Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Rozhodně příjemné překvapení. Film, ve kterém se děj jen tak nepřevaluje, ale skutečně od začátku někam směřuje, je vidět vývoj postav a především to vše dokáže upoutat pozornost natolik, že mě závěr skoro zaskočil, jak přišel rychle. Steve Carellovi trochu netradiční role parchanta s téměř nulovým EQ sedla perfektně, Liam James to ušlápnuté sebevědomí snad ani nehrál a nakonec, třešnička na dortu, Sam Rockwell, který tentokrát ve své roli naprosto exceloval. Vadil mi snad jen místy trochu zkrácený děj. Jeden z mála filmů, kterému by pár minut navíc vůbec neuškodilo. Samozřejmě před koncem, protože ten byl bez chybičky. 70 %

Poslední vládce větru (2010)

Po hodnocení tady jsem očekával mnohem horší příběh i zpracování a tak mě film, doma u televize, vlastně vůbec nezklamal. Má to spád, stále se něco děje a i příběh je zajímavý. Herci určitě nehrají o mnoho hůř, než třeba v Letopisech Narnie, kterou mi tento film svým zaměřením tak trochu připomněl a triky, i když zdaleka né dokonalé, nepůsobí až tak lacině. Ve výsledku jsem se doma u televize docela bavil a nejvíc mi tak vlastně vadila absence konce a přílišné zhuštění děje. Kdyby vzniknul v tomto duchu hraný seriál, budu nadšen. Nakonec, ačkoliv jsem se přistihl, jak lituji toho, že se tenhle film asi nikdy nedočká pokračování, abych se dozvěděl, jak se celý příběh uzavře, pro kina to přeci jen bylo trochu málo. 50 %

Red 2 (2013)

Řízné hlášky, vtipné dialogy, nadhled, akce, slušný děj a několik překvapení na to. Celkově nenáročná akční jízda přesně v duchu prvního dílu, která rozhodně nenudí. Po nepovedené páté Smrtonosné pasti rozhodně příjemné překvapení. 70 %

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Po takové sérii úspěšných filmů asi musela přijít sprcha. Upřímně nechápu, co má tento film, tedy krom původní postavy Johna McClanea, společného s celou sérií. Děj filmu je značně mimo motiv původních Pastí a i Willis je tu spíše do počtu, přestože Jai Courtney v roli jeho syna předvádí jen velmi slabou náhradu. Chemie nefunguje a dost těžko by jim to celé člověk věřil, i kdyby byl scénář o třídu lepší. Upřímně, konec jsem dokoukával dvakrát, protože poprvé jsem při superakčním finále usnul. I kdyby to nebylo pokračování takové skvělé série, nedal bych víc jak o deset procent víc. Podprůměrných 40 %

Ženy sobě (2011)

Tak nevím, co o tomhle filmu mám napsat. Jsem tak trochu v rozpolcení. Na jednu stranu je tu spousta scén, které jsem měl chuť pro momentální trapnost situace přetočit, ale na druhou stranu si zpětně uvědomuji, že vlastně všechny ty scény ani neměly za úkol divákovi poskytnout rádoby vtipné situace, ale poměrně sofistikovaně na pozadí romantické komedie, budovaly dramatickou složku poměrně komplikovaného vztahu dvou nejlepších kamarádek, kdy jedné z nich se splnil sen a druhé se rozpadá život. Je to hodně zvláštní kombinace a narozdíl od jiných podobných filmů, se mi tento s odstupem času zamlouvá stále víc. Budu si ho muset pustit znovu. Zatím nadrpůměrných 70 %

Hotel Transylvánie (2012)

Docela příjemná oddechová SKOROpohádka o strašidlech, která si od nebezpečných a krvelačných lidí jezdí odpočinout do, pro lidi SKOROnenalezitelného, hotelu v Transylvánii. Potěšil mě hezky budovaný ekosystém. Dobrý nápad, utahující si tak trochu ze všech těch Stmívání, Rozbřesků a Zatmění. Co mi ale bohužel vůbec nesedlo jsou hudební čísla, inspirovaná moderní SKOROmuzikou. Celkoě ale stále celkem slušných 60 %

Příšerka v Paříži (2011)

Jednoduchá animovaná pohádka s relativně jednoduchým příběhem, který je někde v polovině filmu tak trochu postaven na hlavu. Ovšem nejen díky velmi povedeným písničkám tohle všechno působí velmi mile a hravě. Nakonec, písničky jsem si musel pustit několikrát a dokonce jsem přemýšlel o tom, že bych si domu pořídil nějakého přerostlého hmyzího mazlíčka :). 60 %

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Výpravná televizní zábava, která hravě strčí do kapsy leckterý film. Provedení je na televizi vysoce nadprůměrné a některé nedokonalosti jsou spíš chtěným ztvárněním absurdního světa Terryho Pratchetta, než laciným trikem, takže tady bych mínus rozhodně nedával. Celý svět je tu tridičně postaven na hlavu, i když zdaleka né tak, jako třeba v Otci prasátek a i magie je tu, na rozdíl od Barvy kouzel, velmi poskrovnu. Nicméně, atmosféra je oboum filmům velmi podobná. Příjemní herci i zajímavý příběh způsobí, že tři hodiny utečou jako voda. Kdyby druhý díl udržel tempo prvního, šel bych s hodnocením ještě výše. Takto vynikajících 70 %

Dobrý ročník (2006)

Příjemná atmosféra francouzského venkova, nádherné lány sluncem zalité vinice, krásné ženy a i ten zpěv by se tu našel. Pak ještě jeden Angličan, který si postupně rozpomene, co tak miloval na svém dětství a o co v betonové džungli velkoměsta, mezi grafy a číslicemi Londýnské burzy, přichází. Podobné jsme viděli už mnohokrát, ale na druhou stranu, proč se nepodívat znovu. Každý baraman míchá ten kokteil přeci trochu jinak a právě tento chutná náramně. 70 %

Volání o pomoc (2007)

Z počátku velmi pozvolný rozjezd, při kterém člověk příliš neví co si má myslet. Měl jsem pocit, že v určitých pasážích film směřuje do zcela jiného žánru. Obavy se naštěstí ukázaly jako liché a vše nakonec zapadlo do svých kolejí. Smutný film, který se dokáže člověka dotknout i bez citového vydírání. Přesto jsem si, i přes výborné herecké výkony, připadal příliš nezůčastněný. Možná to ale jen nebyl nejvhodnější film na vánoce. 70 %