Nová holka (2011) (seriál)

Po příliš nevydařeném a zoufale nevtipném pilotu mi přišel druhý díl podstatně lepší. Nicméně na můj vkus je to stále příliš křečovité a seriál celkově sází na Zooeynu ujetost, která mi až tak sympatická není. Těm, kdož holdují ujetému a mírně trapnému humoru, se to jistě zalíbí. Za mě 65% a víc dílů asi vidět nechci. EDIT 10.10. Dala jsem šanci ještě třetímu dílu a litovala jsem. Opravdu děs, nevtipný a křečovitý děs. 45%

Skins (2007) (seriál)

Hodnotím jen první sérii, druhou jsem po sedmi dílech utla, protože takový propad kvality se jen tak nevidí. První série byla vážně dobrá, závěr hodně drsný, ale to, co začali scénáristé předvádět v druhé sérii, jsem nechápala. Když jsem se dozvěděla, že ve třetí sérii vyměnili všechny herce až na ultraprotivnou Effy, tak jsem Skins dala sbohem definitivně.

2 $ocky (2011) (seriál)

Zatím pouhé dva díly mě celkem nalákaly, abych u tohoto sitcomu vydržela. Je zde pár trapnějších momentů, blbá blondýna dosti přehrává, ale hlavní hrdinka Max je kouzelně cynická. Celkově zatím kvalitativně nevyvážené, ale uvidíme, třeba se to časem rozjede. Big Bang Theory mi taky po prvních dvou dílech nepřišlo nijak závratně úžasné a nakonec se z toho stala závislost. Zatím 70%. EDIT 14.11. Po osmi dílech zvyšuji na 4*, seriál šel celkem nahoru, dokonce i blondýna se vzpamatovala. :)

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Přijde mi trochu hloupý hodnotit po dvou dílech, takže zůstanu jen u komentáře. Kupodivu to není až takový průser, jak jsem čekala. Všechny ty příměry k Twilightu v recenzích a diskuzích působí jen jako katalyzátor pro všechny prudily, kteří tímto okamžitě celý seriál strhnou a zaškatulkujou jako "přiblblá romantická fantasy". Jasně, není to žádný intelektuální skvost, někteří herci působí dost toporně, příběh taky není nic originálního - srovnávání s Twilightem ale moc nechápu, stejně tak bych to mohla srovnat např. s Čelistma - je tam voda, jsou tam lidi a každou chvíli někdo umře. :) Přeháním, ale všechny ty odkazy na Twilight potencionální diváky buď přitáhnou a zklamou nebo rovnou kategoricky odpudí. Zatím 50%. EDIT 14.11. Po shlédnutí devátého dílu hodnotím 2*, seriál se sice po nudném a nezajímavém úvodu docela polepšil a potemněl, ale pořád je to taková jalovina...

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale prostě mě to ukrutně baví :) Můžete se na to dívat jako na kýčovitou puberťáckou blbinu, kde se odehrávají malá-velká dramata teenagerů obohacená likvidováním upírů a démonů, nebo v tom můžete vidět lehce úchylnou metaforu na průměrný život puberťačky na střední. Nebudu si zbytečně plácat játra, Faidra to vystihla dokonale ;)

Snílci (2003)

Film má neuvěřitelně zvláštní atmosféru, která člověka pohltí, sežvejká a na konci vyplivne. Nijak kontroverzní mi to nepřišlo, jistě, sexu je tam víc než dost, ale nezdálo se mi to samoúčelný, do příběhu a hlavně atmosféry filmu to zapadá. Příběh sice jakoby jen pluje po povrchu, ale když se nad tím vším člověk zamyslí, tak v tom najde mnohé. Herecké výkony jsou skvělé, zvláště Eva Green. Michael Pitt mi tam sice vůbec neseděl, ale to je jen můj subjektivní dojem, ten kluk se mi prostě nelíbí. Zato Louis Garrel je extra fešák ;)

Sucker Punch (2011)

Dopadlo to nakonec mnohem lépe, než jsem čekala. Po všech těch komentářích odsuzujících plochost a povrchnost příběhu, předimenzovanou režii a nevím co všechno ještě, mi to tak špatné vážně nepřišlo. Je to fantasmagorie, opět je to typicky "snyderovská" pozérská namachrovanost, ale ten příběh mi vůbec špatnej nepřišel. Metafyzickou hloubku v tom vážně nikdo asi nenajde, ale taková ta sympatická mantra všech hrdinných bojovníků v tom je, takže proč ne?

Přestupný rok (2010)

Nechala jsem se nalákat na Irsko a Matthew Goodea a to je taky tak všechno, proč se na tuhle kravinu vůbec podívat.. Amy Adams je otravná a pitomá, dialogy jsou naprosto úděsný a režie stojí celkově za prd. Ale když od toho víc nečekáte, tak je to celkem fajn oddechovka. A Irsko je fakt nádherný.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Rozhodně nejslabší Miyazakiho film. Musím říct, že mě překvapilo, jak plytké a hloupé to je, vůbec to nemá rysy Miyazakiho tvorby.

Mary a Max (2009)

Tak kouzelně depresivní, že nelze odolat. Mary a Max ukazuje, jak z všednosti vytvořit poezii. Nádhera.