John Wick 3 (2019)

Teda po skončení filmu, sem chtěl víc všeho, víc střelných zbraní, víc sečných a bodných zbraní, víc šílených/vtipných zabijáků, víc hlášek, víc vtipů, víc akce a víc psů. Ono tedy vidět film jednou nestačilo, takže až po třetím zhlédnutí, se cítím dostatečně uspokojen, ale na jak dlouho ? Ale abych zase nechválil a neslintal, příběhově se to nikam nepohnulo, spíš si každá postava ujasnila, jak na tom vlastně je a kam vlastně patří. A ta rychlá změna z New Yorku, do nějaké Arabské země/pouště, je silně do očí bijící. A to je asi tak vše, co by šlo vyčíst a filmová sérii tímhle určitě končit nemůže, protože tenhle film je jenom příprava na válku. Největší cliffhanger ve filmové historii a to jako vůbec.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Překvapivě lepší než by jste čekali, začátek sice takový všelijaký, ale od záchodu se to rozjede, vtipné hlášky padají jak na běžícím páse a o bizarní situace neni nouze. Film se nevyhne klasickému kliše, kdy se hlavní postavy rafnou, to aby se pak mohli udobřit. A vedlejší postavy sou úplně boží a každá postava, by si zasloužila víc prostoru. Pohodové čtyři.

Syn temnoty (2019)

Jamese Gunna vyhodíte dveřmi a on se vám vrátí oknem a ještě sebou přivede vlastnoručně vyrobené monstrum, které přišlo na zemi nastolit pořádek. A tak se Gunn pomstil společnosti Disney, po svém a krvavě, a ještě ho pak raději vzali zpátky. Film výborně funguje samostatně, něco jako "Metal" od DC, nebo "Co by kdyby" od Marvelu, ale zároveň je tady cítit, že si občas něco od konkurence nebojí vypůjčit a copyright vůbec neřeší. Délka je naprosto vyhovující a film dobře drží tempo a nestalo se, že by sem se nudil, furt se totiž něco dělo a o napětí nebylo nouze. Klučina je sympaťák a i vedlejší postavy, umí zaujmout a co se týče gore, tvůrci se velice dobře vyřádili a párkrát to i dobře mlaská. Tenhle film je pro celou rodinu a navíc to má i šťastný konec. PS : Alex Jones totálně LOL.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Avengers: Endgame mají jednu chybu, sou zničující, i kdyby vám postavy z toho světa byli ukradené a nezajímali vás, i tak vás Endgame odrovná. A teprve až teď, se z toho tak nějak dostávám a Detective Pikachu, je super volba na pohodový film, kde se o kladné a i záporné postavy bát nemusíte. Nicméně hlavní lidský hrdina, je zde kladný, ale jako moc, je to takový ten nezajímavý kladný hrdina, který se nijak nevyvíjí a je šedivý. Ale všechno zachraňuje, nejvíc sexy muž na planetě a tím je Ryan Reynolds, dalo by se i polemizovat jak moc je sexy a jeho dokonalost, by se dala snad srovnat s výbuchem supernovy, ale to třeba až příště. Ryan Reynolds.......hmm bože, už jenom to, že napíšu jeho jméno, tak se mi chvějí konečky prstů, si tenhle film viditelně užíval, užíval si všechno co s tímhle filmem souviselo a kdyby k sobě neměl žádného lidské hrdinu, tak by tvůrci udělali asi nejlépe. Humor je zde jako na horské dráze, Ryan Reynolds zavtipkuje a já se bavím, zavtipkuje hlavní hrdina či někdo jiný a nic, prostě nic a v tom je problém, nevyváženost celého filmu. Co se týče hlavního záporáka, je třeba vědět dvě věci, je zlý a jeho zlovolný plán, je úchylný. Jako neni to vyloženě špatné, ale Ryan Reynolds si to celý krade pro sebe a chtěl bych vidět film, kde Ryan Reynolds kreslí nahého Ryana Reynoldse a celé by to bylo v časové smyčce. Kathryn Newton když už je vidět, tak je překvapivě dobrá, škoda že ona nebyla tím hlavním lidským hrdinou. Je to fakt dobrý, jen nečekejte něco víc, než pohodový film s pokémony, což je trošku škoda. Jen tak tak, ty čtyři.

Avengers: Endgame (2019)

This is the end. Beautiful friend. This is the end. My only friend, the end. Of our elaborate plans, the end. Of everything that stands, the end. No safety or surprise, the end. I'll never look into your eyes.....again. Ano cituji tady písničku "The End" od kapely The Doors a bohužel ona sem patří. Nejprve sem se na film těšil, ale pak sem se bál, bál sem o ty všechny hrdiny, šílence a magory, co tady už jedenáct let pobíhají a zachraňují vesmír, svět a nebo jenom lidi na kterých jim záleží. Bál sem se oprávněně, tohle je opravdu konec a Doctor Strange to věděl, celou dobu věděl, jak to celé skončí. Tenhle film je jiný, než předchozí filmy, jak žánrově tak i příběhově a je rozdělen do tří kapitol, ta první je o následcích a vyrovnání se s nimi, v té druhé jde o zvrácení toho co Thanos udělal a ta poslední kapitola, je bojem o všechny, co stojí za to chránit. I těch vtípků a vtipných scén, tu moc neni, jeden vtip za třicet minut, tohle je jiný komiksový film, než by jste čekali. A zatímco první dvě kapitoly, slouží k tomu, aby se dovyprávělo vše okolo Velké trojky, tak ta poslední nabídne asi nejlepší bitvu co kdy byla natočena, je to dokonce lepší než ta v Návratu krále a že to je nějaká bitva. Ale přestože se hrdinové ze všech sil snaží, né všechny půjde zachránit, takže film končí hodně bolestně, asi nejvíc jak jen to jde a neni to fér......a to ani trochu. Tohle je konec, na který sem se těšil, ale takhle to nemělo skončit. PS: Díky za všechno Jacku Kirby a Stane Lee.

Iron Man (2008)

Prvním Avenger je rozhodně Capitan America, ale Iron Man po filmové stránce, jako první zažehl oheň a to je to hlavní. Bez tohohle filmu, by to totiž nešlo a i dnes po tolika letech, film stále baví, překvapuje a ohromuje. Tony Stark se za tu dobu změnil, dneska už to neni sukničkář, alkoholik a arogantní člověk, který nekouká na ostatní a jede si to svoje, stal se z něho skutečný hrdina, možná to tak v té jeskyni neplánoval, ale osud je vrtošivý. Nejvíc mi v hlavě utkvělo to, jak Tony s pomocí Yinsena, sestavuje svůj první oblek, to ikonické bušení kladiva do železa, to vystihuje samotného Tonyho Starka, asi nejlépe.

Avengers (2012)

Je neuvěřitelné co Joss Whedon v pozici režiséra a scénáristy dokázal, dokázal do šestého filmu, dostat ty nejmocnější hrdiny z Marvel světa a celý tenhle kolos, s noblesou ukočírovat. Dal filmu tempo, které udržoval a dokázal vyvážit ve filmu všechno, akční scény, příběh, dialogy a vtípky. Což je naprosto fantastické, jiné filmy by v polovině ztratili dech a ke konci by se to snažili dohnat, ale né tady, tady ne. Ano příběh je sice jednoduší, ale ten sled událostí a věcí, co se ve filmu stanou je nepředvídatelný a nutí diváka být neustále v pozoru. A co se týče dialogů, sou nesmírně hravé a nápadité, a lze v nich taky vidět budoucnost, kam dál ty postavy budou směřovat a vyvíjet se. Ale i akční scény, sou plné napětí a Lokiho "promyšlený" plán, jak bojovat s Avengers je ďábelsky úžasný. Těch sto čtyřicet tři minut, uteče jako voda a tomuhle filmu nelze nic vytknout.

Avengers: Age of Ultron (2015) odpad!

Je tu jeden velký omyl, který koluje o fanoušcích Marvelu a to je to, že všechny filmy, komiksy, hry a vše co se toho týká, musíte bezmezně milovat a hodnotit kladně, ať už se vám to líbí či ne. Je to velký omyl, né li lež, né všechny Marvel filmy, komiksy a hry dosahují vysoké kvality a tenhle film budiž toho důkazem. Že i fanoušek, jakým já sem, hodnotím tenhle film, tak jak jej hodnotím, filmu by se dalo vyčíst ledacos, šílený střih v akčních scénách, dějová nepřehlednost, hysterický hlavní záporák, nulový vývoj postav, nezajímavé dialogy a zvláštní filtr na kameře a mohl bych pokračovat. Dost věcí, by se i dala odpustit, nad něčím by se dala mávnout ruka a u hodně věcí, by se přivřeli oči, kdybych tenhle film, měl hodnotit objektivně, dal bych mu dvě hvězdičky. Ale u tohohle filmu, nelze být objektivní a to z toho důvodu, co vše se objevilo, na internetu, že natáčení bylo peklo, režisér urážel herce a štáb, zmatek kam se podíváš a ve finále, režisér prohlásil, že nenávidí svůj film. Je jedno, jak moc špatný film natočíte, je jedno, co si o něm myslí kritici a běžný diváci, ale vždycky si člověk má stát za tím co dokázal, má být na sebe pyšný a hrdý, že něco dokázal, že něco stvořil, nehledě na kvalitu. Tenhle film budiž důkazem, že jen protože jste něčeho fanoušek, ještě neznamená, že to musíte slepě milovat, nemusíme.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Bratři Russové, dostávají do rukou Captaina Americu a nikdo netuší, jak moc tím šokují, překvapí a ohromí diváky. A taky že převezmou otěže, nad několika dalšími filmy, které budou následovat a ovlivní děj celého Marvel vesmíru. Ale čím přesněji nás zde ohromili ? Je to snad ta práce s kamerou, či snad dynamické a precizně natočené akční scény, které patřili mezi jedny z nejvíce náročných vůbec, nebo to je to snad to, že z hrdinů udělali lidi, kteří mají emoce, trápení, starosti a je na ně pohlíženo, z jiného úhlu ? Né jedna z těch věcí, ale všechny a i mnohé další, tenhle film, který měl být jenom dalším superhrdinský film, posouvají mnohem výše, do jiných měřítek a taky podle toho musí být posuzován. Captain America/Steve Rogers, je zde vyobrazen jako člověk, né jako hrdina, to hrdinské břímě, sebou musí sebou nést jako váhu celého světa. A je zde postaven před nelehký úkol, nejenže musí opět bojovat s Hydrou, ale i se Zimním vojákem a bude postaven před nelehký úkol, který ovlivní jeho, jeho přátelé i celý svět a bude si muset vybrat mezi slibem který složil když vstupoval do armády a nejlepším přítelem.