• Krátkometrážní

Iron Man (2008)

Obsahuje spoilery: "Žádný gesta, prosím. Ale to byl fór. Jo, mír. Mám rád mír. Ale neměl bych práci." V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 1: Bezstarostného kurevníku a majitele zbrojařské korporace Stark Industries unesou. Ten za pomoci svého rozumu vyrobí super oblek a uteče. Poté se snaží odčinit problémy, které sám natropil výrobou a prodejem zbraní. Film není o monstrózní akci, ale právě o Tonym, který projde velkou proměnou a stane se zastáncem humanity. "Měli jste všechny ženy z Playboye?" - "Jak se to vezme. Lednovou ne. Ale v březnu byly dvojčata. " Robert Downey Jr. v červeno-zlaté zbroji nebo v saku od Armaniho byl zábavný. Mezi ním a Gwyneth Paltrow coby Starkovou asistentkou to přirozeně jiskřilo. "Dvakrát Martini, extra suché, extra olivy, extra rychle." Film má rockové hudbní motivy. A píseň Back in black od AC/DC velmi potěšila. Film jinak považuji za průměrný komiksový film. - 60%.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Obsahuje spoilery: "Když umělce posedne myšlenka na trilogii, vybaví se mu ty nejlepší. Kmotr, Smrtonosná zbraň... Ale otázka zní: proč proboha Garfield 3?" - "Zůstane to jen mezi námi? Drogy jsou drahé." Soubor pravidel pro přežití, cena pro zombie zabíjačku týdne a Bill Murray hlásí návrat. Příběh čtveřice nesourodých hrdinů, které svedla dohromady zombie apokalypsa a udělá z nich rodinu. Se stejným tvůrčím týmem a stejnými herci. Rodinka se nám rozpadá, když nejmladší členka frnkne s muzikantem, přičemž hlavní dvojice prožívá partnerskou krizi. Je tady druh inteligentních zombíků a zombií terminátoři, které zneškodníte rozšlápnutím hlavy. Není tohle už trochu moc? Tím nejlepším, co pokračování přinelo je blonďatá Zoey Deutch, která je kompletně oblečená do růžové. Suverénně nejzábavnější postavu filmu, je právě ta její krá*ka. - 60%.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Obsahuje spoilery: "Jak se cítíš?" - " Jako monstrum..." V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 2: Po příběhové stránce film nenabízí nic, co bychom neviděli ve filmu Hulk. Dá se říct, že to úplně to samé akorát to má mnohem lepší efekty. Armáda nahání Hulka, on uteče, takhle se to několikrát zopakuje a na konci je souboj počítačových animací. Timem Rothem totiž také zmutuje a milovníci digitálních hrdinů mají nejspíš radost. "Použijte tu zbraň vojáku, pomůžeme mu." - "A kterýmu?" - "Tomu zelenýmu, zatraceně, a toho druhého rozsekejte na maděru!" Herci ve svých rolích mi neseděly. Na rovinu řeknu, že je to sra*ka, jako předchozí film o zeleném zlobrovi. Nedoporučuji shlédnout. - 10%.

Vražda na jachtě (2019)

Obsahuje spoilery: "Tvrdil jste, že neumíte střílet!" - "Když jde o mojí ženskou, tak umím... Ale mířil jsem na nohu." Padesátiletá Jennifer Aniston a její rýsující se bradavky pod oblečením. Nechápu že je ve svým věku pořád taková sexy kost. Se svým manželem Adamem Sandlerem, se vydávají na romantickou cestu do Evropy. V letadle směr Evropa se potkájí s pracháčem, který je pozve jachtu. Tam dojde k vražda a naše dvojice to vyšetřuje. Pokud hledá stoprocentní komedii, tak zde nepochodí. Tohle je obyčejné detektivka, kde je pár vtípků. - 60%.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Obsahuje spoilery: "Mě nebude nikdo poroučet!" Vina Diesela nahradily jiní bouchači... Prodloužená ruka zákona Dwayne Johnson a zběhlý agent britské tajné služby Jason Statham jsou nuceni spolupracovat, aby zastavili černého Supermana, který chce vypustit nebezpečný vir. Ten dokáže méně odolným jedincům rozpustit vnitřnosti. Akční jízda především těží z popichování typu "Nakopu tě tam, kam slunce nesvítí.". Slovní přestřelky, urážky, vtípky a hlášky ústřední dvojky jsou zkrátka zábavné. Akce je přehnaná, což je u této série normální. To zatížení vrtulníku pomocí vláčku aut bylo až pohádkové :D Stejně jako finále, kde sympaťáci Hobbs a Shaw dají nakládačku technologicky vylepšenému supervojákovi. Přesto přezevšechno nemohu dát méně než 5*, protože jsem se u toho královsky bavil. Málem bych se zapomněl zmínit komediální vstupy Ryane Reynoldse. Nevhodné pro ty, kdo neviděli závěr Hry o trůny. "Bodnul jsem chlapa cihlou... Není to šílený? Nakonec to není tak těžký." - 100%.

Kmotr (1972)

Obsahuje spoilery: "Co je s lidmi, co hlídali mého otce, kapitáne?" - "Ty smrade jeden! Jak si dovoluješ řikat mi, co mam dělat?" Uřízlá koňská hlava v posteli, jedna kulka do mozku a ikonická stále opakující se melodie. Al Pacino z civilisty na mafiána. Zdlouhavé scény, kde se nic neděje, pasáže plné prázdných keců o ničem, které děj nikam neposouvají. "Celý život jsem se snažil nebýt lehkomyslný. Ženy a děti si to můžou dovolit, ale muži ne." Bohužel, nebavil jsem se tak, jako třeba u Zjizvená tvář 1983. Prostě nevím proč, ale nikdy mě to nebavilo, je to neuvěřitelně nudé. Za herecký výkon Marlona Branda , který má jeden z nejfantastičtějších hlasů všech dob, je hvězdička navíc. - 40%.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Obsahuje spoilery: "Aaah, máte krásný účes a taky úsměv... Vidíš, Joe, kdybys nosil rovnátka, měl bys taky takový krásný úsměv jako Gwen." Sylvester Stallone v plínkách!!! Příběh postavený na tom, jak ho milující mamka neustále ztrapňuje. "Mami, já se nechci zavrtat!" Scéna, v níž si kvůli neshodám s matkou vymění místo sebevrah se Stallonem, jenž ho má zachránit. - Nejvíc tady. Jinak komedie, při které se člověk skoro nepobaví. - 30%.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Obsahuje spoilery: "Meč osudu má dvoje ostří a ty jsi jedním z nich." Henry Cavill jako GERALT Z RIVIE! Nečetla jsem knihy, nehrál jsem hru a z polského seriálu jsem neviděl ani ň. Naskočil jsem až teď z mužem z oceli, kterému role sedla, jak trenky na prdel. Sledoval jsem fantasy, kde Cavill putuje světem a za prachy loví příšery. Vizuální stránka a hudební doprovod uchvacující. Kouzla, draci a všemožné příšery jsou na úrovni. Výtku mám k Anya Chalotra, která věčně ukazuje cecky, přičemž je tou nejodpudivější ženou zde. Pak dlouhé scény, jak dcera královny bloudí lesem či to zmatené prolínání děje minulost přítomnost. - 70%.