Žoldák: Legie zkázy (1998)

Ukážkový prepadák a zdôrazňujem že plne zaslúžený. Sympaťák Kurt si aspoň finančne prilepšil, bol to už čas keď išla jeho kariéra dole vodou.

Válka Bohů (2011)

Zaujímavý pohľad na mytológiu plný kontrastov, kde sa striedajú matrixovské súboje s filozofovaním. Ešteže Mickey Rourke je dostatočne charizmatický a Frieda Pinto taká krásna, i keď mohla sa vyzliekať i častejšie. Tarsem je pre mňa veľkou záhadou a som zvedavý s čím príde nabudúce. Videné v 3D kine.

Fu chou zhe zhi si (2010)

Veľmi silný príbeh, skutočne pre otrlejších divákov, ktorý sa mi ale dostal pod kožu. Násilie v ňom rozhodne nie je samoúčelné. I po technickej stránke veľmi podarené. Túto krvavú a depresívnu revenge story vrelo odporúčam nielen fandom honkongskej kinematografie.

Kapka krve (2008)

Drsná kriminálna dráma, ktorá je možno ku konci trochu naťahovaná a záver je i mierne vykonštruovaný, ale ostatok už je bezchybný. Rozhodne sa nejedná o akčnú jazdu s čiernobielymi charaktermi, ale práve naopak. Akcie je pomenej, ale je slušne natočená a všetky postavy občas sympaticky chybujú.

Jugeodo haepi ending (2007)

Chcel som napísať niečo v duchu, že nielen Francúzi vedia nakrútiť streštenu situačnú komédiu, no ale ako som sa dozvedel z okolitých komentárov tentokrát sa jedná o remake staršej francúzskej komédie. Aj tak som sa celkom pobavil a to hlavne vďaka sympatickej hlavnej predstaviteľke.

Green Lantern (2011)

Celkom sa to dá pozrieť a je evidentné, že celá tá zelená sranda nebola zrovna najlacnejšia. Bohužiaľ sa jedná len o predražený rozjazd s veľmi neistým pokračovaním. Inak postavu zeleného lampáša v komiksovej podobe moc nemusím a u mňa patrí medzi menej obľubenejšiee postavy z rozľahlého DC univerza.

Studená ryba (2010)

Ťažko niekomu odporučiť film, ktorý som mal problém dopozerať dokonca. Brutálne, úchylné ale podané s takým divným, chladným odstupom. V každom prípade prerod hlavného hrdinu v poslednej polhodine filmu ma zaskočil. Do kolonky divný japonský režisér si značím ďalšie meno, hneď vedľa Miikeho.

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

Robert van Gulik by sa veru nestačil diviť ako si historickú čínsku detektívku predstavuje Tsui Hark. Jedna sa o vcelku veľkolepé dielo plné CGI (na honkogské pomery celkom zvládnuté), s dobrým hereckým obsadením, plné súbojov a drátovanej akcie s takmer fantasy prvkami. Bavil som sa a vedel by som si to predstaviť aj v kine.

Království nebeské (2005)

S riadnym odstupom času od návštevy kina som zhliadol režisérsky zostrih a mal som pocit, že pozerám iný, lepší film. Postava Evy Green získala úplne nový rozmer a i Orlando so svojím hrdinstvom mi už vadil menej. Ridley Scott je čo sa týka historických filmov u mňa frajer.

Zelený sršeň (2011)

Mierne odlišný pohľad na superhrdinov, i keď od takého režiséra by som očakával niečo výrazne originálnejšie. Filmu podľa môjho názoru poškodil i nepodarený casting s výnimkou Christopha Waltza. Slávny hudobný motív zaznie len raz na konci filmu, ďalšia škoda.