Hokejový zázrak (2004)

Slušne, i keď: Ten americký patriotizmus sa dá odpustiť, v podstate my Slováci aj Češi sme v tomto podobní. Film je miestami dost nudný a vidno na ňom nálepku made by Disney, všetko je také farebné. Inak príjemné pripomenutie studenej vojny, ktorá prebiehala na všetkych frontoch. Hokejové zápasy sú nasnímané vcelku dynamicky.

Hon na čarodějnice (2011)

No ono skutočne nebolo na čo ísť do kina tak som zobral odvahu a vybral sa na nového Cagea. A vôbec to nie taká tragédia ako sa s obľubou píše. Prvé 2/3 filmu by som označil za veľmi dobré. Špinavý stredovek sa dá vytvoriť i s nižším rozpočtom, Ron Perlman má charizma Claire Foy je krásne tajomná. Hollywoodsky polopatistický záver sa dá tiež zniesť. Cageov výkon a účes radšej nehodnotím :).

Horem pádem (2004)

Po rozpačitých recenziach som veľa neočakával, ale po skončení filmu u mňa naprostá spokojnosť a teším sa na Krásku v nesnázich.

Horší než smrt (2007)

Suchý anglický humor ja rád a tentokrát je i poriadne čierny. Film je, kupodivu, až na jednu scému s výkalmi celkom vkusný.

Hořký měsíc (1992)

Zamyslenie či je jednoduchší nudný manželský stereotyp s občasným víkendovým sexíkom alebo vášnivý vzťah, kde sa plynule prechádza z posadnutosti do nenávisti. Kontraverzný Polanského snímok, ktorý stojí za pozretie. Hugh Grantovi tí anglickí suchari raz pasujú.

Hoši z Brazílie (1978)

Námet, ktorý je možno teraz znepokojivejší ako v dobe vzniku filmu. Gregory Peck v zápornej úlohe ako Dr.Mengele je veľmi presvedčivý. Nepríjemné mrazenie "čo ak by to je fakt možné" vo mne zostalo ešte dlho po skončení filmu. Knižnú predlohu Ira Levina som nečítal.

Hra (1997)

Dať tomu lepší záver (ktorá nie je zlý, ale asi ako každý som očakával niečo iné) išiel by som aj na najvyššie hodnotenie. Perfektne obsadený Michael Douglas.

Hra na schovávanou (2005)

Absolútny priemer. I keď ma potešilo vidieť behať de Nira so zakrvaveným nožom, určite ho takto vidim radšej ako so zaveseným umelým prsom na dojčenie. Najzaujímavejšia postava v tomto filme je ale Dakota Fanning. Záverečná pointa ma teda moc nepotešila.

Hranice života (2005)

Príjemné strávená hodinka a pol sledovaním niečoho úplne nepochopiteľného. Mierne objasňujúci záver ešte stále necháva priestor na fantáziu a rôzny výklad. Evan McGregor aj Naomi Watta su sympatický ako ostatne vždy. A Ryan Goslingovi som toho psychouša uveril.

Hra smrti (1978)

Film by sa nemal miešať so skutočným, tragicky ukončeným životom herca. Scény s pohrebu Bruce Leeho su absolutne nevkusné. Tých pár minút , kde hrá skutočný Bruce Lee je fakt paráda. Ku zbytku sa radšej nevyjadrujem.