Finanční krize (2010)

Tak takové to tenkrát bylo… inu, GREED is GOOD.

Luther (2010) (seriál)

//po 1. a 2. sérii// Stringer Bell nahodil britský přízvuk, flaušový kabát a výraz drsného poldy, ale není to ono. Elba hraje parádně, o tom žádná, ale takové to vyšetřování "od boku", jaké vidíme u mnoha jiných kriminálek, mi není dvakrát po chuti. Sherlockovi jsem tu rychlodedukci odpustil, to je magor, ale John Luther má na víc. Škoda, že mu scénaristé hážou klacky pod nohy.

Rumový deník (2011)

Chtělo to více Deppa, více Ribisiho, více alkoholu a více Hitlerových proslovů ze záznamu. Nebo více (nahé) Amber Heard. Tím by se o něco více překryl fakt, že vlastně o nic nejde. Ve Strachu a hnusu také "o nic nešlo" a jaká to byla pecka… Alespoň, že Jack Sparrow je pryč a máme zpátky toho starého Deppa. A je třeba si ho užít, než opět vyrazí na moře, třeba v Burtonově novém snímku(!).

Válka Bohů (2011)

Slunečník, Měsíčník a Větrník si dali lajnu a koukali na Sucker Punch. This isn't SPARTA!

Epizody (2011) (seriál)

1) Bitch - britská afektovaná kravka (kde je ta roztomilá paní z Black Books?). 2) Prick - odpuzující parodie Sachy B. Cohena (tohle je ale fakt moc). 3) Joey - Matt LeBlanc ve své celoživotní roli (Hi, how's it going?). Zbytek ansámblu jen neúspěšně kopíruje vulgaritky z Californication. Tohle nebude nikdy fungovat.

Kancl (2005) (seriál)

Permanentně monstrózní ejakulace nevhodného humoru. „Kdybych měl pistoli se dvěma náboji a byl v místnosti s Hitlerem, bin Ládinem a Tobym, střelil bych Tobyho dvakrát.“ They call it SCRANTON! What? The Electric City!

Mupeti (2011)

♫ Am I a maaaaan or am I a muppet…♫ Čistá radost.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Probůh, Marty, komu je tenhle film určen? Dítě usíná a dospělák se nudí. Možná jen ten pseudointelektuál vzadu významně pokyvuje hlavou. Jediná věc, která stojí za řeč, je to ryzí nadšení pana Mélièse (skvělý Ben Kingsley) při natáčení jeho 'snů'. A pak také ta závěrečná pocta, kdy jedno oko nezůstane suché. Tohle je zkrátka HODNĚ křečovitá vyprávěnka, která má za cíl představit (převážně) americkému publiku jednoho z prvních vizionářů světové kinematografie. A to je málo. Scorsese má rozhodně na víc, celé je to podobně vyčpělé jako zatím poslední kus Tima Burtona. Co se to děje s nejlepšími režiséry včerejška?

Lovci hlav (2011)

Mladý Chris Walken si to traktorem štráduje napříč norskými stráněmi a v patách má psychopata, který mu možná pigluje manželku. Úderný zběsilý thriller severského střihu, jemuž nechybí zdravě ulítlý humor.

Cesta na Měsíc (1902)

Restaurovaná verze filmu s hudbou od Air je naprosto kouzelná.