Ve stínu slunce (2005)

Průměrná dáma zamáčkne slzu, průměrný cynický gymnazista zakroutí hlavou a po pár minutách přepne. Hodně tvrdě mačkaná romantika z místy až kýčovité italské krajiny, ve které se pohybují jenom v jádru správní a laskaví lidé, protože italský venkovan přeci nemůže být jiný.

Bláznivá škola (1996)

Žádná pronikavá zábava. I parodii lze natočit s minimálním vtipem. Největší trhák: "Ach, ty jsi ještě panna!" "Ale miláčku, ještě jsem si nesundala kalhotky.". Pak už je to jenom slabší a slabší.

Švindlíři (2003)

Příjemná naivita. Velmi populární téma o podvodníčcích lze rozvíjet stále dál a dál. Skvěle zahraná hlavní postava.

Jiný muž, jiná šance (1977)

Příjemně utahané dílko se spoustou zajímavých dobových nástinů z 19. století. Působí to jako natočené podle hodně obsáhlé předlohy. I jako tupý laik ocením skvělou filmařinu, zejména kameru a hudbu.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Krátce předtím, než mě dohnala repríza na ČT, jsem si říkal, že jestli v televizi uvidím ještě nějakého upíra, který řeší své vztahy, tak tu bednu roztřískám. Ale tohle je vážně hodně originální a ta zvláštní komunita může malinko sympaticky připomenout osazenstvo Twin Peaks. Mezi americkými srágorkami krásný nadprůměr.

Harold a Maude (2011) (divadelní záznam)

Tak jsem se zase jednou nenadchnul. Jsem rád za televizní podání, protože na výpravu do divadla by mi to přišlo málo. Kromě K. Fialové se mi nikdo herecky nijak zvlášť nelíbil a scénář také nebyl moje krevní skupina. Přesto stále oceňuju, že se nějaké divadlo v televizi objevuje.

Slavné parodie (2009) (pořad)

Komu vadí chytré a zdlouhavé tlachání vyžraného náfuky Postráneckého, ať nezapíná. Kdo to přežije, dočká se každých 20 minut lehce nadprůměrné zábavy.

Séraphine (2008)

Hezký a smutný film o tom, jak duševní porucha znemožní plně rozvinout talent. Nic převratného, ale herecky a prostředím (ze kterého dýchá Francie 1. poloviny 20. století) - paráda.

Naděje má hluboké dno (1989) (TV film)

Hodně dojemná inscenace o umírání člověka, který je pro své blízké velmi potřebný. Ohromná nepohoda s některými pozoruhodnými hereckými výkony.

96 hodin (2008)

"Vzlyk! Miluju tě, tati!" "Já tebe taky, holčičko!" A před tím několik desítek minut praskajících čelistí, prokoplých slezin a prostřelených ramen. Velmi čistý zástupce akčního žánru, ve kterém šikovnější bratr Jamese Bonda dokazuje, že mu žádná ukrutnost není cízí, pokud mu sáhnete na rodinu. Ano, je to neskutečně naivní, ale u pořádné akčňárny, působící chvílemi jako počítačová hra, přeci nápaditý příběh a vybroušené dialogy nehledáme.