Svůdné zombie (2008)

Až si jednoho dne otevřu nelegální striptýzový klub, tak si musím dát pozor, aby poblíž nebyla žádná tajná laboratoř a milé děvy se mi nezačaly měnit v zombíky. Uznávám, že tak krásně šílený nápad se vidí málokdy, představa, že změna na zombie změní slečnu na superstriptérku, která i když už hnije, tak před ní pánové padají do mdlob a s nadšením se nechávají odvést do zákulisí ke konzumaci, mně přijde zábavná, bohužel by tvůrci museli mít trochu talentu a nezazdít to roztahaným průběhem se strašně málo skutečně povedenými fóry, které se takřka ztrácí pod tíhou nudy a tuny nezajímavých scén. Slečny jsou sice celkem hezké, i když v zájmu rasové rovnoprávnosti bych ocenil i nějakou tu pěknou černošku a asiatku, komando vojáků patřičně drsné ( "Čemu jsme to naposledy zabránili, poručíku?" - "Armageddonu, pane" ) a chlapy patřičně hýkají nadrženým nadšením, ale prostě to k pořádně pokleslý zábavě nestačí, bohužel. Jediný, co jsem si z filmu nakonec odnesl, je informace, že až umřu a vstanu jako patřičně ohnilý zombie, nesmím si zapomenout přečíst Nietzscheho, konečně ho dokonale pochopím.

Hadí jáma a kyvadlo (1967)

Skutečně zvláštní směska hororu a parodie, kde krásně temná hororová atmosféra vznikající z obvyklých žánrových propriet jaké představují opuštěný hrad obklopený hustou mlhou či temný les plný pověšených lapků dostává neuvěřitelně komickou úroveň díky prkenému ( mírně řečeno ) herectví Lexe Barkera či Karin Dor a dialogům, které jim scénář vkládá do úst, zejména vysvětlení proč sluhu nezraňují kulky mě dostalo do kolen...

Volba (2005)

Po úchvatném Exiled jsem od dalšího filmu Johnnyho To, který se mi dostal do pracek čekal skutečně hodně. A bohužel moje očekávání vyslyšena nebyla. Ano, Election není špatný film a v jednotlivostech funguje výborně, třeba scéna převozu žezla z Číny do Hongkongu či závěrečná pointa jsou parádní, bohužel ale jako celek film selhává na celé čáře. Chybí tady větší gradace, film tak podivně skáče mezi událostmi a postavami aniž by nechal divákovi možnost se s někým identifikovat, někomu fandit a vlastně pro svůj chladný a studený styl neumožňuje prožívat žádné emoce, pouze nezůčastněně sledovat, jak se dva perou a ostatní okolo umírají. Není to ztráta času, na to je To příliš talentovaný režisér, ale taky nic, co by člověk musel nutně vidět. Škoda.

Ozvěny mrtvých (2007)

Ve výčtu možných způsobů smrti, které lékař Budd vyjmenovává, evidentně zapomněl na možnost unudit se k smrti u strašně špatného filmu, třeba zrovna u Ozvěn mrtvých...

Po přečtení spalte (2008)

Bratři Coenové se představují v hodně špatné formě a nabízí strašně průměrnou podívanou, kterou nezachrání ani normálně kvalitní herci v špatně napsaných postavách či ty dvě zábavný scény u plešatýho šéfa CIA a dobrý song k závěrečným titulkám.

Always sančóme no júhi (2005)

Po dlouhý době film, který se mi skutečně dostal pod kůži, film, kdy jsem se smál při humorných momentech a zadržoval slzy u smutných, kdy jsem postavám přál štastný konec a držel pevně palce až do odkrvení a když film skončil, tak jsem tleskal a přál si pokračovat ve sledování osudů sice na jednu stranu pitoreskních, ale na druhou ohromně sympatických a uvěřitelných postav a nejlépe ze všeho je už nikdy neopustit a žít vedle nich. Filmová krása...

Cry_Wolf (2005)

Ve svý podstatě průměrný pokus o slasher ve školním prostředí, jehož kvalitu zvyšuje sexy Linda Booth, která je skutečnou potěchou pro oko, a mile cynická pointa, která dost potěšila a tak s přivřenýma očima dávám za tři*.

Manufacturing Dissent (2007)

Celkem průměrný dokument o tom, jaký je Michael Moore podvodník a manipulátor. Nevím, zda se tvůrci pokoušeli napodobit jeho manipulativní styl, ale dobře polovinu času na plátně pouze někdo vypráví o tom, jak Moora nemá rád či se ukazuje, jaká rozmazlená celebrita se z něho stala, což sice občas zní zajímavě, ale výpovědní hodnotu to má nulovou. Navíc se od začátku táhne dějem linie kterak se dokumentaristé s ním snaží udělat rozhovor a jak se to nedaří, ovšem to nakonec nemá žádnou pointu a pouze vyfičí kamsi do ztracena. Mnohem zajímavější jsou scény, kdy autoři dokazují, že při natáčení dokumentu Roger a já se Moore se Smithem setkal a mluvil s nim či chvíle, kdy vystoupí bezruký voják z Fahrenheita a mluví o tom, jak on s válkou v Íráku souhlasí a že ve chvíli natáčení byl pod práškami. A chvíle, kdy dokumentaristé napodobí Moora a udělají si falešné průkazky, aby se dostali na jeho vystoupení a nakonec je vyhodí dost pobavila.

Zuby nehty (2007)

Když se za nejzábavnější moment filmu dá považovat scéna, kterak slečna ve slušivých černých kalhotkách uklouzne po kaluži krve, tak je asi něco špatně. Hloupý a nudný film o partičce hodných hlupáků zabíjených odpornými kanibaly, v jejichž skupině si Madsen a Vinnie Jones sahají na herecké dno své kariéry. A proč vlastně podobný filmy vždy přežijí ty nejnudnější a nejméně zajímavý postavy, kterým člověk od začátku přeje tu nejbrutálnější smrt vážně nepochopím.

Hiruko: Jókai hunter (1991)

Slabší Tsukamotův kousek, který se dělí na dvě kvalitativně rozdílné části. První, kde řádně nakrklý goblin likviduje všechny, na které ve školní budově narazí, je výborná, má atmosféru i vtip a ani nevadí šíleně přehrávající hlavní dvojice, naopak to do potrhlé atmosféry filmu jaksi krásně zapadá a já se střídavě smál a občas i docela bál ( a za tu jednu lekačku teda nedík, málem jsem hlavou prorazil strop ). Přelom pak přijde se scénou, kdy Watanabe hlavní dvojici vysvětlí, co se děje a jejich vkročením do podzemních katakomb se rozjede neuvěřitelně špatný závěr s nepovedenými příšerami a film klesne na úroveň těch nejhorších béčkových filmů, co jsem kdy měl možnost vidět. Škoda, mohlo to být lepší, takhle to je jen za relativně slušné 3*.