Piráti na vlnách (2009)

Skvěle zachycené časy, kdy "popová hudba" z veliké části znamenala "dobrá hudba". Pár skvělých komických situací a napěchovanost výraznými komickými typy z filmu dělá jednu z nejlepších komedií posledních let.

Jak vycvičit draka (2010)

Chvílemi velmi zábavné, občas příšerně patetické, ale na dětský film rozhodně přijatelné i pro dospělého diváka neSegalovské orientace.

Na vlásku (2010)

Z vyloženě dětsky zaměřených filmů jedno z nejpříjemnějších překvapení. Rozumná stopáž, disneyovské ždímání roztomilosti zvířátek i nejednoznačnost charakterů postav dělá z tohoto dílka vynikající pohádku.

Reggae - Kořeny (2009) (TV film)

Muzika, kterou asi jen tak u nás neuslyšíme, ale z hudební oblasti jsou desítky zajímavějších dokumentů. Ale pohled na zkouřené osmdesátníky byl taky osvěžující.

Hezké chvilky bez záruky (2006)

Ani nevím, jak to uteklo. Pár záchvatů, nějaké facky a líbání a najednou byl konec, aniž bych se výrazně pobavil. Ale nuda v žádném případě. Kraus mladší, jakkoliv ho nemám kvůli jeho frackovací póze rád, mě příjemně překvapil herecky i filmovou hudbou.

Dědečkem proti své vůli (1939)

I z oblasti filmů pro pamětníky se najdou desítky zdařilejších komedií. Otec se synem se rozhádají, vyhlédnou si stejné děvče, ale nakonec se usmíří, všichni dostanou rozum a usmívají se. Trochu málo.

Věra - nevěra (1972) (TV film)

Opravdu silný tvůrčí tým, ale komedie k popukání to tedy není. Je to taková normalizační odlehčovárna, která od celkového průseru odvádí pozornost k úzce rodinným radostem a starostem. Ale některé dialogy dvou bývalých parťáků z vojny (Sovák s Horníčkem na ní opravdu byli spolu) rozhodně stojí za to, aby se tahle kratičká komedie tahala z archivu častěji.

Apollo 11 (1996) (TV film)

Chvílemi působí opravdu jako seriózní dokument, chvílemi jako listování v rodinných albech kosmonautů (rozumující dětičky, plačící ženušky). Film rozhodně nezahltí fakty.

Tělo mého nepřítele (1976)

Románová předloha je docela znát, i když nic nového pod sluncem. Belmondo ztvárnil člověka, který se rozhodl nenechat křivdy z minulosti jen tak a jde mu všechno velmi hladce. Jeho cynické hlášky mohou potěšit ctitele klasických amerických gangsterek.

Tajemné okno (2004)

Asi by na mě byla slabá i ta knižní předloha. Žádné strhující napětí. Béčkovina se vším všudy, snad kromě obsazení.