• Krátkometrážní

Děda, postrach rodiny (2020)

Obsahuje spoilery: "Tohle je válka!" Robert De Niro hraje mírně senilního dědečka, kterému vyhlásí válku jeho dvanáctiletý vnuk, neboť dědeček začne bydlet u dcery a zabere tak jeho pokoj. To vyhlášení proběhne písemně a tím započne konflikt a defakto film. Vzájmené variace záškodnictví přimomínají trochu film Sám doma. Sám doma to ale opravdu není, i když Vánoce se tu rovněž objeví. Postará se o ně nejmladší vnučka, která tady má oslava narozenin se Santou. Ta malá je i zcela bez diskuzí tím nejkouzelnějším na celém filmu. Vtipné momenty jsou pak ty s dědečkovým náhodně viditelným penisem. No a Uma Thurman na padesát let docela sexy. - 60%.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Obsahuje spoilery: "Vzchopte se. Jste důstojník sovětského námořnictva. Řekněte jim, že se jejich stav zlepšuje. Jelikož o záření nic nevíte, třeba je to pravda." Komorní drama zasazené do období studené války, které sleduje jednu ponorku a lidské osudy její posádky. Je to podle skutečné události a Liam Neeson s Harrisonem Fordem jsou zde skvělý. - 60%.

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film) odpad!

Obsahuje spoilery: "Měli jsme na něj prachy? Někdo tu umřel?" Zloději jsou díl od dílu tupější a tupější. Čím větší číslo na konci názvu, tím sestupnější kvalita. To u této série platí. Podívejte se na jedničku, dvojku, možná ještě na trojku a od čtvrtého dílu až po sem raději zapomeňte, že to existuje. Jinak opakované vtípky z minulých dílů. Jo jo, vykrádat se musí umět. Ať už cizí baráky, nebo úspěšné filmy. A když se to neumí, dopadne to takhle. Ani dětský a už vůbec ne rodinný film. - odpad!

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Obsahuje spoilery: "Vyčistit! Ksichte vybledlej!" Vrací se Kevin, jeho rodina a zloděj Marv. Jasně. Od druhého dílu uběhlo 10 let, takže film odehráli naprosto jiní herci. Další novinkou tady je to, že se Kevinovi rodiče rozvádí a odehrává se to v domečku, který umí všechno nač si vzpomenete. Chce to tedy být volným pokračováním, ale není Kevin jako Kevin. Mě tady ten vůbec nesedl a Marv, který jednal vždy nelogicky byl jednoduše trapnej. Po 3 díle, který sice nenavazoval na první dva díly ale byl koukatelný, je čtyřka totalalni odpad! Co zde víc dodat. Sám doma bývala suprová rodiná podívaná, ale čtyřka nestojí fakt za nic. - odpad!

Sám doma 3 (1997)

Obsahuje spoilery: "Zloději? Žádní nejsou! Jen jeden nemocný chlapec s bujnou představivostí." Určitě to nemá na legendární předchůdce s blonďatým prckem Macaulay Culkin. No ale odpad! bych tomu rozhodně nedával. Je zde sympatická zlodějka Rya Kihlstedt, která vtipně předvede kalhotky. ;) A taky malá Scarlett Johansson tady je. Herci tedy moc sympatický , ale už tu neni tolik srandy a zábavy. To je prostě fakt. - 40%.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Obsahuje spoilery: "Já se Bazzovi neomluvím! To radši políbím záchodový prkýnko." Kevin se tentokrát dostane i na letiště, ale při euforii potřebuje zprovoznit kameru, aby mohl natáčet, což ho dostane do New Yorku. Tam jsou i mokrý banditi, se kterejma vede opět válku plnou naschválů a pastiček. Tentokrát v opuštěném domě jeho strýce. I když tenhle druhý díl nepřináší mnoho nového, vůbec to nevadí. Ve výsledku se mi oba díly líbí přibližně stejně. - 100%.

Dům veselých duchů (1988)

Obsahuje spoilery: "Ty jsi duch, já američan, to nebude fungovat!" Nevtipná komedie s Mahonym coby hlavní postavou a Liamem Neesonem coby vedlejším duchem. Horor? Helejte v dnešní době se nedá mluvit o hororu, přece jen efekty trochu postoupili a toto by TV Nova či Prima mohla odvysílat v dopoledních hodinách. Jinak je to o jednom hradu a jeho obyvatelích, kterým hrozí vystěhování kvůli nesplácení hypotéky. Ti chtějí získat peníze tím, že nalákají americké turisty na duchy a pak kvůli nim předstírají, že jsou strašidla. Pochopitelně se pak ukážou i opravdoví duchové. - 20%.

Michael Collins (1996)

Obsahuje spoilery: "Britská říše si vždy koledovala o pořádný výprask." Michael Collins založil Irskou republikánskou armádu - IRA a stál u zrodu jejích teroristických praktik. Tady je však vyobrazen jako sympatický a odvážný lidový hrdina s obličejem Liama Neesona. Člověk mu tady tedy vpodstatě fandí a vidí druhou stránku mince. Přejete mu i tu Julii Roberts. :D Jinak výborný poučný film, který člověka přiměje pohrabat se trochu v historii. Velmi zaujaly autenticky natočené akční scény. - 80%.

Stydlivý polda (2000)

Obsahuje spoilery: "Někdy jen tak čekám, až někdo řekne něco špatnýho, abych ho mohl zabít." Podprůměrná krimi komedie, jenž mi přišla vtipná asi jen ve 3 scénách, jinak 100 minut nudy. Liam Neeson patří do mé topky herců, ale tento film se mu nepovedl. Snažil sem se tady najít kvůli němu aspoň něco na 2 hvězdičky, ale bohužel. Navíc Sandra Bullock to taky hodně táhne dolů svým projevem zde. - 20%.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020) odpad!

Hloupost, hloupost, hloupost. Imbecilní, nestoudná, naivní pitomost! Dalších slov je na tuto sra*du škoda. Už tak jsem přišel o bezmála 2 hodiny času! - odpad!