Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Nezapomenutelné anime, u kterého jsem ani nepostřehla, že by bylo nějak dlouhé. Krása - ani v jedné chvíli jsem se nenudila! Openingy i endingy - nádhera. Spokojenost nejvyšší kvality. :3 (A v pořadí mé pravděpodobně čtvrté anime celkově.. Potom jsem tomu propadla úplně)

Hibike! Euphonium (2015) (seriál)

Ehm, takže… To, jak se chovaly některé slečinky, raději popisovat nebudu. Ale představte si – najdete tady i hudební nástroje, které uslyšíte jenom jednou za celý seriál (např. flétny, co jsem si všimla)! Ale jiné hudební nástroje Vám s radostí znechutí hlavní hrdinky. Saxofóny mi lezly na nervy od počátku. Violoncello jsem vůbec neslyšela v tom kraválu předešlého nástroje. Tuby, nebo co to bylo, byly neskutečně únavné. A konec? Lidičky! Podržte se! Přeci se tam dostali i s tím vřískáním! Nejspíš nemám hudební sluch, ale vůbec mi to nevadí. Abych to shrnula; bylo to takové lehce nadprůměrné dílko, které jsem opravdu nepotřebovala shlédnout.

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Mé třetí anime, které jsem v životě spatřila... Nádherná animace, prostředí, postavy... Mladší Bratrstvo taky skvost.. Tohle je prostě mistrovské dílo. Výprava, kámen mudrců, Ocelový alchymista.... Jo, alchymie je překrásná věda.

Bohové smrti (2008) (seriál)

Přestože mě zpočátku děsila délka tohoto anime, tak jsem na to vrhla a během pár chvil jsem věděla, že jsme závislák. Nebudu tady lhát - Soul Eater patří mezi moje první anime, ale oblíbila jsem si ho natolik, že jsem ochotna se na něj ještě párkrát podívat. Openingy i endingy mám pořád v mobilu a jedou mi vždycky na plné pecky. Postavy byly samy o sobě jedinečné. Některé mi nejdříve lezly na nervy, ale potom si našly místo v mém srdci. Jo a nejlepší na konec - SYMETRIE!!! Soul Eater patří mé TOP anime, která jsem zatím shlédla. Konec mě sice trochu tahal za vlasy, ale to jsem schopna přehlédnout. Za mě jedině plný počet bodů a krásná vzpomínka. (Jsem ráda, že toto bylo mé třetí nebo čtvrté anime v mém životě a udělalo na mě tak silný dojem, že od té doby nedám na Japonsko ani na anime celkově dopustit.)

Vedlejší účinky (2013)

Tak nevím, dlouho jsem přemýšlela nad hodnocením a zdá se mi, že výše jít nemohu. Zápletka zajímavá, ale tak nějak jsem ji od počátku očekávala. Jen jsem čekala trochu jiný konec. Takový lepší průměr.

Pí a jeho život (2012)

Konečně došlo i na tento film. Tolik doporučení, tolik chvály... a já? Pro mě to byly neskutečně nudné, dlouhé dvě hodiny. Říkejte mi paní bezcitná, ale film ve mě nezanechal nic. 2* dávám za naštvaného tygra, který měl toho spratka okamžitě sežrat, a za hyenu, která mě svým smíchem (když byla pod vlivem prášků) aspoň nějak ironicky pobavila v mysli. Pro mě jedno velké zklamání - aneb zase dám na doporučení ostatních...

Kokosy na sněhu (1993)

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí." Úžasná komedie, kterou mohu sledovat pořád dokola. Některé hlášky jsou prostě nesmrtelné.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Tak dlouhou dobu jsem se nepobavila! Animák, který mě opravdu mile překvapil. Za mě plný počet bodů. Hlavní dvojice mě bavila svou rozdílností - a já pořád čekala, kdy Nick zdivočí a pořádně ji prožene. Záporáka jsem však ke konci tak nějak očekávala. To však na kráse tohoto filmu neubírá. Píseň od Shakiry jsem si hned oblíbila.

Kapitán Phillips (2013)

Přestože konec slabě působil na city, tady to bylo na místě. Tak úžasný thriller, kdy jsem si málem kousala kůži za nehty a dupala nohou do země, povzbuzujíc obě strany najednou, jsem jakživ nezažila. Ještě teď cítím na prsou slanou vodu a těžký vzduch moře! Dobře, moc jsem se vžila do děje. Ale právem! Tento film je skutečně pozoruhodný a nejlepší (nebo nejhorší?) na tom je, že to bylo podle skutečné události! Křik, hněv, strach, krev, násilí, zbraně. Ano, jsem spokojena. Není o čem diskutovat, co se hodnocení týče.

Nedůvěra (2009) (TV film) odpad!

Ach bože, zase zajímavá upoutávka v TV, já neměla nic na práci a zase si nechala málem sežrat mozek zaživa. Hrůza a děs!