• Krátkometrážní

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Ti, kteri nesnesou tvrdsi humor, kteremu neni nic svate a to vse bez jakekoliv cenzury, tem se to opravdu libit nebude... Vy vsichni ostatni se pripravte na necekane dokonalou podivanou. Kdyz se snazite natocit parodii a je z toho kravina, tak je to fiasko, ale pokud bude Vas zamer natocit kravinu hned od zacatku, muzete z toho udelat neco, co divaci jeste nevideli a budou naprosto uneseni. A presne tohle se povedlo Rogenovi! Klobouk dolu a radim mezi nejlepsi filmy 2013! Videno na CSFD projekci a cele kino umiralo smichy, neopakovatelna atmosfera...100%! Nemam tomu co vytknout!

Argo (2012)

Skvělá produkce, režie i výběr herců. Ze začátku sice trochu zdlouhavý, ale pak se to rozjede. A pokud jste historičtí analfabeti jako já, tak jste napjatí až do konce ;) 90%.

Arthur (2011)

Skvělá oddychovka... Prostě komedie ve stylu Russella Branda, tedy neustále opilýho, bohatýho, ne zrovna chytrýho a žen chtivýho dědice obrovské společnosti. Režie je trochu slabší, ale to plně vynahrazují skvělé herecké výkony a scénář prošpikovaný gegy zkrs nazkrs ;) 85%.

Atentát na střední (2008)

No dá se na to jednou kouknout.... Dějově i herecky nic extra. Příběh nereálný, ale díky Mischa Barton je na co koukat a těch pár scének, kde se objeví Bruce Willis je taky dobrý... Co nemůžu upřít, je neočekávané rozuzlení a pár scén u kterých se pobavíte ;) 48%

Avatar (2009)

Docela mě dojímá, jak někdo řekne že je to úplně úžasnej film a všichni se toho hned chytnou a musí na to určitě jít a ohodnotit to co nejkladněji to půjde. Potom se dozví že to stálo 185mil. dolarů a natočil to Cameron tak to nemůže za žádnou cenu být nějakej shit. Pak přijdou do IMAX a řikaj si jak je to obyčejný dokud se nerozsvítí světýlka a všichni jsou jako pětiletý děti, říkají si jak je to úžasný, jak to svítí a že nic lepšího být nemůže (viděli jste někdy rozsvícený diody ve tmě?). A to jsem se nedostal k ději, kdy přijdou lidi (kteří vystupují v podstatě jako mimozemšťani vůči modré rase ) a všichni z modrý rasy (už nevim jak se ani jmenovali) o nich ví ale dělají jako by nic a že vše je v pořádku a se vším budou žít v symbióze, pche to určitě. O tomhle bych se mohl dlouhosáhle rozepsat ale "impaired" to vystihl dokonale (při čtení jsem se hodně bavil ;) ), jen bych snad ještě dodal, že stroj, v kterém bojuje na konci generál je v podstatě úplně stejnej jak stroje v Matrix Revolution kdy se snaží zachránit Sion. No prostě dějově blbost na druhou, efektově se nic extra nepředvedlo (jediný co je hezký, je zničení stromu). Plno lidí tady taky mluví že děj není všechno, no ale u filmu tomu náleží celých 90% hodnocení, jelikož pokud se budu chtít pokochat krásnými efekty a krajinou zahraji si nějakou hru a v nastavení grafiky si nastavím antialiasing 16x a budu mít ještě hezčí podívanou než u Avatara. Já jsem byl na tom taky v IMAXu, jelikož jsem si řikal, že film Camerona a taková přehršle kladných odkazů se nemůže mýlit, hmm tak sem se utvrdil o opaku. Chudáci Terminátoři a Titanic, ti si teď musí obracet filmový pásky v pouzdrech. A nezkoušejte někdo oporovat nominacema na oskara (bohužel asi i většinu vyhraje :( ), jelikož je to stejnak jen proto, že to natočil Cameron a vložil do toho spoustu času a Holywood spoustu peněz (viz The Doubt, který bylo nominovaný snad jen díky Meryl Streep, film je totálně bez duše a strašná ztráta času), filmy jako je Benjamin Button, Milionář z chatrče nebo i Blind Side shrábnou Avatara do kapsy a ještě jim tam zbude spoustu místa.... dvě hvězdy za výbuch a pár dalších světlých chvilek, které by ve 2D kině stejnak postrádali význam...

Avengers (2012)

Byl jsem naprosto unešenej. Whedonovi (ačkoliv jsem mu moc nevěřil) se to opravdu povedlo. Nechybí tomu vtip, akce, vizuální efekty, skvělí herci, vydařený scénář a již zmíněná dobrá režie. Doporučuji všem si na to zajít na 3D, jelikož je to u mě první film, u kterého to má opravdu smysl se na něj kouknout ve 3D. No prostě tomu nemám co vytknout a nemůžu hodnotit jinak než-li 100%!!

Báječný svět shopaholiků (2009)

Nic extra to není, ale zase bych to neodsuzoval do odpadu. Snímek bych řadil mezi průměr. Člověk se občas zasměje a nějak propluje dějem. Takže taková "pohodovka" pro zkouknutí u televize, ale rozhodně ne jako kino film, či mít očekávání romantické komedie jak u Lásky Nebeské, či Deníku Bridget Jones. 50%.

Bastardi (2010)

No co k tomu říci. Námět dobrý, ale zpracování hrozný. Kdyby alespoň hraní vypadalo na úrovni amatérského divadla, ale až na Potměšila (ten toho ředitele hraje výborně) je to té kvality, jaká tam ve skutečnosti je... Žádní herci jen posbíraný děti z ulice s učitelem, který se sice snaží hrát, ale je až moc vidět, že s tím nemá téměř žádné zkušenosti. Abych neopemenul, tak samozřejmě jsou zde další herečky, jako Šulcová, Leichtová, Bohdanová, ale ty tam maj tak malé role, že to na výsledku opravdu nic nemění.... 30% a můžou být ještě rádi.

Batman navždy (1995)

Absence Michaela Keatone a hlavně Tima Burtona ja až moc znát a Jim Carrey jako záporák nic moc... Tohle byl první Batman co mě zklamal a až do doby Christophera Nolana to s ním šlo od desíti k pěti... 40%

Beetlejuice (1988)

Snad první věc co jsem viděl od Burtona (samozřejmě ne teď, už před x lety) a vážně mě to nadchlo... Taková prostá komedie s lacinými kulisy (viz. červ) a naprosto skvělou hudbou. No prostě pro fanoušky Burtona je tohle povinnost vidět a ostatní zajisté taky nebudou zklamáni ;) 90%.