Odpor (2008)

Preceňovyný film preceňovaného režiséra. Odpor vyzerá ako slovenská produkcia, v Jakubískovom prevedení. Lacné zábery, v lacných bieloruských exteriéroch, ktoré až moc pripomínajú tie slovenské. Craig ovšem vynikajúci.

Godzilla (2014)

Všetko čo milujem a neznášam v hollywoodských blockbusteroch, sa v novej Godzille nachádza. Ubijajúcich prvých 20.minút, klišé o rodinných vzťahoch, výborné natočené akčné scény, plné réžijných nápadov.

Wanted (2008)

Drsná a uletená strieľačka, pre silné povahy so zmyslom pre humor. No s príbehom, ktorý nedokáže udržať pozornosť po celú dobu. Inšpirácia Matrixom je zjavná.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Mal som tento film rád a vôbec mi nenapadá prečo. Začiatok je slušný, no ničím ohromujúci. golfista chváli hudbu, no pre mňa to bolo niečo nepríjemného, hlavne počas prvej lúpeže. Po inkriminovanej lúpeži to je romantická doťahovačka, ktorá miestami ponúkne nejakú zaujímavú myšlienku od fachu a potom príde veľké finále, ktoré vôbec nieje veľké a nemá ani zďaleka šmrnc Dannyho parťákov.

Hotel Hell Vacation (2010)

Chevy Chase je výborný komik a aj napriek bielej hrive, má niečo do seba. Beverly bývala nádherná, dnes je... hm,povedzme, že to nieje už ona. A čo sa týka Hotelových prázdnin, tak je to amatérsky druh reklamy, ktorá nemá čo ponúknuť aj napriek charizme a sympatií hlavných predstaviteľov.

Bláznivá dovolená (1983)

Chevy a tá jeho rodinka úžasných je neuveriteľne vtipná. Keď sa nesmejete, tak máte aspoň počas celého filmu úsmev na tvári. Neskutočné množstvo fungujúcich gagov a hlášok ktoré nezostarnú.

Zlaté oko (1995)

Tak toto išlo mimo mňa. Hneď čo ma dojalo, bol ukážkový skok priamo do lietadla vo vzduchu. Hudba mi pri prvej misií hrozne vadila a celé mi to prišlo pritiahnuté za vlasy. No scéna s tankom v Rusku je pôsobivá aj po rokoch. Pierce je vierohodný nástupca agentov jej veličenstva. Suma sumárum: Sklamanie.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Edward Norton prepisoval scenár, lebo sa mu prvý scenár nepáčil. Zaujímalo by ma, že ako hrozne musel vyzerať ten prvý scenár, keď podľa tohoto natočili celý film. Neuveriteľný Hulk poriadny scenár nemá. V tomto filme to funguje na princípe, že ideme z bodu A do bodu B, kde sa budem vyhýbať svojej láske a bránit ju pred svojim zeleným horším ja, ktoré nechcem vypustiť ale zničiť, aby som sa následne v bode C s ňou stretol a utekal, schovávať sa, vystavil ju priamemu nebezpečenstvu a uvedomil si že musím vypustiť zelené monštrum, aby som zachránil všetko a všetkých. Vážne na toto potrebujete tým scenáristov a Nortona? Tie priemerné 3*** sú len za akčnú stránku filmu a to asi nebol priami zámer tvorcov.

Amazing Spider-Man (2012)

Bohužiaľ nevyšlo to, ale bolo to nádejne. Príbehovo je to dosť podobné prvému Spider-manovi, samozrejme troška upravené aby to vyzeralo že tvorcovia sa snažia ísť inou cestou. Takže príbeh je celkom zaujímavý, i keď mňa nedokázal udržať v pozornosti po celú dobu. Garfield a Stone sympatický a vzťah medzi nimi je asi najsvetlejší bod Amazing Spider-mana. Akcia je pekná, je vidieť že ubehlo 10 rokov od úplne prvého Spider-mana a pavučie lietanie medzi budovami je posunuté úplne na iný level, dokonca tie uhly pohľadu sú tak vymakané, že miestami máte pocit ako by ste sami lietali medzi budovami. (ak ste si mysleli že v traileroch ste videli všetko, tak to ani z ďaleka nie je pravda). Záporák je v pohode, viete prečo chce byť veľkým jašterom. ale psychologická rozpracovanosť Dr.Curta Connorsa/ Rhys Ifans odfláknutá, o tom nieje pochýb. No podľa všetkého to je dobre odvedená práca. Lenže! prišlo to pri skoro. A je nemožné to neporovnávať s Raimiho jednotkou. Po 5 rokoch robiť reštart série je debilina, ktorá nemôže fungovať. Raimiho Spider-mana mám oveľa radšej. Garfield je sympatický až na kosť, dokonca Maquiera ako Spider-mana poráža, hlavne vďaka pohybom pavúka a fyzickou ohybnosťou, ale ako Peter Parker nemá šancu, na to je až moc uplakaný. Hudba Jamesa Hornera mi tiež nepasuje a Elfmanová mi sadla oveľa viac. A u prvého Spider-mana nemáte moment kedy sa nudíte, za to u Amazing Spider-mana je to ako na húpačke. V jednu chvíľu ste v siedmom nebi a očakávate neočakávanú erekciu a o pár minút sa vám stihne do úst vysrať celé kino, lebo zívate od nudy, ako keby ste frčali na Rohypnole(prášky na spanie). Neuveriteľná nevyrovnanosť Amazing Spider-mana, spôsobila to že zaostáva za starým Spider.manom o dobré kolo, možno to napraví dvojka o dva roky, ale veľké šance tomu nedávam. Jednoznačne nemal byť žiadny reštart, ale malo sa pokračovať.PS: V kine si chvíľu počkajte na jednu scénu, ktorá ide pár minút po skončení filmu. PS2: 3D je nad štandardné, hlavne na konci vyletí Spider-man z plátna a striekne vám pavučinu až do očí, ale inak skoro počas celého filmu ho veľmi neregistrujete.

Scary Movie 4 (2006)

Jeden jediný krát som sa z chuti zasmial (scéna s otváraním auta). Inak sem tam nejaký fór čo vyčarí krčovitý úsmev. Nestojí ani za videnie, strata času.