Milionový závod (2001)

Velice lehký film, ale s takovým spádem, jako málo co :-) A kvůli takové blbosti :-) Jak je vidět, lidé jdou za penězi opravdu hodně. Nikdo neví, jestli se tam opravdu nachází, ale letíé přes celé USA jenom aby se přesvědčili..co kdyby..no a těch vtipných hlášek..snad nejlepší pro mě byla scéna s kousáním nehtů :-D No a sraz veteránů z druhé světové války? Co k tomu říct :-D Herci: *****; Hudba: ?; Scénář: *****; Režie: ***

Divoši (2012)

Oliver Stone. Dost lidí kolem mě často mluví o tomto režisérovi. A já až na Takoví normální zabijáky moc nechápal, o čem, nebo vlastně kom je řeč. Divoši. Na tenhle snímek mě nalákal John Travolta. A jsem za to rád. Ač ten právě tady zrovna moc nevyniká, snímek je právě režisérsky naprosto super. A nejen to. Vše je tak dobře poskládané, že klaďasům prostě fandit musíte, ač mají taky své mouchy. No a záporáci? Del Toro? Dodnes jsem ho taky nebral moc v potaz. Tady ze mně ale dostal hodně velký emoce. Jako celek tahle drogová "střílečka" prostě funguje. Smekám. A konec v rytmu snímku Dannyho Boyla z roku 2000? Mně tenhle skok od atmosféry celého filmu prostě nevadí :-)

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Originál Masakr v Texasu je v určitých fázích úsměvný. Není tomu tak ale u tohohle remakeu. Snímek jsem viděl v době, kdy vyšel, tedy před 10 lety. Ale i nyní je pro mě hororem s velkým H.

Jonesovi (2009)

Příjemná pohodovka. Tak trochu o životě, který by asi chtěl žít každý. Ale jen na první úsudek. Po delším přemýšlení to není nic, co bych někomu záviděl. Vlastně v takovémhle životě neexistuje budoucnost. Vše je virtuální. Ale co. David a Demi nám své role ukázali věrohodně. A to jsem rád. Film jsem si dal s deseti svíčkami a jednalo se o super zážitek. Herci: ****; Hudba: ****; Scénář: ***; Režie: ****

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nádhera. Vizuální nádhera. Ač jsem byl svědkem několika doslova hluchých míst, vrátilo se zpět všechno, co ve druhém díle chybělo. A je zde téměř každou minutou napětí, zápletky, atd atd.. Teď pro mě nastává čas se lehce bát. Čtvrtý díl bude cestou do let sedmdesátých. Padesát let zpátky se určitě někde podepsat musí. Efekty neefekty, pojďme na to :-)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Vizuální nádhera, není-liž pravda. Bohužel ale v mých očích přerod Lloyda na Christensena je tak hrozný jako málo co. Aspoň že McGregor zůstal. Jinak dějová linka je dosti podobně silná jako v díle prvním. Už se nedivím, že milovníci sci-fi k této sáze tak vzhlížejí.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykl na postavy a na všechno kolem. Ale po cca hodině....jsem už konečně zapomněl na pocit, že Star Wars vypnu a holt nedokoukám. Dá se říct, že mě ten příběh vcelku zaujal, ač je to fantasy a to já nemusím. Bohužel si ale myslím, že herecké obsazení Neeson, McGregor a Lloyd už se nemůže v budoucnu opakovat a u mě budou další díly ztrácet na kráse..Hudba: *****; Herci: *****; Scénář: ?; Režie: ***

Hřiště snů (1989)

Jednoduchá zápletka. Ale super příběh o snu. Snu, který se nakonec.........a není to vlastně jedno? Hlavně se se onen sen snil....no a Kevin Costner jako snílek? No dokonalá volba :-)

Sezóna zabíjení (2013)

Jsou to staří bardi. Staří harcovníci. Jak Travolta, tak De Niro. A tahle role sedne oběma. Žádný velký honičky. Pěkně v poklidu. Ale napínavě až do konce. A dost lituju, že jsem na tenhle snímek nešel do kina. Nádhera hor, lesů, kopců, by byla na plátně dokonalá.

30 minut po půlnoci (2012)

Tomuhle tématu se moc nevěnuju. Vojáci. Achichouvej. Smrt. Všudypřítomná smrt. Ale tady jsem se konečně nenudil. Napětí od začátku po konec. A co víc. hudební doprovod, který nikdy neruší, herci, kteří nejsou známí, scénář, který člověk "zná". Super. Musím uznat, že pro mě před pár lety ještě neznámá K. Bigelow je skvostem. Jen tak dál. A finále filmu? Hlavní hrdince nezávidím!! Herci: *****; Hudba: ****; Scénář: *****; Režie: *****