Dny zrady I. (1973)

Dvěma hlavními problémy této jinak skvostné rekonstrukce osudových dní září 1938 jsou 1) Gottwald - když se až zbytečně často objevoval on nebo jeho jméno na obrazovce měl jsem pocit že kdyby byl u moci v tu dobu on tak bysme my donutili podepsat němce Mnichov a nám by připadlo jejich pohraničí, stejně jako ostatní komunisti, což vlastně byly všichni ti co měli dostatečný koule na to jít proti náckům ... 2) příliš mnoho debatování a jednání mezi politiky, já vím že je to asi důležitý, ale dát tam víc vojenskejch scén a střetů s ordnerama v pohraničí, tak jsem šťastnej jak blecha, vždyť Vávra byl takovej řemeslník že tyhle scény měl v malíku. Nakonec je z toho jen slušnější průměr ale potenciál tohoto díla byl daleko větší ale buďme rádi za toto protože dnes by se už nic alespoň na takovéhle úrovni nenatočilo. To samé platí i pro díl druhý.

Moře lásky (1989)

Tenhle film mě dlouho unikal, před lety na primě mě zaujala už ukázka ale na film jsem se nepodíval a tak jsem jak trouba čekal a i když jsem si ho stáhnul pořád jsem ho opomíjel až mi došla trpělivost a pustil jsem si ho. Mezitím film dozrál a já si tak mohl naplno vychutnat parádní noirovej thriller s výbornou romantickou zápletkou kdy se zkušenej polda v podání brilantního Pacina zabouchne do hlavní podezřelí v případu zastřelenejch chlapů. Naštěstí se nám Alík v tom moři lásky neutopil a dotáhl to zdařile do konce. Potěšilo mě že se jako jeho parťák objevil John Goodman, kterej v 80tkách měl hodně slušný role a do filmu přinesl takovej lehčí nádech, no a Ellena Barkin se pro svou roli snad narodila. Možná trochu předvídatelný thrill ale závěr jsem stejně neodhadl takže je to vlastně dost slušně napsanej film kterej jsem rozhodně neviděl naposled.

Místo činu - Neviditelný protivník (1982) (epizoda)

Nějak na mě dopadla nostalgie a tak jsem se ve víru vzpomínek na dětství rozhodl po letech prověřit starej dobrej Tatort se Schimanskim. No a musím konstatovat že ač jsem si vybral díl s nic moc dějem tak Horstík je cool frajer i po tolika letech, kterej se nebojí při sledování podezřelého zabavit malýmu klukovi ukradený kolo a na něm následně dotyčného sledovat, ve vyšetřování mu přitom zdatně pomáhá jeho dobrý kolega s vizáží mrože Thanner. Gotz George svou nejznámější rolí Schimiho zapříčil že Místo činu je ze všech německejch krimi seriálů které se na nás valí ze všech stran už hodně dlouhou dobu ten nejlepší.

Lepší už to nebude (1997)

Jak už název filmu napovídá lépe to už natočit ani nešlo, protože to co tady předvádí Jack Nicholson je prostě vysoká škola herectví, ty jeho kecy jsou fakt naprosto božský. Ze začátku jsem byl docela opatrný jelikož jsem čekal obyčejnej průměr, ale můj přístup k filmu se vyplatil a já se dočkal svěží romantický komedie a hlavně vtipný komedie.

Motýl na rameni (1978)

V hlavní roli kufr o kterém nevíme co je uvnitř a ani ho moc nevidíme, ale všichni ho chtějí a výrazně zasáhne do života Lino Ventury který podal další bravurní výkon v tomto Derayovo thrilleru. Linova klasická herecká poloha kdy je jeho postava nevědomě vtažena do víru událostí o kterých nikdo nemá šajnu a jsou smrtelným nebezpečím pro hlavního hrdinu nikdo nedokázal zahrát lépe než právě Ventura.

Drahé tety a já (1974)

Perfektně potrhlej Hrzán se svojí hláškou "Tety, tety, tety, tety, tety, tety!" a epizoda pačesatýho Krause mě vždycky dostanou do kolen, jinak je to v celku průměrná komedie, která ještě naposledy vyzdvihla prvorepublikovou hvězdu Natašu Gollovou.

Neznámý (2011)

Můj dobrý známý Liam Neeson je sice už starší pán a nemusel by ty akční scény už moc zvládat jenže on není prachobyčejnej akční hrdina, on je totiž něco víc a to charakterní akční hrdina kterej se ještě umí otáčet a mlátit gaunery, ochraňovat Diane Kruger a zjišťovat svou identitu to vše v nadmíru atmosferickém zimním Berlíně. Velice dobrá akční parádička se zajímavými vedlejšími rolemi obsazenými hvězdami Quinnem, Langellou, Kochem, veteránem Bruno Ganzem a Stockingerem Markovicsem.

Něco na té Mary je (1998)

Že na Cameron Diaz něco je si nevšiml jen Ben Stiller ale i já. Cami je pořádně rozpustilá a celej film mě krásně bavila stejně jako mě bavilo na ni koukat. Stilleřík ve svý typický roli ňoumi s dobrými úmysly mě taky bavil a Dillon byl pro změnu pěkně odpornej. Pohodová komedie která to rozjede už na začátku a z vtipu nesleví až do konce.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

"Mareček" není jen super komedie, je totiž něco mnohem víc takovej filmovej národní poklad. Jedna z nejnahláškovanějších komedií s geniálními školními charaktery od raubířů Svěráka a Smoljaka, přes školní pindu v podání Ivy Janžurové, vlezdoprdelku a šprťáka Hujera po zabržděnce Plhu zahranýho přiblonclím Pepou Kemrem. V hlavní úloze průměrný student Jirka Kroupa alias vysokokapacitní herec Jirka Sovák. Oldřich Lipský je prostě mentor českejch komedií a dvojice Smoljak-Svěrák zase mají ty nejbrilantnější scénáře s tutovejma hláškama.

Sexmise (1983)

Sexmise, toť výborná polská komedie těžící především ze skvělého a originálního scénáře a ústřední vysoce kompatibilní dvojice Stuhr/Lukaszewicz. Ono to jejich počínání ve světě samejch ženskejch je totiž neskutečně zábavné. Jako myšlenka mít kolem sebe jenom ženský je nádherná ale to by vás nesměli chtít zabít nebo udělat další ženskou. Jen na nich tedy je ta obrovská zodpovědnost dát svět opět do pořádku tím že sexpolzí sklátí co nejvíc holek. Klasika s dobrými hláškami a povedeným koncem.

Časové pásmo bylo změněno