• Pohádka

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Ubral jsem hvězdu. Připadá mi to jako studie ke Smrt krásných srnců, co je o dost lépe zpracované stejné tema. Pana Menšíka si nedovedu představit jako „šíleného“ tatínka s hlavou v oblacích. Po pravdě ani jak řídí auto... Mladičká pí. Balzerová OK.

Rezavý ráj (2018) (seriál)

Připadá mi hezčí funkční auto (a že bývala krásná!) než „plechový záhon“. Souhlasím s kolegou nudlis_em, ekologie nás zakrátko zničí! Když u nás dáte auto do depositu (jediná možnost jak neplatit povinné ručení), je to na omezenou dobu, pak vás nutí buď auto dát o5 na značky i když ho nepotřebujete (jsou s tím spojené báječné obstrukce), anebo ho zahodit. Co je komu po tom, co dělám ze svým majetkem na svém pozemku, když už se nelze zbavit placení povinného ručení prohlášením, že vozidlo nejezdí!

Batalives: Baťovské životy (2017)

Impérium pana Bati mne (jistě právem) fascinuje. Kdyby se jeho dílo zdařilo, mohli jsme se nejen v rámci EU dmout pýchou a sebevědomím, leč sada zel jeho bohulibý záměr překazilo. Bohužel dokument byl poněkud mdlý.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Mě to tedy neoslnilo přesto, že mnohé aktéry uznávám, mám rád a některé dokonce miluji, ale vhled do zákulisí asi nebude to pravé – na židli si raději pohovíme, než koukat kterak se hoblují prkýnka. Podobnou pachuť jsem zažil i s Ypsilonkou či Sklepem. Ono asi ani kaviár nelze jíst polévkovou lžící 3* denně… Něco jiného je jit na film s aktéry, natož na představení – tam je jeden tak nějak připravený, ale taková koncentrace mistrů i humoru je holt vražedná. Pár dílů jsem statečně dal, ale pak mi bylo zatěžko na to hledět. Samosebou jsou jedničky, o tom žádná. Zajímavý postřeh: D.Moore

King Skate (2018)

Naprosto dokonalý dokument o báječných šílencích, kterým stálo zato vycedit krapet krve, protože vystoupili z šedi a nespokojili se očekáváním (natož budováním) zářných zítřků… Nynější mlaďoši mohou závidět – něco podobného nezažijí, leda psát do ČSFD.

Úhoři mají nabito (2019)

Již z ukázek mi bylo jasné, že tomuto dílu 101 minut života nevěnuji, ale ta hrůza metastázuje - pánové Matty (a to Tě mám v oblíbených, asi to přehodnotím) a filmfanouch, jděte do prdele (abych užil češtiny), to se fakt musíte předvádět cizím slovem a nádherné „štěk“ vám nejde přes pysky?! Jako milovník češtiny a psů pravím fuj fuj! Samosebou platí i pro Úhoře.

MOST! (2019) (seriál)

Jejdamane, téměř všichni jsou z tohoto seroše na větvi a já viděl první, pak ještě některý a poslední díl z čeho plyne, že se nestal mojí nezbytností k životu. V tom posledním se dost vyklusávalo, dnešními slovy: byl o ničem, jakoby tvůrcům došel dech. To co jsem viděl mi nepřišlo nijak zábavné (s edukačním účinkem se stejně nepočítalo), navíc humor mi připomínal staré funesárny, kde krátkozraká lehce šílená jeptiška (to aby se dosáhlo kontrastu) zběsile řídí „Kačenu“ a jediným poučením by bylo, že anděl strážný opravdu existuje, tedy kdyby to nebylo ve filmu. Soužití s LGBT a trans komunitou se v ČR zlepšuje každým rokem (k tomu MOST!u nebylo třeba) a s hnědšími spoluobčany stejně nikdo nehne – radikální řešení jsou unmode až nemyslitelné a jelikož jsme „humózní“ raději platíme, aby si nebrali sami... Ostatně takový je trend - v Izraeli se takto živí ortodoxní věřící (přesto, že stát Izrael neuznávají), v Indii „svatí mužové“ a my zde si polepšujeme karmu odvody na sociálku... ___ Je opravdu zajímavé, že tento seriál českému lidu tak kápl do noty. Že bychom se rádi ztotožňovali s nýmandy z okraje společnosti? TV poslední dobou vyprodukovala řadu podobně podivných seriálů, ale ty vždy jen zazářily a zapadly přesto, že nám bylo podsouváno, že jsou „kultovní“. Nejkomičtější na MOST!u je, že se nenadálé popularity chytla TV a jala se tímto počinem chlubit jakby pro úspěch byla něco udělala. Před posledním dílem na ČT24 (kterou zde v seznamu stanic nemáme) dokonce spunktovala speciál, který dostal na hrb pan Kubal, takto bývalý zahraniční zpravodaj zejména z divokého východu... Ač mi jinak nevadí, tento formát mu hrubě nesedl – po celém dni vstupů mu přeskakoval hlas, jak překřikoval restaurační hluk, intervijukovaní protagonisté seriálu ho často neslyšeli a dost „pojťoval“, co bych byl do takto ostříleného moderátora neřekl. Propagace restaurace Severka tím dostala další impuls a návštěvníci, kteří dělali křoví, si užili, když pro své blízké do kamer dělali opičky. Myslím, že tato strašná reportáž byla důstojnou třeničkou na dortu za celým MOST!em.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Název by mne měl varovat, ale kvůli Verči a Špalkajdě jsem tomu dal šanci. Ejhle, koukám, že jsem to už viděl – těžko by v mém případě šlo o déjà vu. Mám rád filmy popisující problémy se vztahy sotva vypučelých poupat a novopečených drsoňů. Drtivá většina to bere smrtelně vážně, než všem docvakne, že vším míchají pudy a rozum to jen komplikuje... Škoda, že to jeden neví dříve, ale o čem by se psalo a točilo, že ano. Báječný byl i druhý plán – hledání chybějící mamči. Nečučel jsem NATO zbůhdarma – obě mé favoritky mne potěšily a smekám před jejich výkony.

Neviditelní (2014) (seriál)

Já tento seriál nekomentoval?! Není možná, jelikož se mi moc líbí a to čím dát víc – viděl jsem ho například na dovolené, kdy se předpokládaný pařák změnil na pobyt na majáku – dva díly před a dva po večeři. Připadá mi ryze český, dost moderní, velmi vtipný a má perfektní znělku atp. Kromě toho zpopularizoval pár mladých herců. ___ Je pozoruhodné, že ho TV nepropaguje, natož aby ho reprizovala. Včera běžel poslední díl MOST!u vč. speciálního pořadu na ČT24, ale nemohu se zbavit pocitu, že Neviditelní měli o dost elegantnější humor. Zdá se, že rýpání do menšin je v CZ průchodnější než si dělat srandu z církve svaté. Báječné příspěvky: Zazie, hackstolle, Jara.Cimrman.jr.

Ženy v běhu (2019)

Viděl jsem v kíně. Věru, když se na plátně objevila pí. Zlata Adamovská (nevybavuji si něco v čem bych ji poslední dobou viděl – patrně nejsem cílovka na kterou míří), natož Bolek a líčení jejich harmonického života plného aktivit a porozumění (on si Bolek dělal, co chtěl a choť spíš jen „držela“, jak to obvykle bývá), křečovitě jsem sevřel područky sedadla a divil se sám sobě, že jsem vynaložil poměrně velké úsilí schrastit lupeny – tři představení po premiéře byly permanentně nadupané... Bolek naštěstí záhy přetrhl nebeskou cílovou pásku a na Zlatku jsem si nějak zvykl. No, myšlenka splnit choti poslední ze seznamu pošetilých přání mi přišla dost přehnaná, ale nešť – veškerý humor je postavený na nepravděpodobnosti, fikci až nonsensu. ___ Tak to by bylo povinné brblání a včil ke kladům. Dokonalý scénář mistrně převedený na stříbrné plátno a špičkový kásting. Kdo mne trochu sleduje ví, že velmi trpím na Jenůvku a Verču Kubařovou a v rámci slušnosti i na oba hlavní mužské představitele – Ondra a Vladimírek. Pozoruhodný výkon odvedla i policejní holčička - s Verčou byly velmi přesvědčivé. Příjemně překvapila i Tereza Kostková, kterou nepovažuji za herečku přesto, že nyní je úplně všude – nejspíš ji tíží hypotéka. Pochybuji, že by role sháněla způsobem, který se u hereček traduje... Ondra byl mačo na pár facek, ale (jak jinak) miláček a rodinu svým způsobem zvládal. Závěrem, film mne velmi mile překvapil a rozhodně je to to lepší, co se poslední dobou v CZ urodilo. Když ho srovnám s filmem Léto s gentlemanem, jeví se mi oproti oné mdlivce poněkud oskarově... Tu poslední nedodanou hvězdu ke stu procentům nedávám za směšnou snahu být světoví prostřednictvím anglicky nazpívané písně a zbytečně dlouhé vytěžování alfanumerické polévky. I takový frikulín jakého hrál Ondra by neměl šetřit lepákem viz heslo překonej sám sebe. ___ P.S.: Jo, abych nezapomněl na důležitou rovinu – je to báječný psí film!