Adidas versus Puma (2007) (seriál)

Každý zná značky Adidas i Puma, ale málo kdo ví, jaká je mezi nimi spojitost a jak těžké byly jejich začátky. Po tomto dokument se vše mění, protože velmi dobře ukazuje nejen nálady a pohnutky, které vedly k založení a rozvoji obou firem, ale také samotné morální hodnoty obou firem, které měly a mají velký dopad i na jejich současné místo na trhu. nezaujatý divák (když už tak Nike:)) bude pravděpodobně z dokumentu cítit menší "nadržování" firmě Puma, ale to je cítit spíše jen z morálních hodnot, které tato firma dodržovala a nešla jak se říká "přes mrtvoly" jako konkurenční, dnes silně komerční, Adidas.Každý ať si udělá názor vlastní, ale tenhle dokument určitě předkládá velmi zajímavý pohled a představuje i mnoho okolností, které jinak divák nebo fanoušek nezjistí.

Aeon Flux (2005)

Předělávka televizního seriálu je bohužel natolik vážná až se většina diváků musí stále smát. Charlize je krásná a její černý přeliv se k ní hodí. Všichni ostatní jsou velmi slabí. Triky jsou na úrovní nízkorozpočtového filmu, což zamrzí, ale na druhou stranu je tu hodně zajímavých a neviděných kulis a nápadů. Škoda nevyužitého potenciálu a chybějící snahy o inovaci žánru nebo přístupu lehce tragického režisérky Karyn Kusami. Původní 1* jsem zvedl na 2* po druhém shlédnutí. K natočení potřebovala režisérka hodně kuráže, což je u sci-fi potřeba a musí se právě tato snaha přijít s něčím hodně jiným ocenit.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Slušné avšak až moc průměrné. Výborný Brosman, má neoblíbená Russo a slabý McTiernan. To celé v nezajímavém filmu, který po prvním zkouknutí už nikdy nevemete do ruky.

Africká Královna (1951)

Nejlepší na Africké královně je jednoznačně ústřední dvojce. Humphrey Bogart a Katharine Hepburn nemají žádnou chybu a jejich dialogy jsou skvěle napsané. Katharine má v sobě i po těch letech stále velké kouzlo jako žena i dáma zároveň. Bohužel prožitek z filmu nebyl nikterak silný. Příběh postavený na bláznivém nápadu, který se úplně náhodou stane skutečným je taková malá sci-fi, ale to by nevadilo. Film ale plyne jako proud vody v těch místech plných rákosu, kde se hlavní hrdinové ke konci filmu zaseknou. Je to velká škoda, ale opravdu příliš mě svrběl prst na ovladačce, abych zkusil, co dávají jinde... Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkami nakonec převážilo dolů.

Afterworld (2007) (seriál)

Zbytečně zdlouhavé a podivně animované, i když to má své kouzlo,v po třech minutách dlouhých dílech se těžko objevuje...

Agáta (1979)

Průměrné spíše nezáživné drama s Dustinem Hoffmanem. Příběh sledující "zmizení" Agáthy Christie, nejlepší spisovatelky detektivek co kdy byla. Šlo vytěžit více než slabé 3*.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Kvalitní televizní podívaná. Výborný David Suchet, díky jemuž se stává Poirot úžasným detektivem, který vás udrží vnímat celý film a snad i vyluštit zápletku.

Agent beze jména (1988) (seriál)

Naprosto nesmyslné srovnávat dnešního Bournea (Matt Damon) s Bournem, kterého představuje miláček mnoha žen ( a mé maminky) Richard Chamberlain. Jeho Bourne je civilnější, hloupější, méně vražedný a celkově méně nebezpečný muž, který si nemůže vzpomenout kým je a proč. Jistá podobnost, scény, příběhová linie do určité části a postavy, jsou stejně jako v Agentu bez minulosti, ale přesto jde o úplně jiný film, s postavou, která vám bude cizí a budete jí chvílemi nazývat hloupým agentem, co neumí pořádně zabíjet. Je to smutné, protože podvědomí diváka se již ztotožnilo buď s chladným strojem na mrtvoly Bournem, kterého nezastaví nic, nebo s anglickým Jamesem Bondem, který využije vše od laseru až po neviditelné auto, aby dostal své Martini (protřepat nemíchat...). Tento Bourne dnes již nemá šanci a to podtrhuje i jeho slabá akční stránka, kdy je akce málo a ani není kvalitně zvládnutá. Při délce 185 minut tak dostáváte předem známý snímek, který má nejen pomalý rozjezd, ale celkově pomalé tempo, při kterém budete doufat, že se ukáže Matt Damon a zlomí tomu panákovy na obrazovce vaz...

Agent bez minulosti (2002)

Asi patřím mezi tu menšinu, která neměla štěstí vidět Agenta bez minulosti dříve než jeho pokračování Bournův mýtus. Je to škoda, ale na filmovém zážitku to neubírá (možná dokonce naopak). Zjišťovat společně s Bournem kam se to ten kluk vlastně zapletl je velmi působivé a na rozdíl od Bondovek tu hledáte samé odpovědi a toto hledání Bourna dělá zajímavým. Všechno na vás působí skutečně(i když dvojka v realističnosti šla ještě dál) a např. chvíle kdy se Bourne rozhodne říct o všem úplně neznáme ženě diváka utvrzuje v tom, že je skutečná osoba s city. Bournovi akční výstupy jsou geniálním a tím rozhodujícím proč pro mě Jason Bourne v posledních letech jednoznačně válcuje slavnou nulanulasedmičku. Možná nepije Smirnova a nemá hodinky s laserem, ale tenhle mladý chlapec s uhlazeným pohledem a vizáží dítěte je mnohem nebezpečnější než by jste čekali.

Agent Carter (2015) (seriál)

Peggy Carter je můj nejoblíbenější ne-superhrdinský charakter v Marveláckém universum... a víte co? Možná, že to je můj nejoblíbenější charakter v celém universu. Je přímočará, okouzlující a umí být stejně ženská jako chlap:-). Samotný seriál je další střípek do Marveláckého světa a možná neoplývá takovou návazností jako Agents of shield, ale hlavně se věnuje jinak odstrčeného retro světa (po druhé světové válce, kapitán Amerika je chvíli "mrtvý", Iron Man si ještě nehraje ani s hračkama natož technikou....). Jen tak dál.