Batman a Robin (1997)

Herecký "výkon" Arnieho je jediné čo za niečo stojí. Teda ten kto rozhodol, že aj štvorku natočí Schumacher tomu by som...Toto teda je temný rytier z Gothamu. Trapas od akčných scien, scénaru, postavy Robina a Batgirl, hereckého obsadenia až po bradavkové kostýmy.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Šesť rozdielných mini príbehov z Gothamu vizuálne v štýle anime a scenáristicky ako keby vystúpli z komiksových zošitov, však ich písali slávny komiksoví scénaristi ako Greg Rucka alebo Brian Azzarelo. Myslím, že každý si niečo nájde (Crossfire, In Darkness Dwells). Na druhej strane sa asi ani nikomu nebudú páčiť všetky (Field test).

Batman navždy (1995)

Klady: Tommy Lee Jones a Jim Carrey, oni si svoje party aspoň užili. Val Kilmer nevyrazný, taký neutrál. Nicole Kidman aspoň dobre vyzerá. Zápory: atmosféra v čudu, akčné scény katastrofa a celé to nejak priveľmi bliká. Joel Schumacher asi fakt nevie vysokorozpočtové filmy.

Batman se vrací (1992)

Majstrovský kúsok. Tim Burton svojsky uchopil Gotham City a nakrútil veľmi originálne ujetý biják. Ukážkové je aj obsadenie, hlavne Catwoman a Pinguin.

Batman vs. Red Hood (2010)

Poctivý DC comics animovaný príbeh, ktorý ctí temnú Gothamovskú náladu. Predlohu som zatiaľ nečítal, ale "spoiler": Jasona Todda už mohli nechať na pokoji. Prekvapilo ma aj drsné vyznenie, nie veľmi vhodné pre deti. Potešia i "cameá" slávnych DC postáv.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Buďme radi , že Warner nejdú v šlapajach Marvelu, ktorý chrlí jednu nezávadnú komiksovku za druhou podľa viac menej rovnakej šablóny. B v S rozhodne nie je dokonalý a skôr kontroverzný, ale ja som si ho vcelku užil. pozn.: Príznávam, že som cieľovka tohto filmu, v mojej domácej knižnici sa to Batmanom len tak hemží.

Batman začíná (2005)

Takže zase iný Batman s prívlastkom psychologicko-realistický, ktorý ale ctí pravidla žánru aj odkazy na comicsovu predlohu. Mne viacej sedela tá druhá comicsová polovička filmu. Herecké obsadenie perfektné,až mi bolo ľúto niektorých hercov ktorý sa na plátne ani poriadne neohriali a obsadiť rodenéeho záporaka Gary Oldmana ako jediného riadného policajta v Gothame- Jamesa Gordona, hmm hmm??. Celkovo to vo mne zanechalo veľmí dobrý pocit.Z filmárského hľadiska je u mňa na prvom mieste ale zatial stále ostáva Batmanov návrat Tima Burtona, i keď to je tesné. P.S. Ako komiks Batman: Year one od Franka Millera reštartoval-oživil pôvodný komiks, hádam tento film urobí to isté vo filmovom svete Batmana.

Battle Royale (2000)

Vyvražďovačka , ktorá sa Vám rozhodne dostane pod kožu. Dá sa na ňu pozerať z rôznych pohľadov: všimať si ako jednotliví študenti reagujú na vyhrotené situácie, hľadať skryté motívy dokonca i romantiku alebo ako na samoúčelné násile, kde sa navzájom vyvražďujú pekné japonské študentky. V každom prípade Takeshi Kitano má charizmu.

Battle Royale II: Requiem (2003)

Skúsim nájsť i niečo kladné: zaujme protiamerické vyznenie ako i odlišný pohľad na terorizmus. Ostatok filmu je u mňa slabota. Nesympalickí a totálne prehrávajúci študáci, krorým vychádzajú z úst priam neuveriteľné trapnosti vo filme,ktorý pochoval zaujímavý námet z o dve triedy lepšieho prvého dielu.

Benga v záloze (2010)

Po dobrom rozjazde nasleduje nuda a pomer dobrých vtipov k tým trápnym sa výrazne zhoršuje. Wahlberg a Ferrell ako rôznorodá dvojka robia žánru buddy movie skôr hanbu. Celkovo sa jedná o nevýrazný priemer, vzhľadom na hviezdne obsadenie a nenaplnené očakávanie zaokrúhľujem nadol.