Millerovi na tripu (2013)

Zajímavý nápad se cení a i když hlavní nosná linka děje sleduje klasické schema rodinného putování, tak způsob vyprávění, jednotlivé scény a především herci dokáží humorem vyprávění povznést na jinou úroveň a posunují tak tuto "skoro" rodinnou komedii ke slušnému nadprůměru. 70 %

Jack a obři (2013)

Pohádkové fantasy, které mě příjemně překvapilo svou pohádkovostí i způsobem vyprávění. Celý příběh má rychlý spád, nikde se na nic nečeká. Postavy jsou hodně pohádkové a kopírují tak zažité šablony. Zlo je zlo a dobro je dobro. V tomto případě to ale není na škodu, protože tak to má v pohádce být. Musím pochválit i povedený český dabing, kde do češtiny přerýmovali dokonce i původní verše. 70 %

Španglicky snadno a rychle (2004)

Sympatický příběh s prvky romantiky, dramatu i jemného humoru, který dokáže dojmout, aniž by svou přeslazeností způsoboval cukrovku. To vše působí o to víc, že jsem to od filmu Adama Sandlera vůbec nečekal. Rok 2004 byl pro něj velmi silný. Po žánrově zcela jiném 50 x a stále poprvé, opět zasloužených 80 %

Kick-Ass 2 (2013)

Docela ucházející pokračování, i když právě jen docela. Tam, kde si pohrává s vypořádáním se Mandy i Dejva s normálním životem je skvělý a výborně baví, v místech, kde skládá novou partu pouličních "superhrdinů", trochu kulhá a totálně selhává v hledání rovnováhy mezi nadsázkou a realitou. Tedy právě tam, kde jednička excelovala. Některé motivy rozehrává do ztracena, příliš často omýlá vnitřní rozpoložení hrdinů, smysl života i jejich zodpovědnost za své činy. Přitom jejich emoce jsou i v reakci na vážně míněné události mimo realitu. Nakonec tomu všemu dvakrát nepomáhá ani slabší závěr, který se jízdě z prvního dílu ani nepřiblížil. Přesto je tu vynikající hudba, příběh rozvíjející původní motiv, místy docela dobrý humor a skvělé akční scény. Uvidím napodruhé, zatím 65 %. Podruhé jsem se bavil skvěle a vcelku lituji, že nevznikl třetí díl. 70 %

Nákaza (2011)

Ve velmi slušném hereckém obsazení vcelku slušný thriller, ovšem bez nějakých větších překvapení či zvratů. Příběh striktně sleduje předem jasnou ústřední linku a ačkoliv dokáže vtáhnout do děje, probouzí ve vás spíše zvědavost, než emoce. Vynikající Smrtící epidemie je v tomto ohledu někde úplně jinde. Přesto slušných a nadprůměrných 60 %

30 minut po půlnoci (2012)

Víc než co jiného, je tento film skvělá dokumentární rekonstrukce přibližující detektivní pátrání po úkritu nejhledanějšího muže světa. Díky tomu, že se musí držet nedávných historických faktů, je tak pátrání někdy příliš zdlouhavé a místy vlastně není jasné, kam jsme se v něm posunuli. Celé je to natočené hodně chladně, bez emocí, což trochu zamrazí až v temném závěrečném útoku na vilu. O to víc pak zapůsobí poslední minuta, která trochu změní dokumentární cítění z celého filmu. Sice na jedno podívání, tak nějak ve stylu Arga, ale za to jedno podívání stojí. 70 %

Templář (2011)

Povedený výlet do anglického středověku. Špína, nemoci, krutost a všudypřítomná smrt v boji o moc. To vše v perfektních kulisách a s obstojnými hereckými výkony. Jen děj byl pro mě trochu moc statický a díky tomu i příliš předvídatelný. 60 %

50/50 (2011)

O tomto filmu se rozhodně nedá říci, že by se jednalo o komedii. S trochou dobré vůle snad můžeme mluvit o místy odlehčeném dramatu. To ale rozhodně nemění nic na tom, že se jedná o příjemně vyvážený film, který nezklouzává do emociálně vyděračské roviny, tak typické pro podobné náměty. Naopak citlivě přibližuje pocity hlavního hrdiny, který se vyrovnává s ruletou života a smrti. To je podtrženo vynikajícími hereckými výkony i příjemně zvolenou hudbou. 70 %

Mistrovský plán (2011)

Pro Bena Stillera naprosto netypická komedie, ve které ukazuje, že dokáže zahrát i "vážnější" role prosté vulgarit a fekálních vtipů. Matthew Broderick je trochu nevýrazný a Eddie Murphy naštěstí nedostal tolik prostoru, aby tento film dokázal poslat do kytek. Nemůžu říct, že bych se za břicho popadal, ale jako odlehčená akční krimi to docela dobře funguje. Lehce nadprůměrných 60 %

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Řízná, vtipná komedie s klejícím a hláškujícím mimozemšťanem, na čemž tento film v podstatě stojí a přesto se tvůrci dokázali povznést nad fekální humor a k téhle berličce nezklouzávají. Celkově mě bavilo víc, jak podobně laděný Méďa. 65 %