Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Úchvatná a na svou dobu velmi nákladná filmařská práce a opravdové kriminální příběhy. Skvělá práce osvětlovačů a maskérů způsobily mj. to, že Simona Stašová byla sexy.

Naši furianti (2011) (divadelní záznam)

Chvílemi jsem měl pocit určitého přehrávání, za každou cenu komického, ale ono se prostě na klasiky dnes musí asi trochu jinak než dříve. Na všechny představitele se mi koukalo velmi dobře, nadchla mě i promyšlenost scény a geniální hudební složka. Divadlu V Dlouhé bych se nebál svěřit cokoliv. I z Rockyho Balboy by určitě udělali zábavný a duchaplný příběh.

Adelheid (1969)

Těžko předvítelný a velmi realistický příběh. A kruté přemýšlení. Lze odpustit upřímnému náckovi? U mě tedy ne.

Král rybář (1991)

Takhle si představuju anglo-americkou tvář těch "hřebejkovských laskavých komedií. Ale tyhle postavy jsou trochu roztomilejší a barevnější. Asi začnu mít rád R. Williamse.

V plamenech (2008)

Tak ve srovnání s jinými kolegy na CSFD chápu, proč se v tom rozhodli hrát známí herci. Tenhle film měl velikou ambici podívat se na teroristická nebezpečí trochu jinak, civilněji. Začátek byl příšerný (naprosto naivní a hloupé dialogy), pak se to v mých očích k těm 50% vyhrabalo (poselství světovým teroristům vážně není hloupé). Hlavně ať se na film nedívá ten, kterého se pokusí distributor přesvědčit, že je to film nabitý erotikou. To je nehorázná kravina. Film je nabitý nářkem a polovičním šílenstvím nešťastné matky a vrněním jejích nápadníků. A ještě upozorňuji šéfa českého dabingu u tohoto snímku, aby si uvědomil, že hlas čtyřletého dítěte neznamená, že dospělý člověk posadí hlas o oktávu výše. To byl příšerný výkon!

Soul Kitchen (2009)

Německé prostřední, exotická vzezření hrdinů a kožené bundy Vás na chvíli vyděsí tím, že se jedná o Kobru 11. Tohle je ale, podle mě, tisíckrát lepší, tzn. mírně nadprůměrné dílko. Chvílemi celkem zábavná podívaná, která ani chvíli není komedií k popukání. Smolař má problémy, stále má problémy, pak má větší problémy, a nakonec potká lásku.

Údolí včel (1967)

Srozumitelný příběh a hrdinovi/nehrdinovi a době, ve které byl fanatismus zcela normální. Skvělá filmařská práce v terénu. Kolik lepších kousků jsem viděl? Moc ne...

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nesmrtelnost téhle pohádky nechápu. Zíma v elasťákách? Aplauduju jen tomu, jak se nápaditě veršuje.

Zachraňte Willyho! (1993)

Zíííív! Naštěstí jsem to viděl jako nedospělý jedinec, a tak jsem si to i celkem užil, ale nebýt těch efektů, nemohlo by se jednat o nesmrtelné dílko. Naivní slaďárna, která děti nezdeformuje.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Tenhle příjemný dvojfilm mi nezoškliví ani naše šílené televize, které ho dávají snad každý týden. Moc hezký pohádkový příběh. To budovatelství jsme se naučili nevnímat a hloupé to jinak není.