Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

1. část se zatím rozehřívala a musela ukázat, jak se Gotham City stihlo změnit a opět se stát tím špinavým bezútěšným místem. Stejně ale přišlo na několik momentů, ať už šlo o akční stránku, nostalgii, nebo dokonce psychologickou hloubku, které dokázaly film vyšvihnout vysoko k hraným superhrdinským adaptacím.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série Už zase mám to nutkání, které mě nutí okamžitě zhlédnout všechny díly seriálu naráz, a navíc mu je těžké odolávat. Je to ještě o to těžší, jelikož mu seriál umožňuje argumentovat svou kvalitou a atraktivností. O Bryanu Cranstonovi se snad zmiňovat nemusím... (Netflix) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Stejně jako narostl počet dílů, tak vzrostl i můj zájem o seriál. Ale skoro jejich zdvojnásobení bylo možná až zbytečně moc ambiciózní, a tak už nebyly tolik plynulé, i když dokázaly pokaždé krásně nalákat, a to po celou sérii, jejíž vyvrcholení bylo pro mě vážně nečekané. Plusové body seriál získává i za malou a smutnou roličku Krysten Ritter. (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. série Teď už se seriál s počtem epizod naplno sžil a nenajde se jediné místečko, které by nebylo adekvátně využito. Nakoukávání a odhalování minulosti ještě víc prohlubuje příběh, který se stále krásně rozvíjí a může si dovolit i na chvíli zvolnit, a stejně zůstane poutavým, podobně jako osobnost Waltera Whitea. Více prostoru pro Saula mě potěšilo. (Netflix) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. série Seriál se stává lepším a lepším. Dal jsem si sice od Breaking Bad dvouměsíční přestávku, ale těšil jsem se, až se k němu zase vrátím. A jakmile se tak konečně stalo, bylo to, jako by žádná pauza ani neexistovala. Bez obtíží jsem naskočil do rozpohybovaného veletoče a se zájmem sledoval vývoj a postupnou proměnu jedné z nejpropracovanějších postav. (Netflix) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 5. série Užíval jsem si každou minutu navíc, i když se tím nevyhnutelné ukončení neoddálilo. Jediná výtka, kterou k seriálu mám, je, že se téměř nezměnil. Přinášel sice další a další zvraty a nejednou dokázal změnit můj vztah k (anti)hrdinům, ale způsob vedení postav či vyprávění zůstal stejný a se svým stylem taky něco nového nevymyslel. Zas tak moc mi to ale nevadí, jelikož už na začátku si seriál nastavil vysokou úroveň a jakákoliv výraznější změna by ho mohla poškodit. (Netflix)

Jackie Brown (1997)

Tarantino mě přeci jen dokáže bavit, i když ještě přesně nevím, kde je ta hranice mezi tím, kdy se mu to daří a kdy mě míjí. Nečekaně tady sice byly nepříliš výrazné postavy, což u tohoto režiséra nebývá zvykem, a dokonce je i nouze o břitké dialogy, ale samotný plán a jeho několik zopakování dokáže udržet pozornost a napětí, plus je tady asi nejpovedenější scéna ,,z kufru“.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Nádherně nasnímané scenérie, pravděpodobně nejlepší hudba Johna Barryho, souznění Streep s Redfordem a především s nespoutanou africkou přírodou udělaly ze snímku něco krásného, ale já jsem se s ním přesto nedokázal plně sžít a prožívat ho tak hluboce, jako to dokázal ukázat snímek skrz poutavý příběh se svými hrdiny.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Docela jsem se i bavil. Tma zakryla některé neduhy a Evansovi jsem rozervaného vládce věřil. A když je potřeba zapůsobit, tak film dokáže přijít s nějakým ozvláštněním jako je boj ve stříbře, i když akce moc nevyužila schopností, které Drákula mohl předvést. Paradoxní však je, že nejpoutavějším se pro mě stala ta chvilička, která se odehrávala v současnosti.

Muž na laně (2015)

Říkal jsem si, že by Zemeckis mohl ukázat aspoň kousek z té parády, kterou si schraňuje na konec, už předem. Udělal ale dobře, předehry napínaly, dialogy a Gordon-Levitt bavili a závěrečný, dech beroucí přechod mezi věžemi je další ze strhujících momentů, se kterými se může režisér pyšnit. A zajímalo by mě, co by se mnou film udělal v kině s kvalitním 3D...

Zátah 2 (2014)

Všude, kam se pokračování rozroste (a že toho není málo), tak uspěje a i přes odbočky baví natolik, že mi ani nepřišlo o necelou hodinku delší. Scházelo mi akorát větší využití střelných zbraní, ale to je jediná výtka, protože kontaktní akce je ještě více vypracovanější a vyšperkovanější i díky záporákům s odlišným vybavením.

Zátah: Vykoupení (2011)

Výborný čistokrevný akční nářez, který jakmile spustil, tak dokázal jet v plném nasazení bez polevení až do závěrečných titulků, kde mě nechal skoro tak vyčerpaného jako samotného Ramu. Na příběh je vyhrazeno minimum nutného času, a tak zbývá spousta prostoru pro lahůdkově vypadající choreografie soubojů a přestřelek, kterou jsem už dlouho tolik nehltal.

Slídil (2014)

Další z hereckých koncertů Jakea Gyllenhaala. Do svých rolí se dokáže vžít natolik, že mi nedělá problém v ně okamžitě uvěřit. Tady mu k tomu navíc pomáhá dobře vedený příběh o nekompromisním kameramanovi se zajímavou zákulisní prohlídkou za oponu televizních novin. A zdálo se mi to nebo se skoro celá atmosféra obešla bez hudby?