. Malinko se mi tam nelíbily ty sci-fi prvnky. Jako by film jen rušily... Film to špatný není, ale není pro mne. Každopádně mám pocit, že kniha by se mi mohla líbit víc.

Baempaieoneun uri yeopjibe sanda (2016)

Ji Sung mi tu připomínal Johnnyho, s tím jeho olizováním slaných věcí. Bohužel mi přišlo, že se tam nic moc nedělo, ale kdyby to bylo delší a propracovanější příběh, možná by se to i uchytilo. Takhle mne to i trochu zklamalo, na to jak jsem se na to těšila.

Minyeo gongsimi (2016) (seriál)

Je to pro mne dosti těžké, tento seriál ohodnotit. Hlavní herečka byla super, dosti vtipná a nakonec se mi to její nakopnutí hlavního hrdiny moc líbilo. Vlastně jsem to dokoukala jen díky Gong Shim a druhému hlavnímu muži (Joo-wan On). Bohužel mi přijde, že kdyby měl seriál jen dest dílů bylo by to super, ale já to pak už nezvládala. Navíc ta linka s hlavním hrdinou, jak hledá svou rodinu mi přišla nezajímavá a navíc mi pak přišla dost klišovitá. No za to jak mne to pak nebavilo dám nakonec 2 hvězdy. Nedoporučila bych to a navíc bych od toho i někoho odradila. Min Namgoong (je mi to líto, co teď napíšu) on byl tak rád, že mu koneščně dali romantickou roli, ale on by se měl pouštět jen do těch záporáků. Ty mu jdou!

Tři barvy: Modrá (1993)

Hodně mne to zklamalo. Vzhled a grácie paní Binoche je opravdu dobrý, ale její postava mne nevtáhla a nedala mi žádný pocit. Nic jsem při tom necítila. Pořád jsem na něco čekala, ale nepřicházelo to. Pouze ta scéna s myšičkama, byla zajímavá, ale jinak nic. A to je i na průměr málo.

Warcraft: První střet (2016)

Byla jsem tak moc překvapená (mile), že se mi tento počin tak moc líbil. Když film skončil, tak ke mne přišla vteřinová informace. A to: Já chci pokračování :) A to znamená, že je film dost dobrý na to, aby na něj šel člověk do kina. Vizuálně to bylo krásné a hodně se mi líbily scény s létáním a magií. Ty byly skvostné. Bála jsem se, ale není třeba. Hodně mne zaujal mladý kouzelník...

Chuno (2010) (seriál)

Posledni dobou mám náladu pouze na historické seriály a proto jsem zvolila právě Chuno. Jang Hyuk mne přesvědčil, že dlouhé vlasy mu fakt sluší :), ale nejvíce mám zatím ráda herce Han Jung Soo (možná i proto že se mi v Jackpot zalíbil jako hornagi man (tygří muž)... Z tohohle zase nemůžu spustit oči Ji-ho Oh. Ti tři s Ha-eun Kim jsou dokonalí. Až bude po zkouškových vrátím se... doufám že mne nezklamou!