Neznámý svůdce (2007)

Hviezdne obsadená nuda, kde mi už na konci bolo úplne jedno kto je vinníkom. Willis by si mal dávať väčší pozor v čom hrá, Halle je síce stále kočka ale nezachráni to a domnievam sa, že väčšina divákov (vrátane mňa) očakávala, že ukáže viac :-), ako len slušný herecký výkon.. Zaujala ma akurát postava Giovanniho Ribisiho.

Nezvratný osud 3 (2006)

Prvý diel mal zaujímavý nápad, druhý ponúkol aspoň efektne natočenú hávariu, tretí už nezaujme ničím. Dej je už obohraný a len sa čaká na jednotivé štýlové úmrtia.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Mrazivé rodinné dráma o tom ako sa môže všetko pos..ť s rozhodne nie čierno-bielymi charaktermi. Zaujímavý je spôsob rozprávania, kde sa často vraciame trošku späť pred dramatické udalosti. A Marisa Tomei je opäť vyzlečená.

Nine (2009)

Výborná herecká zostava a zaujímavé, veľmi úsporné kostýmy s jemným erotickým nádychom v hudobných číslach. A to je všetko, čo za niečo v tomto muzikáli stojí za povšimnutie. Zostatok je len profesionálne nasnímaná nuda.

Ninja Assassin (2009)

Výrazne majú navrch krvavé gore efekty. Akcia dosť zmätená, herecké obsadenie sa nevydarilo až na tajomnú a charizmatickú postavu Sho Kosugiho, ktorý sa po dlhej dobe vrátil na plátno. Titulnému hrdinovi by som uveril skôr člena v chlapčenskej popovej kapele ako tajomného neporaziteľného ninju. Na druhú stranu filmov s podobnou tématikou (so slušným rozpočtom) nie je nikdy dosť.

Noc patří nám (2007)

Charakterová premena Joaquina Phoenixa v parádnom, drsnom a skôr neačnom krimi. Prekvapí (a poteší) už úvodná scéna, nezabudnuteľná je i upršaná atomobilová naháňačka.

Noc úplňku (2006)

Kórejská, veľmi romanticky strihnutá, fantasy so slušným vizuálnym stvárnením a hromadou neprehľadných akčných scén. Celé to kórejské medzinebo má inak čosi doseba. Herecké osadenstvo je sympatické na oboch stranách, i keď tí záporáci sú už tradične charizmatickejší. Záverečný prechod skrz-nazkrz armádou démonov sa podaril. A prečo nejdem z hodnotením vyššie, na moj vkus sa to tvári celé strašne vážne a pýtalo by to občas nejaké odľahčenie.

Noční hlídka (2004)

Vizuálne orgie, filmový svet v ktorom sa velmi ťažko orientovať a pre nás už exoticky znejúca ruština. Veľmi rád by som si prečítal aj knižnú predlohu a celkom sa ťeším sa na ostatné časti. Tak 7/10.

Noční let (2005)

Sympatická Rachel McAdams a vrcholene nesympatický záporak Cillian Murphy v napínavom, ale velmi krátkom kusku hororového klasika Wesa Cravena. Aspoň nemá kedy začať nudiť.

Obávaný bojovník (2006)

Príjemná pripomienka starých dobrých honkogských časov. Rád by som pozrej aj director's cut, vraj až 150min. Hádam si to Jet Li s tým koncom svojej akčnej kariéry rozmyslí. Po zhliadnutí DC pridávam *.