• Krátkometrážní

Arrow - Krize na nekonečnu zemí: 4. hodina (2020) (epizoda)

Obsahuje spoilery: "Zvládli jste to." - "Ne, Ollie, to ty... A proto se s námi musíš vrátit, takže musíš vydržet, jasné?" - "Byl konec... a tady je začátek. Umírání je lehké..." Crisis on Infinite Earths 4: Oliver zemřel už na začátku krize, ale byl oživen, aby zde obětoval svůj život pro obnovení mnohovesmíru. Zemřel tentokrát definitivně? Pokud ano, tak to bylo nejsmutnější loučení s hrdinou, který odstartoval celý komiksový vesmír na CW. Nejzábavnější moment byl setkání Flashů. Seriálový Grant Gustin a filmový Ezra Miller. V letošním velkém crossoveru zatím nejlepší část. - 100%.

Námořní vyšetřovací služba - Uzenáč (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Při instalaci nového kotle v jedné škole vypadne z komína vyuzené lidské tělo. Tým zde také má nemalé problémy s "fiktivní" knihou DEEP SIX, kterou McGee napsal o agentech NCIS. - 99,9%.

Bod zlomu (1991)

Obsahuje spoilery: "Ještě surfuješ?" - "Každý den." Keanu Reeves a Patrick Swayze krotí vlny. Patrick Swayze vede bandu, která vylupuje banky a užívá života. Keanu Reeves je policajt, který se mezi ně infiltruje, aby je dostal. Mám rád netradiční akční detektivky a tuhle lze rozhodně pochválit za skvělou atmosféru. - 70%.

Námořní vyšetřovací služba - Zlobivá sestra (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: U McGeeho dveří se jedno ráno objeví jeho sestra Sarah, která je od krve a zmatená. Je přesvědčená o tom, že spáchala nějaký zločin. McGee začne vyšetřovat na vlastní pěst a riskuje svou kariéru. - 99,9%.

Max Payne (2008)

Obsahuje spoilery: "Nevěřím v nebe. Věřím v bolest. Ve strach. Ve smrt..." Mila Kunis se samopalem v ruce asistuje Marku Wahlbergovi, který mstí smrt své ženy. V dnešní době plné palby je to dost podprůměrný akční film. Vlastně tam jsou jen 2 větší akční scény, které maj dohromady max 10 minut. Plus zpomaleně střílí po lidech dnes už nikoho neohromí. Postelová scéna ukrajinské kočky to celé nezachrání. Navíc ty vidiny okřídlených temných andělů po použití té drogy srážely film k zemi. Hru jsem nikdy neviděl/nehrál, ale když to porovnám s podobně laděným Hitmanem, v pohodě se to vyškrábe k průměru. - 50%.

Thor: Ragnarok (2017)

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 15: "Páni, ty jsi valkýra! Když jsem byl malý, chtěl jsem být valkýra. Pak jsem zjistil, že jste ženy. Ne, že by bylo na ženách něco špatného, mám ženy rád. Někdy možná až moc... ale ne nějak úchylně, spíš je chovám v úctě." Zkáza Asgardu s velkou dávky humoru. Za pomoci svého zrádného nevlastního bratra se musí postavit samotné bohyni smrti a její armádě mrtvých. Přitom pozná sexy opileckou valkýru, hláškující hroudu kamení, Doctora Strange, najde kosmickou bránu zvanou Ďáblova řiť či se musí bít v gladiátorském ringu s Hulkem. "U Odinova vousu, mé vlasy neostříháš, jinak zakusíš hněv mocného Thora!" Thor je tady zábavnou postavou. Sice příjde o vlasy a při souboji s ženskou záporačku i o oko, což mu dá rebelský vzhled. My ho ale nelitujeme ba naopak směje se. Chris Hemsworth tu třeba hodí balonem do okna, ten se vrátí a praští ho do hlavy. Obdobných vtipných momentů je tam fakt dost. Retro stylizace a soundtrack byl tady přesně padnoucí. Jen triky občas pokulhávají, což je u marvelovských omalovánek běžné. Myslím, že dva předchozí filmy byly mnohem horší. - 60%.

To Kapitola 2 (2019)

Obsahuje spoilery: "Chcete tu knihu podepsat?" - "Ne... Nelíbil se mi konec." Bill Skarsgård jako Pennywise o sobě dává znovu vědět a zhmotňuje všemožné děsivé představy. Vrací se přesně po 27 letech. V Derry zůstal žít pouze jeden člen někdejší party a ten povolává ostatní zpět. Slíbili si totiž, že pokud se klaun vrátí, opět se sejdou a To zabijí. V téměř tříhodinové stopáži filmu má Pennywise minimum prostoru! Místo něj straší digitální monstra a duševně nemocný křupan, který v mládí kluky šikanoval. Je to prakticky téměř bez Pennywise. Z herců potěšil koktající James McAvoy a stand-up komik Bill Hader. Film se navíc místy vrací i do roku 1989, a tím pádem je zpět i původní herecká sestava klubu smolařů. Děsivá atmosféra s přibývajícím dějem a minutami mizí. Oproti jedničce pro mě zklamání. - 60%.

Hitman: Agent 47 (2015)

Obsahuje spoilery: "Určujeme, kdo jsme tím, co děláme." Zachary Quinto je znovu padouch. Role padouch/hrdina se tady na chvíli obrátí avšak v půlce filmu máma jasno. Děj dvojky ten předchozí ignoruje a představuje nám agenta 47 znovu. Znovou tváří ochraňuje dceru vědce, který dal do pohybu celý proces s geneticky modifikovanými agenty. Společné chtějí vědce ochránit a korporaci, která chce pokračovat ve vytváření zabijáků zničit. Osobně mi tahle změna nesedla. První Hitman byl daleko daleko lepší. Tohle byl průser. Už nikdy více. - 10%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 14: "Hej, kdo to je?" - "Jsem tvoje svědomí. Dlouho jsme spolu nemluvili!" Je to film o Steveu Rogersovi nebo o Avengers? Mnohem víc by se hodil název Avengers 3, protože Captain America v podání Chrise Evanse nedostává tolik prostoru jako v předchozích dvou sólových filmech. Prostor dostane kvatnum jiných postav: Spider-Man, Black Widow, Black Panther, Ant-Man či Iron Man, jemuž vážnost situace sebrala hlášky z úst. "Detekuji četná poškození." - "Jo já je detekuju taky!" Team Captain, nebo Iron Man? OSN totiž rozhodne, že hrdinové musí být pod kontrolou a jejich další případná mise musí být schválena. Polovina lidí z Avengers v čele s Iron Manem podepíší smlouvu se zbytkem světa. Polovina druhá v čele s Captainem Americou podepisovat nic nehodlá. Tak stojí Avengeři rozdělí na dva tábory proti sobě a dají si do zubů. Celé to završí střet mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou, kde Iron Man dostane nakládačku. Na Marvel to nabízí parádní akci a smysluplný děj. Jsem spokojený s tímto filmem či spíše epizodou seriálu Avengers. - 70%.

Hitman (2007)

Obsahuje spoilery: "Víš, že jsi docela milej, když nezabíjíš lidi?" Timothy Olyphant jako bezejmenný hrdina s kódovým označením 47, který má za úkol zlikvidovat ruského prezidenta. Když někomu prostřelí hlavu či jinou část těla je to na pohodu. Když dojde na souboje muže proti muži či ten šermířský souboj je to děs. "Jakou barvu mají moje kalhotky." - "Ty žádné kalhotky nemáš." Zpestření filmu je šlápota Olga, kterou možná znáte z Jamese Bonda. Jinak herní Hitman patří mezi elitu. Ten filmový bude rád, když se na něj zapomene. - 40%.