Ještěr (2023)

Je to opravdu super a podepisuji nadšené reakce. Kdyby vám někdo řekl, že to točil Fincher nebo Nolan, užijete si to ještě víc. Komorní, atmosférické se super kamerou. Úplně vládnul Del Toro, rád jsme viděl Timberlakea a po letech Alicii Silverstone.  Nedávno jsem koukal na Přání smrti s Bronsonem a v remaku měl tedy hrat právě Del Toro místo Willise.  8/10

Smrt v patách (1988)

Výborný survival keimi thriller se zábavnou buddy chemií Toma Berengera a Sidney Poitiera. Vůbec ústřední čtveřice má skvělé charisma. Škoda že šel pak Berenger do beckovych vod, tady byl super.  7/10

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Dokoukal jsem to, abyste vy nemuseli. Je to samozřejmě neřeďené peklo v teplých pastelových barvách. Mám teorii, že to nikdo ze štábu ani herců točit nechtěl, tak k tomu všichni přistoupili jako k parodii, protože jinak si nedokážu vysvětlit to, co se tam děje.  V podstatě se mi tam líbila jedna vedlejší linka toxického vztahu. Jinak jsou tam LGBT postavy tak degradačně tragikomicky zobrazené jak z ruského předvolebního klipu.  Mám pocit, že kdyby do té školy přišel někdo v tmavém tričku, tak ho za to budou znasilnovat v místnosti na tichou diskotéku.  2/10

Polní lilie (1963)

Krásná 60 let stará feel good veselohra se Sidneym Poitierem. V podstatě dokonalý prototyp filmu na víkendové podzimní odpoledne. Vykouzlí vám úsměv na tváři, nenásilně připomene životní hodnoty. Ale je to přes lehkost filmařsky hodně kvalitní a poměrně společenský kritické v pozadí. Na svou dobu to muselo být až skandální, černoch tu hraje jako běloch, jsou tu Mexičani s americkými hodnotami a velký zlý bílý kapitalista. Proč dnešní kritické filmy nemohou být taky tak lehké a musí mi veškeré myšlenky cpat přímo na dělohu ideálně ještě několikrát, aby to jo pochopil i blbec co si toho pětkrát nevšimne. Ano ukazuju na Barbie.  Z nějakého důvodu mi to přišlo hrozně blízké naší filmografii první poloviny minulého století a měl jsem pocit, že tam úplně v klidu mohl hrát Marvan nebo plachta. Možná i proto mi přijde, že je to film, který si užijete vy co máte nakouká i váš rodič, babička nebo kdokoliv z rodiny.  Akorát mi přijde docela nestoudné, že Poitier z té záplavy soustředěných vážných rolí dostal Oscara zrovna za toto.  Díky Hladovi za doporučení.  A závěrečné plus, má to bez titulků necelou hoďku a půl.  8/10

Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

LEGO příběh, Cherry a Logan se můžou jít zahrabat. Co jiného je desítková věc než tohle? Dává si to k večeři libovolnou rodinnou filmovou konverzačku. A konečně někdo zadaptoval Vánoce naší famílie! V podstatě bych to doporučil jako první díl seriálu a pak začít nakoukávat zbytek. Neskutečný. Přitom se tam dějově nestalo nic, jenom jsem si hodinu užíval ten kulomet hlášek, charismatu a screen presence. Tohle protáhnout o půl hodiny, tak to může na Oscary, beze srandy a nadsázky. Jedna herečka tu překonala svůj nedávný oscarový výkon.  TOP3 epizoda všech dob. A to jsem si to pustil po finále Winning Time a dal to dvakrát po sobě, neuvěřitelná dokonalost a povinnost pro všechny fandy pohyblivých obrázků, ne vážně, pusťte si to soudruzi bez ohledu na to jestli jste viděli libovolný díl nebo jak toporně to na vás působí.  A pak to obsazení, kurva to epizodní obsazení!!! Já to tu tehdy ignoroval, tak jsem to nečekal. A je to obří potvrzení, jak moc výjimeční seriáloví herci jsou Jeremy Allen White a Ebon Moss-Bachrach, protože tu drží krok s těmi nejhvězdnějšími jmény.  Speciálně pro pepa jsem k tomu udělal meme shrnující obsazení a mou reakci. Jenom bych rád upozornil, že do této chvíle tam bylo největší cameo televizní kuchař Matty Matheson, který tam paradoxně hraje údržbáře.  https://imgflip.com/i/7zwv9lha 10000000000/10

Lakers: Vzestup dynastie (2022) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob, který si zasloužil běžet ještě velkou porci sezón, místo toho byl ostudně zaříznutý. Naprosto tu vládne Brody. 10/10

Blue Beetle (2023)

Skvěle jsem se bavil! Ano, je to podle jednoduchého mustru, který v dnešní době už nestačí. Ale co by za tuto kvalitu dal libovolný Ant-Man, Venom nebo Flash. Všechny tyto 3 značky si to dává k snídani a je to přitom hrozně vtipný a lehký. Totálně vládne celá mexická famílie a hlavní záporácký hitman. Bavila mne akce naplno využívající možností obleků. A strašně to šlapalo na plyn ke konci.  Škoda, že to má vzhledem k tržbám asi stopku, protože by to bylo výborný v pokračování i prequelech.  No a těším se na režisérovu buddy movie s Batistou a Momoou.  8/10 a je mi jasný že to hodnotím nejlíp ze vsi :)

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Jeanne du Barry byla v posteli Ludvíka XV. nástupkyně Mademe Pompadour, která na pár let rozvířila vody zákulisních vztahů ve Versailles.  V podstatě v pohodě historická konverzačka s fajn Johnnym Deppem, který se snaží hrát bez pitvoření.  Mělo to pro mne jednu kaňku v podobě režisérky a hlavní herečky Maïwenn, kterou z hlavy neznáte, ale je to mimo jiné modrá mimozemská zpěvačka z 5. elementu. Problém je, že při obsazení hlavní role neměla soudnost a obsadila tam sama sebe. Ne že by byla ošklivá, to vůbec ne, na svůj věk je dokonce velmi šmrncovní. Blbé je, že ten věk je 47 a Jeanne sledujeme někdy od 19 do 31 let. Působilo to prostě trapně a nepatřičně asi jako čtyřicítka Geislerová v roli studentky.  Ke konci mne tam srala každá druhá vedlejší postava a hřálo mne u srdíčka, že za pár let přijdou všichni o hlavu.  Ale i tak 7/10 a kolem a kolem dobrý film.

Panu učiteli s láskou (1967)

Strašně milý feel good film se skvělou dobovou patinou. Taková věc, kterou když si pustíte, tak z vás alespoň na chvíli udělá lepšího člověka. A já si čím dál víc potvrzuju jak hrozně herecky můžu Sidneyho Poitier. Který je z dnešního pohledu trochu nedoceněný herecký chameleon. Koukněte jaký pro něj byl rok 1967 V žáru noci, Hádej, kdo přijde na večeři a Panu učiteli s láskou. Pro mne 3 100% filmy s pokaždé jiným, ale stále stejně silným Poitierem.  A nebojte se toho, i když jste toho už o polepšené třídě se snaživým učitelem viděli víc. Já taky a stejně mi to udělalo radost a upřímně je to asi povedenější než filmy s Depardieum, Whoopi Goldberg nebo Tobiasem MBarekem. 10/10 Koukám, že natočil ještě hodně povedených filmů co jsem neviděl, máte nějaký oblíbený k doporučení?

Arnold (2023) (seriál)

Uplně v pohodě dokument. Ale pro lidi co četli Total Recall s nulovou přidanou hodnotou. Škoda, tady by se šikovný dokumentarista vyřádil. 7/10  Nicméně, jestli to někdo ignoroval jako já, tak si to pustte jako polo kulisu, ty 3 hoďky uplynou docela příjemně.