La Llorona: Prokletá žena (2019)

Sí, sí, esa es ella, La Llorona, ella quiere a tus hijos, ¡quiere dos hijos ! Mám rád, tyhle městské legendy, ale tady se to promarnilo a to jako dost fest. Předvídatelné lekačky, které ani nelkají, sice zamrzí, ale největší problém spočívá v tom, že to neni vůbec děsivé, neni tady žádná atmosféra, nic co nahánělo hrůzu nebo aspoň znechucovalo. Nemluvě o tom, že zde vůbec nevyužil ten Mexický potenciál, který tohle téma nabízí. Samotná La Llorona, taky neni zvlášť děsivá, neni groteskní, neni nechutná, v obličeje je bílá a za nehtama má špínu, než nějaký exorcismus, tak by potřebovala vykoupat a nalíčit a byla by v pohodě. Děcka i mamka, mají svoje slabší chvíle a tak mají potřebu se chovat hloupě a předvídatelně. Jediné co stojí za zmínku, je odpadlý kněz, který je úplně top a dává filmu aspoň nějaký směr. Plus je tady jeden z nejvíc vtipných momentů, jakože vůbec. Návrat shol’vy Bra’taca, snad ani nebudu komentovat.

Řbitov zviřátek (2019)

Ach ty dnešní děcka, furt někde dělají parkour, vyrábí si děsivé zvířecí masky a hrají si s Wendigem, kdyby raději seděli doma a hráli by Fortnite.......ohh pardon Apex Legends, tak by udělali líp. A dá se říct, že sem zase po dlouhé době, zažil jeden z těch nepříjemných hororů, přesně takovýhle zážitek, sem chtěl dostat od filmu US, který podle mně skončil, až moc šťastně. Tahle nová verze, oproti staršímu filmu, má pár změn a ty změny sou fajn, líp to tady smysl a všechno lépe do sebe zapadá. Příběh šokuje spíše až ve finále a na postavy, je tady kladen větší důraz, sou tady víc upřednostňovány, působí mnohem lépe a dobře se s nimi dá ztotožnit. Tajemství okolo samotného (h)řbitova, je dobře vykresleno a film oddaluje vstup na ono prokleté místo, ta atmosféra se tady buduje o dost pomaleji, ale celé to pak působí mnohem lépe, tahle neuspěchanost a pečlivé budování zla, je nejvíc silné na celém filmu. Za pochvalu stojí, všichni herci, obzvlášť můj oblíbenec Jason Clarke, jeho pomalá (opět) proměna, je parádně zpracována a výborně zahrána. A byť to neni tak krvavé, jak sem očekával, zanechalo to na mně lepší dojem, než z filmu US, i ty tajemství a celková mystičnost, zde působí mnohem lépe. A samotný závěr, ten udělá pořádnou díru do hlavy. PS: Mačku vzít lopatou po hlavě a byl by klid.

Hellboy: Královna krve (2019)

Víte jaký problém, tenhle film má ? Že nevyšel v osmdesátých letech, kdyby vyšel v osmdesátých letech, tak by neměl ty problémy, které sou kolem něho. V té době vycházely tyhle zábavný béčka, jak na běžícím pásu a většina z nich má status kultovní. Dalším problém je, že se to drží předlohy (komiksu) a to je ten největší problém, sice netuším, jak to může být problém, ale co já vim ? Další věci, které se filmu vytýkají, je nějaké stříhaní ve filmu a že scény na sebe nenavazují, ne neni to jako u nového Predátora, kde to stříhání je znát, tady to všechno na sebe hezky navazuje. Akce, příběh, akce a příběh a takhle to víceméně jde až do konce filmu, tohle neni žádná novinka, ve spoustě filmů tenhle způsob je a funguje. A dalším problém, filmu je, že je tu jenom CGI, což je lež, ve filmu je hodně praktických efektů, maskování postav je naprosto fantastické https://twitter.com/HellboyMovie?lang=cs a ano je tu i CGI, ale je to dobře vyvážené, Toro taky ve svých filmech používal CGI, to kdyby jste to zapomněli, či nevěděli. A posledním a největším problém, je to, že je to násilné a sprosté a tak si to děcka nemohla užít, to je super argument a k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Ale já, sem si film užil a bylo to opravdu parádní béčková krvavá jízda, kde se hláškuje, Hellboy rozdává rány a né ze všech soubojů, vyjde jako vítěz. Jeho vztah s otcem, neni zde tak idylický a ani ostatními kolegy, to neni zrovna ono, ale ta chemie mezi postavami funguje na jedničku, ať už jde o vzájemné urážení, či spolupráci. Ale co bylo asi nejlepší, bylo to že Hellboy stal, před osudem a jeho osud, je nastolit na zemi peklo a to že je hlavní hrdina, na vážkách a zvažuje přejít k těm zlým, to bylo asi to nejlepší, na celém filmu. Takže co je, tento nový Hellboy ? Je to béčko jako noha, takže pro lidi co mají rádi béčka, povinnost. PS : Ano Ďábel ví, jak na mně.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Nebezpečnější a vtipnější verze Smrtonosné zbraně.

Stříbrná kulka (1985)

Tenhle film, je pro mně osobně hodně důležitý, v mládí sem totiž z celého filmu viděl, jenom posledních třicet vteřin, ale přesto si mně ten film získal. To bylo v roce devatenáct devadesát osm, to mi bylo osm let a od té doby, sem tenhle film nepřestal hledat, zkoušel všechno možné, i zdejší experty přes horory, žádný z nich nevěděl, nechtěl a nebo se raději povyšoval. Tolik k zdejším hororovým expertům, ale tenhle film sem našel díky Youtube, takže mé díky patří této platformě. A byť je film klasickým hororem, kdy ve městě řádí vlkodlak a jediný kdo jej může zastavit, sou dva sourozenci a strýček, kterého hraje Gary Busey, který je však ve filmu, za černou ovci rodiny. Tak se všechno, povedlo na jedničku, ale hlavně atmosféra, městem obchází strach a hrůza, kdy si lidé nevěří a podléhají panice, tohle je ve filmu velice dobře zpracované. Parádní masky a pár slušných mordů, též stojí za zmínku, za mně vede šerif a lov v mlze. Navíc pro všechny fanoušky Stranger Things, co sou v Klubu smolařů, tenhle film by jste měli vidět, je stěžejním pro ty seriály/filmy, co následovaly. Tenhle film miluju tak moc.

Shazam! (2019)

Tady Shazama, nemám vůbec načteného, až na pár základních informací, ale přesto mi byl film sympatický od jeho uvedení a to ať jde o stylizaci, herce a i to, že to chce být jiný, na rozdíl od jiných DC filmů. A Shazam si jde svoji vlastní cestou a na rozdíl od většiny, co se tady zatím objevila, mu to jde dobře. Ano hlavní hrdina, má tady klasický problém, kdy mu ta všechna síla kterou získal, stoupne do hlavy a začne se chovat jako blb, něco jako Thor u svého prvního filmu, nebo Spider-Man z Homecomingu. Takže dojde i na nějaké to, "s velkou mocí, přichází i velká zodpovědnost" a těmahle fázemi, si hlavní hrdina musí projít. Může se to zdát otravné a pro mnohé asi i bude, ale přesto to tady fungovalo, navíc ve finální čtvrtině dojde k příjemnému zvratu, který se možná i dal očekávat, jelikož už to tady bylo v Justice League: The Flashpoint Paradox, ale přesto to bylo prostě super překvapení. Vizuální stránka a CGI, bylo dost slušné, hlavně rozložení jedné postavy. Co se týče humoru, vtipů, srandiček, sem rád, že se nedělali fóry na prdění a podobně, co mladí dělávají.......nebo aspoň za mých časů se to dělalo. Ale pokuď se orientujete, v dnešní moderní pop kultůře, tak si film o to víc užijete, pokuď ne, tak vám větší část vtipů bohužel nedojde. Naštěstí tohle se mně, zatím netýká, větším neduhem pro mně byl záporák, kterého hraje famózní Mark Strong, který v tomhle ohledu má zkušenosti, ale jeho postava je stejně tak šedivá a nudná, jako ty hříchy, co mu lezou z oka.......až na Obžérství, to bylo dost nechutné. Samotné hříchy, sou vcelku, až na jednu vyjímku, nudné a nezajímavé, nemají co nabídnout a nijak mně neoslovili. Zbytek postav, toť jest Billyho nová rodina, je hrozně fajn a zasloužili by si víc prostoru, tak snad ve dvojce. Celkově mně mrzí, že nemohu dát pět hvězdiček, které by si tenhle film i zasloužil, ale takhle nudný záporáky nepamatuji, to i ta zákeřná housenka působila zajímavěji. PS: Jestli pak měl Superman knírek ?

My (2019)

Jordan Peele posouvá hranice a stupňuje v tomhle filmu, všechno co tvořilo základ, pro jeho prvotinu Get Out. Je tu víc krve, víc mrtvol, víc šílených situací, víc hlášek. A v tomhle ohledu, má opět co nabídnout, hlášky fungují, atmosféra se buduje a tempo se zrychluje a volně se přechází z home invasionu, do naháněčky při kterých probíhá likvidace postav. A všechno šlape tak jak má, Michael Abels a jeho creepy hudba, jenom dokreslují dokonalost, herci na jedničku hrají své role a všechno dobře graduje. Ale, (vždycky je nějaké ale) zatímco některé horory, jako třeba Annihilation, The Thing po skončení filmu, vyvolají spoustu otázek, šílených teorii a na youtube se tvoří hodinová videa, kde se rozebírají sebemenší detaily, zde po skončení filmu, nic takového neni. Us je výborným horem, který ve všech ohledech a směrech boduje, ale ve filmu je všechno zodpovězeno a vysvětleno. Což je velká škoda, tohle je výborný horor, ale né geniální, né jako The Thing, u kterého se dodnes vedou debaty a různé teorie. Sem z toho trochu zklamaný a po zhlédnutí Pet Sematary, snižuji na čtyři.

Buffalo Boys (2018)

Docela příjemná a rychle utíkající rádoby kovbojka, která má sice hned několik Indonéských hvězdných herců, ale dost se drží při zemi, za což může rozpočet a hlavně i menší kreativita tvůrců. Takže sem tam, nějaké gore, namyšlený záporák, čtyř hlavňová brokovnice a podobné jobovky a jedna malá exploze, sou těmi největšími lákadly. Po akční stránce, opět to vyvrcholilo v polovině a finále sice neni špatné, ale neni tak intenzivní jako dostaveníčko v baru. Hlavní hrdinové a jedna z kladných vedlejších postav, se dost snaží a předvádí docela dobrý herecký výkon. Průměrnější tři.

Captain Marvel (2019)

K mezinárodnímu dni žen, sem dal superhrdinský film, kde hlavní hrdinkou je žena, což je podle mně naprostá pecka. A pecka je i tenhle film, je to takové zahřívací kolo před Avengers: Endgame, ale zároveň je to další výborný filmy od Marvelu. Já se musím omluvit, ale budu se opět opakovat, ten film je prostě výborný, je tu dost akce, hlášky sou vtipné, postavy zajímavé a nápadité, s některými se v budoucnu ještě uvidíme. V polovině filmu, nastane tedy menší obrat o sto osmdesát stupňů, který sem tedy nečekal, (fakt ne) čím se tedy ruší jedna z možností, co příjde po Avengers: Endgame, ale já tohle mám rád, nedržet se zavedených pravidel a zkoušet nový věci. Ale zbytek, je takový jak má být a drží se zavedených pravidel, tedy až na Flerken, to mně nikdy nepřestane překvapovat a bavit. Nicméně ano, tohle je Capitan Marvel/Carol Denvers, jakou si ji pamatuji z komiksů, ještě tedy neni úplně v tom stavu, ale to se doladí v dalších filmech. Mluvím hlavně o její aroganci, alkoholismu, nadutosti, za každou cenu musí být po jejím a trucování, to je Carol, kterou si pamatuji a takovou ji mám i rád. Ale to všechno příjde, bude s ní ještě hodně srandy v tomhle ohledu. Nicméně nějací lidé, zkoušeli a zkoušejí film pošpinit, s tím že to je sluníčkářský filmy a vytrhli něco z kontextu co Brie Larson řekla, ale myslím si že každý co má rád komiksy a komiksový filmy, na film rád zajde a film si užije. Ještě je třeba zmínit, že Ben Mendelsohn, opět překvapil, ať už v pozici záporáka, tak i v té další. Samuel L. Jackson geniální, prostě geniální.