Krajina střelců (2003)

Příznivci šablonovitých westernů nebudou mít příliš co vytknout: zločin, hrdinství, pomsta, přátelství, slzy, láska, Kostěj ve velké formě.

Barvy moci (1998)

Travolta je jako reálný kandidát na amerického prezidenta přesvědčivě nedobrý člověk a správný slizoun. Ale stejně mi to přišlo příliš uhlazené. Snad aby to amerického voliče moc nešokovalo.

Biblické příběhy: Pavel z Tarsu (2000) (TV film)

Ano, mezi nábožensky laděnými filmy poměrně příjemně civilní dobrodružná podívaná. Kvůli koukatelnosti se také úzkostlivě nedrží Nového zákona. Kdyby na Velikonoce a Vánoce byly v TV alespoň takovéhle kousky, bylo by to ku prospěchu duchovní nálady svátků.

Akvabely (2006) (divadelní záznam)

I když je to poměrně zábavné představení, pro většinového diváka, hledajícího srozumitelný příběh, určitě není. Velmi hezké hercké výkony, geniální Pavlíčkova hudba, nápaditá scéna.

Elitní jednotka (2007)

Ať se podívají všichni, kdo mají pocit, že žijeme ve velmi zkorumpované a nebezpečné zemi. Jelikož si tyhle drastické vyprávěnky o životě v Brazílii nijak neodporují, začínám věřit tomu, že tam máte materiál na kriminální film jen za cestu do práce.

Kokain (2001)

S půvabným a úsměvným nadhledem se vypráví o schopném mladíkovi, který se nebál průšvihu, a tak si pěkně vydělal. Už kvůli těm pár scénám ze "zhulené" Californie na Kokain lze hledět jako na poměrně zábavný film.

Jeden musí z kola ven (2011)

Velmi dobrá "vyšetřovačka", která vyžaduje maximální soustředění. Skvěle zachycená šeď 70. let, včetně hrozných baloňáků a příšerných kotlet. Vynikající exkurze do časů studené války.

Marie Stuartovna (2011) (divadelní záznam)

Dnes hrát Schillera je trochu jako hrát Klicperu. Všichni pokývou nad tím, jaký je to klasik, ale průměrného diváka to vyčerpává. Přijde mi, že vinohradské osazenstvo ještě dělalo co mohlo. Text je upraven tak, aby to (v rámci možností) trochu odsejpalo, ale ještě pořád je jeviště hrozně přelidněné. Není to jedno z těch představení, kdy herci vypadají, že svou rolí žijí. A že se tvůrci inspirovali při promýšlení scén koncertem Madonny? To někomu vadit může, ale silný a těžký text to vše přebije.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Tak tohle už je hodně veliký úlet - starý profesor, zlí Rusové a do toho trocha upířiny. Je to parodie na předchozí díly? Asi ne... Ale triky a výpravnost se opět musí cenit.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Indiana Jones bez Indiany? No, vlastně proč ne. Filmy pro děti potřebují přesně tohle: lehký humor a spoustu akce a triků. Dobrá zábava např. k žehlení.