Death note: Následník (2008) (TV film)

Stejné jako předchozí Relight. Obsahuje sice více nového materiálu než R1, ale nový materiál není tak poutavý a kvalitní. Zbytečnost.

Death Note: R – Genši suru kami (2007) (TV film)

Dlouho jsem přemýšlel jak tohle ohodnotím. Rozhodl jsem se pro 1 hvězdu a vysvětlím proč. Death Note je skvělý seriál o tom žádná. A tohle je prakticky sestřih důležitých scén z první poloviny série. Ale je to špatně sestříháno. Spousta zajímavých scén chybí a proto není možné tohle brát jako zfilmovanou první polovinu série. Postrádá to napětí. Pro fanoušky seriálu se jedná o zbytečnost a nováčky to nemá čím uchvátit. V tomto ohledu se jedná o odpad. Ale dal jsem jednu hvězdu. Za prvé, je hřích dát DN hodnocení odpad. Za druhé, jsou zde i nové záběry. Dohromady zabírají maximálně 10 minut, což je velmi málo, ale jsou tam. Je tu pohřeb, který z nějakého důvodu není v původním seriálu. Kdyby tam byl, tak by předešel zmatení z náhlého časového posunu. Ale není tam, je tady. Nevadí, aspoň něčím je tento film zajímavý. No a také je tu část s bezejmenným Shimigani. Tato část je sama o sobě nudná, ale teorie, že onen Shimigani je ve skutečnosti Light se mi zamlouvá. Light přeci nemůže jít do nebe ani do pekla, takže je logické, že se z něj stane Shimigani. Věřím, že onen Shimigani byl opravdu Light a to je důvod proč dávám 1 hvězdu. Kvůli osvětlení Lightova konce (i přestože je nepotvrzené). Zkráceně, dívat se na tohle je ztráta času. Radím si dohledat vystřižené scény na youtube. (https://www.youtube.com/watch?v=b-yYLCXHIdg https://www.youtube.com/watch?v=tX1_K-mUH94 https://www.youtube.com/watch?v=Pr9bp83BRzQ)

Legenda Korry (2012) (seriál)

S1: Je to akčnější než Aang. Má to lepší efekty než Aang. To je zatím vše co se mi na tom líbí. Slabé postavy (jediné co stojí za zmínku jsou Tenzin a Asami), není to vtipné (i když se to snaží být, tak to prostě není vtipné). Chybí nějaký vyšší cíl. Na začátku je ukázán záporák a na konci je poražen. Žádný lord Ozai, který naháněl strach od prvního do posledního dílu. Co se týče časového zasazení děje, jsem velmi skeptický. Má to své kouzlo, ale středověké zasazení mi bylo milejší. Plus, chybí tady prostě staré dobré postavy. Kataru jsem měl rád jako mladou a akční dívčinu, ale jako Grangran už ne. To prostě není ona. S2: O dost slabší, než první série. Sice to rozvíjí mytologii světa, což je super, ale následně ji ničí (mluvím o ztrátě spojení s minulými avatary). Dvojdíl, který ukazoval vznik avatara byl skvělý, ale zbytek už nějak pokulhával. Pořád je to akčnější než Aang, za což jsem rád, ale pořád to není vtipné (Meelo a Bolin se snaží, ale moc jim to nejde). Na druhou stranu, Tenzin a Asami se začínají pěkně prokreslovat a navíc přibývá Varrik a Bumi, kteří jsou celkem pěkně napsaní. Návrat Iroha, i když kratičký, byl také super. Ale něco tomu chybělo. Nevím co, možná lépe napsané postavy (Korra s Aangem nemůže soupeřit, stejně jako Bolin se Sokkou), možná ten vtip, možná se mi jenom nelíbí jak to skončilo (vymazání předchozích avatarů prostě nebyl dobrý nápad). S3: Co se týče třetí série, tak jsem nadmíru spokojen. Konečně pořádná série. Velmi zajímaví a nebezpeční záporáci. Sice jejich porážka na konci série nebyla překvapivá, tak to v Koře prostě chodí, ale od porážky Ozaie to jsou první opravdu nebezpeční záporáci. Na akci se nešetřilo. Pořád to není vtipné, ale tento nedostatek vyvažuje právě akce, která byla dokonalá. Postavy z minulých sérií jsem si už oblíbil (pořád nemají na postavy z Aanga), takže v tomhle ohledu už mne nic netrápí. Pořád mi trošku vadí konec minulé série, který se zde přenáší. A Zuko, jako starý dědula, už nemá to své charisma. Ale jinak jsem nadmíru spokojen. Pětihvězdičková série. S4: Začátek čtvrté série byl hodně slabý. Pesimistický, což je dobré, ale slabý. Po téměř dokonalé třetí sérii, jsem čekal více. Nakonec se to ale rozjelo. Byl tam sice tuctový záporák, ale po akční stránce to bylo skvělý. Sice jsem čekal nějakou epickou bitvu, armády všech národů proti armádě Earth empire s obřím robotem. Nakonec z toho nic nebylo, ale jednotlivé "malé" souboje byly super. Navíc, stará Toph byla super (mladou Toph jsem moc v lásce neměl). Abych tak celkově zhodnotil celé čtyři série, bylo to podstatně horší než Aang, nebylo to vtipné, mělo to tuctové postavy, ale bylo to akčnější a rozvíjelo to mytologii světa. No, a i ty postavy jsem si nakonec oblíbil. Stálo to za to, ale rozhodně bych byl mnohem radši za zfilmovaný "The Search".

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Po tom co jsem viděl Posledního vládce větru, jsem si říkal, že to je vcelku dobrý film s pěkným universem a je obrovská škoda, že to nemá pokračování, protože to mělo otevřený konec. Potom jsem ale zjistil, že film je natočen podle seriálu a vzhledem k tomu, že seriál je hodnocen mnohem lépe než film, tak jsem si řekl, že to nemusí být špatné. A vskutku. Je to skvělé. První série byla taková rozjezdová. Byla dobrá, ale čekal jsem ji mnohem lepší. Každopádně druhá a třetí série mi opravdu vyrazily dech. Bylo to akční, vtipné, zábavné, prostě skvělé. Pěkné universum, pěkný námět, pěkné zpracování. Skvěle napsané postavy a zápletky. V díle The Beach jsem si dokonce oblíbil i Azulu (o pár dílů později jsem se opět vrátil k nenávisti k ní). V druhé a třetí sérii k tomu přibyly i překvapivé plot twisty. Sakra, já chci další sérii. Nechci Korru, já chci zpátky Aanga, Kataru, Sokku, Zuku a další.

Deadpool (2016)

Bylo to vtipné, bylo to akční a přesto pořád vtipné, bylo to romantické a přesto pořád vtipné a co hlavně, bylo to vtipné. Deadpoola jsem měl vždy rád, i když jsem o něm prakticky nic moc nevěděl. Stačí vědět, že je to sympatický antihrdina, který se s ničím neštve, skvělý hláškař, tak trochu kretén a že dokonale boří šestnácté stěny. A v podání skvělého Ryana Reynoldse je opravdu úžasný. Mimo to, to má i skvělý soundtrack a grafické efekty. Jediná chybka je, že akční scéna na začátku byla až moc nepřehledná. Tak trochu Bay style. Rychlé střihy, které vytvoří nějaký dojem rvačky. Naštěstí to zachraňuje humor. A jen tak by the way... jsem jediný, kdo si myslí, že Ryan je nejlepším superhrdinou vůbec? Chci tím říct, že Green Lanterna zahrál skvěle, Deadpoola z X-men Origins zahrál skvěle a teď i Kapitána Deadpoola zahrál skvěle.

Poslední vládce větru (2010)

Debilní obsazení, omezení se čistě na akční část, špatné efekty. I tak je to dobré fantasy a jelikož jsem se k seriálu dostal přes tohle, tak jsem za vznik filmu rád. Nebylo to špatný.

Šingeki no kjodžin (2015) odpad!

Tady došlo k zásadnímu nepochopení předlohy. Není důvod vypisovat co vše je špatně, to už napsali druzí (navíc jsem to musel vypnout po 40 minutách). Ale napíšu aspoň něco. Zasazení. Na SnK je krásné to, že nikdo neví, kde se to vlastně odehrává a kdy. Ale v Zenpenu to vypadá jako kdyby nacisti ovládli Japonsko. Příšerné. Bomby a vrtulníky? I když jsou tyto technologie použity pouze jako kulisy, tak opravdu ruší. Ničí zážitek. Co dále ničí zážitek? Opravdu, ale opravdu špatné herecké výkony. Jak si mohli dovolit takhle zničit Hanji? Hanji má být totálně šílená, ale pořád respektovaná osoba. Tady je to pouze hysterická třicítka, která vypadá jako čtrnáctka. Herci strašně přehrávají. Nemají ani špetku talentu. Špatné efekty a nevýrazný soundtrack výslednému dojmu moc nenapomáhají. Nevadí mi změna děje. Ve skutečnosti, jsem zvažoval, že to dokoukám jen abych viděl, jestli je pozměněný děj dobrý. Byl jsem na to opravdu zvědav (nakonec jsem to přeci jenom vzdal). Co mi ale opravdu vadí je ztvárnění postav. O hereckých výkonech jsem se už zmínil. Ale když děláte film, který se odehrává v NĚMECKÉM prostředí, tak tam narvěte nějaké evropany. Malý rozpočet? Nezájem. Nezajímá mě jaké máte výmluvy. Armin nemá tmavé vlasy. Eren není Japonec. Aspoň ty hlavní postavy. Co se týče vedlejších postav, tak ať jsou tam stovky Japonců. Je mi to jedno. Hlavní postavy jsou Evropané (až na Mikasu). Ztratil jsem 40 minut sledováním této věci. A 10 minut psaním komentáře. Více času do toho nehodlám investovat. Radši půjdu shlédnout anime. To můžu vidět kolikrát chci a pořád mě to bude bavit. "Sie sind das essen und wir sind die jaeger".

Smallville (2001) (seriál)

Upřímně, já vím, že to je blbost. Ale jako malý jsem to rád sledoval. Plus, Tom Welling je nejlepší Clark Kent, jaký kdy existoval. Žádný teploušek, co nosí slipy na legínách.