Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Shreck má osla. Doba ledová má veverku. Madagascar má tučňáky. jedenáct minut skvělé zábavy a party postaviček, které by si zasloužili klidně i celý vlastní film.

To nevymyslíš! (2005) (seriál)

Jaký má tohle přínos? O kvalitě se dá mluvit na posledním místě, o hereckých výkonech se nedá mluvit asi vůbec. Nova se opět předvedla, vzala pár českých jmen, pár příběhů a nabalila je k sobě do cyklu "To nevymyslíš". Bakaláři z ČT koukají z velké výšky na tento další faux pas. Povídka s Upírem Krejčím mě přivedla málem k slzám. On jako milenec Evy Aichmajerové? Neskutečně trapná postava v povídce, která se dala přirovnat k sci-fi a hororu (chudák Eva...).

Noční show Davida Lettermana (1993) (pořad)

Někteří hosté se nepředvedou zrovna jako největší hvězdy filmového plátna, ale jiní jsou opravdu neskuteční. Pro někoho možná pokleslé, povrchní a levné, někteří budou tuto show milovat od první sekundy do poslední (od první do posledního zasmání diváků podle svítícího napíšu "smích" :-))). Čeští diváci by se mohli podívat, odkud čerpá Jan Kraus inspiraci a na koho stále opravdu nemá, i když je to už těsné a kdyby k Honzovi chodili hvězdy jako Bruce Willis nebo Bill Murray asi by se diváci divili (i ti američtí, protože Honza Kraus je trochu drsnější a přímočařejší než David Letterman). Ochutnejte a uvidíte, zda vám koláč, ikonicky vystihující americké televizní pořady zachutná. // Jennifer Connelly-nádherná,sympatická a vtipná. Nicole Kidman-sympatická. Meryl Streep-nemocná, přesto s přehledem královna večera.

Game Page (1998) (pořad)

Slušný pořad, který na České televizi běží už nějaký ten rok a svou kvalitou, která je dost ovlivněna délkou, nezaostává za ostatními pořady této televize. Trochu mě zklamalo pozdější rozdělení na díly o počítačových hrách a hrách na play station, protože jako hrdý nemajitel konzole, jsem automaticky tyto díly ignoroval a samotné pc už nedostávalo tolik prostoru na pořádné množství recenzovaných her. Jinak dříve mě dokázali potěšit ukázky z her apod., což s časem a dnešním internetem a jeho rychlostí ztrácí smysl. Před pár lety to bylo příjemné sledování vedle Medúzy a další pořadů čt...

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Nebýt tam Alice Bendová, tak se na to nedokážu podívat ani okem muže, natož milovníka televize. Čtyři "hvězdy" hádají profesi neznámého civilisty, který si užívá 15náct minut slávy vedle Petra Vondráčka, který dokáže hodit hlášku, po které přepínám program(a to nemluvím o Bobovi ...). Nedokážu pochopit, jak se moji rodiče mohou pravidelně na tento pořad dívat a bavit se smíchem, který se rozléhá po celém našem bytě (ano, i přes zavřené dveře ...). Pořád, který dokazuje, jak hluboko dokáže klesnout nejen televize, ale také diváci, kteří s přehledem "Hádej, kdo jsem!" televizním pořadem roku.... Primě roste sledovanost, pomyslná kvalita pořadů však upadá ke dnu. Co bude dál? Pokud nepřijde kouzelník, tak jedině "Hádej, kdo nejsem!". PS: cca 60 let po What's my Line je tohle trochu výsměch divákovi v ČR:).

VyVolení (2005) (pořad)

Zasmát se vykonstruované reality show a lidem uvnitř, kteří se přetvařují a hrají si na velké kluky a holky, aby získali svou vysněnou "slávu" a peníze, je fajn. Milovat však tento pořad a věřit v jeho opravdovost je už spíše krokem do psychiatrické léčebny... nebo je tohle opravdu ukázka Čechů a Češek, které potkáváme na každém kroku?:-)

Příběh Wendella Bakera (2005)

I přes spojení bratrů Wilsonových, Owena, Luka a Andrewa, není Příběh Wendella Bakera žádná velká zábava. Andrew jako režisér i scénárista nepůsobí nijak geniálně a zábavné jsou jen výjimečné okamžiky se staříky, kteří bali mladé holky jako když jim bylo dvacet. Dosti mě zklamal Owen Wilson, kterého mám moc rád a přijde mi komediálně velmi nadaný, ale zde nepředvádí i díky scénáři žádný velký výkon. Podobně je na tom i jeho bratr Luke, který chvílemi působí velmi jednoduše s pramalými hereckými kvalitami. Přes to všechno jde o film vcelku pohodový, který určitě neurazí nikoho, ale neočekávám, že si ho někdo bude s radostí a chutí pouštět každý týden ve sběratelské edici na dvd:).

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Skvěle udělané, i když bych samozřejmě rád věděl všechny odpovědi na otázky "Proč....", ale ty nikdo nezná. Masakr, který se stal námětem mnoha dokumentů, z čehož právě tento je asi nejzajímavější, když pomineme Mooreův pokus, jak vše svést na chudinku Ameriku. Dokument, který je rekonstrukcí s mnoha nepříjemnými obrazy a dobrými nápady(smrt, fotka, jméno, věk ... ). Může se tohle stát i u nás?

Zakázaná planeta (1956)

Z dnešního pohledu možná chvílemi vtipné až parodující svou dobu, ale po chvilce sledování se nepopiratelná kvalita dostává na povrch a velmi příjemné sci-fi ožívá i po letech v plné síle. Speciální efekty i s nominací na oscara samozřejmě dnes nemohou být konkurence schopné, ale stále je to podívaná, která potěší a svůj silně béčkový vzhled jí je jenom k dobru. Postavy jsou zajímavé, herecké výkony také, i když scénář není z nejgeniálnější, ale snaží se o všechny potřebné sci-fi faktory a to se mu daří s přehledem. Řemeslně velmi dobře zpracovaný snímek, který se asi roku 2200 nestihne odehrát:).

Style Wars (1983)

Dokument, který naprosto vystihuje všechno, co grafity znamenají? Vystihuje svět, v kterém vznikly a ukazuje lidi, které je stvořily? Je to možné, ale pro mě jde spíše o dokument, který poukazuje na nesmyslnost rádoby art/anarchy/rebel/teenager/apod stylu, který v Americe vládl před 30ceti lety a k nám se dostal teprve "nedávno". Amerika je svět zvláštní a dokazuje to i tento dokument. I přes fakt, že mé kořeny ani moje záliby ke graffitům moc nepasují, dokument ukázal zajímavé myšlenky, které jsou při krátkém zamyšlení stejně jen snahou zviditelnit se a dělat něco, co nikdo jiný nedělá. Dokument, který by měli všichni vyznavači tohoto stylu znát nazpaměť a jen si tupě nehrát na rádoby drsné kluky, za které se při pohledu do zrcadla mají.