• Krátkometrážní

Zámek hrůzy (1999)

Obsahuje spoilery: "Bože, ono to na mě kouká!" Liam Neeson pozval na starý zámek tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Těch je dost, protože na zámku straší. Horory zrovna moc nemusím, ale tady mě zaujaly velice známá jména ( Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson. ), která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu. Příjemné to celkem bylo, ač jsem doufal, že se tu objeví jedna nebo dvě scény, kde mi bude tuhnout krev v žilách a dech se na nepatrný okamžik zastaví, ale nestalo se tak. Nejemotivnější moment pak byl ten, kdy hlavní hrdinka vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Jinak předvidatelný děj s velmi zajímavými interiéry zámku. A ano, výkon Owena Wilsona je chvílemi trošku stupidní, ale celková atmosféra filmu to přebije. - 60%.

Pokrevní bratři 2 (2009)

Obsahuje spoilery: "Dvaadvacítka? To si děláte prdel, ne? To je jako vzít si do přestřelky nůž!" Bratske duo zabijáků Flanery-Reedus je zpět! Je zde navíc přehrávající Julie Benz a chybí tahoun Dafoe. Ten se objeví až na konci. Jinak je to skoro stejné jako jednička. Mnoho zpomalených akčních záběrů a vtípky, ovšem všechno bez hloubky a smyslu. - 50%.

Muž proti muži (2006)

Obsahuje spoilery: "Válka už skončila!" Pierce Brosnan si v lese u ohně dělá pečínku a najednou výstřel a objeví se pětice můžů v čele s Liamem Neesonem, kteří se ho snaží dostat, jenže Brosnanovy se podaří uprchnout a začne naháněčka uprostřed zamrzlých hor či v lesích a prériích divokého západu. Odpověď na otázku "Proč po něm jdou?" Dostanete až v samotném závěru filmu. Jdou po něm ale proto, že za války měl na svědomí Liamovu rodinu. Máme tady tedy dvě herecké starr a hodně nudy. Jen pronásledování a unik a opět totéž, až do konce. Na konci se pak nechají být a každý si pak jde svoji cestou. - 60%.

Dobrý ročník (2006)

"Plavete?" - "Ano, ale ne v půl metru hnoje!" - 60%.

Pokrevní bratři (1999)

Obsahuje spoilery: "Nikdy by neměla být prolita krev nevinných, zato krev viníků nechť teče proudem." Homosexuální detektiv Willem Dafoe pátra po vraždících bratrech, kteří zabíjejí ve jménu Boha. Je to ujetý a není to pro každého. Dva hlavní vykonavatelé spravedlnosti jsou béčkoví a nevýrazní, takže si je nezapamatuju a nezaškatulkuju jako ty bratři zabijáci, což je asi dobře. Naopak Willem Dafoe je hlavní tahoun filmu, takže pokud máte rádi Defoa, tímhle filmem ho budete mít rádi ještě víc. Jinak takový trochu zvláštní film s černým humorem. - 50%.

Hněv Titánů (2012)

Obsahuje spoilery: "Vypadáš o deset tisíc let mladší!" Sam Worthington jako Perseus znovu zachraňuje svět! Jde o bezmyšlenkovitý akční výplach, kde se jde tupě od příšery k příšeře. Pořád je tedy na co čučet, protože design lokací i příšery jsou OK. Je to zjednodušeně blbost, ale je to blbost efektní a to vám prostě musí stačit. - 50%.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Obsahuje spoilery: "Lidé v dnešní době nechtějí pravdu. Mají z ní noční můry." Denzel Washington jako takový nepřítel státu a Ryan Reynolds jako agent CIA, který ho má zajistit. Postupem času se ale začne ukazovat, že Washingtonův padouch není zas tak černobílá postava, jak se zpočátku zdálo a Ryan Reynolds začne mít pochyby. Má věřit všehoschopnému Washingtonovi? Nebo svým nadřízeným, kteří se začínají chovat podezřele? Je tady spoustu agentů, dramatické akční scény, v nichž auta končí mimo silnici na střeše a vzduchem létají kulky z pistolí. ANO! Akce tady dokážou strhnout a třeba ta bitka v závěru ( Reynolds vs. Joel Kinnaman ) je fakt super. Oni si dají po čenichu takovým způsobem, že to zabolí i VÁS. Nechybí ani různé zvraty tady. Je to prostě kvalitně natočený zástupce svého žánru a obsahuje všechny nutné náležitosti, jaké akční thriller tohoto typu vyžaduje. - 80%.

Noční lovec (2018)

Obsahuje spoilery: "Ty si totiž světlo." Povedený thriller a Henry Cavill je boží. Také postavy dvojčat Bernarda Fletchera, skvěle zahraný psychopati. ;) Prostě parádní krimi thriller, který vás absolutně připoutá k sedačce a pustí až se závěrečnými titulky. - 80%.

Souboj Titánů (2010)

Obsahuje spoilery: "Jest-li si myslíš že tě tu nechám samotného tak to se mílíš. Jsi přece SYN DIŮV!" Sam Worthington pobíhá mezi extrémně zarostlými Řeky v sestřihu mariňáka! Liam Neeson za to skvěle hraje boha Dia. Worthington na okřídleném Pegasovi zachraňuje město Argos, přičemž se musí utkat s Medúzou vraždící pohledem a netvorem jménem Kraken. "Vypusťte Krakena!" Zapomeňte však tady na nějaké emoce. Rubání s bájnými monstry v antických kulisách funguje na jedničku a hudební doprovod nejednou překvapí. Film tedy uběhne rychle a nudit se nebudete, ale za dvě hodiny od závěrečných titulků si nebudete jisti, na co jste vlastně koukali. Teda pokud jako neznáte film z roku 1981. - 60%.

Armageddon (1998)

Obsahuje spoilery: "Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?" K zemi se řítí asteroid a Bruce Willis s jeho partou z ropné plošině jsou jediný, kteří ho dokážou zastavit. Vysokorozpočtová podívaná s prvotřídním hereckým obsazením pod taktovkou Michaela Baye. Nečekal jsem, že z nápadu o asteroidu, který za 18 dnů spadne na zem se může vyklubat PECKA. Stalo se... Plus nechat zemřít Bruce Willise a udělat zněho zachránce celého světa skvělý nápad, který dal velmi emotivní konec. - 100%.