Big Lebowski (1998)

Po hodnocení tady jsem se na tenhle film opravdu hodně těšil. To ovšem byla očividně chyba, protože možná právě proto mě to zklamalo na celé čáře. Ano, musím souhlasit, že herci jsou vynikající, alespoň v tom co mají hrát, režijně je to zvládnuté precizně a hudební složka skvěle pasuje, jenže co je to platné, když příběh je totální slátanina u které jsem se většinu času jednoduše nudil. Kde jsou ty neskutečně vtipné scény a nezapomenutelné hlášky. Nudil jsem se tak, že jsem chvílema uvažoval, že to vypnu a půjdu spát. Tohle mi hodně nesedlo. Za herecké výkony ještě průměrných 50 %

Poznáš, až to přijde? (2010)

Takové trochu nemastné neslané. Triviální příběh, bez překvapení, emocí i vtipu. Na druhou stranu jsem docela ocenil skutečnost, že autoři nezklouzli ke karikaturám jednotlivých postav, čehož jsem se z počátku trochu obával. Příjemné na podívání, vcelku milé, hezký závěr, ale nic, co bych chtěl vidět znovu. 50 %

Nadějný rok (2011)

Film, který tak trochu mate od samého počátku. Nejspíš budete čekat, ať už díky hercům, názvu, nebo námětu, ztřeštěnou komedii, ale po pár minutách zjistíte, že opak je pravdou. Je to příjemně plynoucí vyprávění o jedné vášni a o tom, co lidé, kteří ji propadli, jsou schopni obětovat a co naopak získávají. Vše je podáno velmi sympatickým způsobem a to do takové míry, že mě film svou vášní alespoň na tu půldruhou hodinku docela nakazil. Rozhodně příjemné překvapení. 65 %

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Vcelku průměrný akční béčko, za značně nadprůměrný peníze. Vypadá to jako by film vznikal pro efekty a nikoliv efekty pro film, protože nic jiného tu vlastně k vidění není. Bohužel i ty "efektní" souboje jsou často dosti zmatené a nepřehledné, humor či nadsázka tu zcela chybí a wow efekt se z podobné trikové masáže už v dnešní době opravdu nedostavuje. Na druhou stranu, kdo mohl od tohoto námětu čekat cokoliv jiného? Alespoň jsem půlku filmu nepřemýšlel o nelogičnostech, takže ještě 50 %

Nesvatbovi (2005)

Výborný vtipný film, který ke konci bohužel pomalu přechází z gagy sršící romantické komedie, nejprve do lehce nechutného prozření a v závěru pak klasické romantické odrhovačky. I tak výborný film a kdyby to ten závěr nezpackal, bylo by to jistě na víc jak, i tak výborných, 70 %

Gravitace (2013)

Neskutečně jednoduchý příběh, nekonečně velký prostor, naprosto vynikající herecké výkony a nezastavitelný proud emocí. Tak nějak bych charakterizoval film, ve kterém vystupují všehovšudy dva herci, vesmír a vražedné pole trosek. Kombinací velkého plátna, trojrozměrného prostoru, kamery, která ani v beztížném stavu nepůsobí zmateně, práce se zvuky i hudbou, se člověk dokonale vcítí do pocitů osamění, bezmoci, strachu i smíření astronautky v úžasném podání Sandry Bullock. Musím říci, že v kině jsem s ní prožíval každou minutu. Chvílema se mi dělalo nevolno z přetížení, cítil jsem každý náraz, vyhlížel s obavami rychle se blížící trosky, potily se mi dlaně a podlamovala kolena. Rád jsem pak zapomněl na pár drobností, které nereflektují realitu. Navíc se filmařům podařilo udržet na uzdě patriotismus, citové výlevy a především využít nové technologie pro film a né naopak. V jednoduchosti je síla. Jednoznačně nejlepší filmový zážitek letošního roku. Pět hvězd dávám napoprvé opravdu velmi výjimečně a zde navíc s vědomím, že bez velkého plátna i 3D bude prožitek pravděpodobně mnohem menší. 90 %

Já, padouch 2 (2013)

Povedené pokračování, i když tentokrát už zdaleka né tak překvapující, jako jednička. Film sází na osvědčené principy z předchozího dílu a vcelku úspěšně rozehrává motiv "a co bylo dál". K tomu skvělí mimoňové, o něco méně drsných holčiček, nový padouch a stále dostatek humoru, aby to při prvním zhlédnutí stačilo nejméně na 70 %.

Drsňačky (2013)

Další pokus o stvoření nesourodé dvojice policistů, tentokrát jen s tím rozdílem, že nosí sukně. To je bohužel ale jediný pokus o inovaci. V ostatních případech spíše selhává. Humoru je pomálu, napětí takřka nulové a k tomu přehrávající Melissa i Sandra, o které si pomalu začínám myslet, že se narodila spíš pro vážné role. V komediích tak nějak nemá poslední dobou příliš šťastnou ruku. Výsledkem je spíše nudné, dlouhé klišé, které se trochu rozjíždí až v druhé polovině. Průměrných 45 %

Univerzita pro příšerky (2013)

Zajínavé rozšíření, už tak zajímavého světa, příšerek. Příběh je lehce naivní a i přes překvapení na konci vcelku předvídatelný. Film nepřekvapí ani humorem, spíše se jen tak budete usmívát a objevovat nové věci a odkazy na předchozí díl. 60 %

Stážisti (2013)

Ačkoliv mám dvojici Wilson - Vaughn opravdu rád, tohle bylo takové trochu nemastné a neslané. Nemyslím si, že by to byla chyba jen zmíněných pánů. Spíš scénář z tohoto velmi slušného námětu nedokázal vytěžit dostatečně potenciál, který v něm byl. Docela škoda. 50 %