Tažní ptáci (1983) (TV film)

Galapředstavení hereckých es, které tato země měla. Dvojice Menšík a Brodský je tu opravdu dokonalá, ale i ostatní potěší svým přirozeným hereckým projevem, takže všem lze jejich role věřit. Ikarův pád mě bavil o něco více, ale Tažní ptáci jsou hodni také 5*.

Noční přepadení (1957)

Klasický western se sympatickým Jamesem Stewartem, jemuž obdobné role v tomto žánru sedí. Snímek se odehrává v pěkné přírodě, prostředí železnice je také atraktivní a vděčné pro westerny, Tiomkin se svoji hudbou také nezklamal a finále umí potěšit. Pěkné 4*.

Sunday in the Country (1974)

Ano. Polozapomenutý snímek, který ovšem má co nabídnout i navzdory svému stáří. Sunday in the Country je hodně dobrý, syrový a násilnický thriller, který kromě skvělého soundtracku nabízí zajímavý, napínavý a poutavý děj, který by sám o sobě byl na 5*, nebýt nelogického chování Lucy. Některé její počiny zavánějí snahou prodloužit snímek a udělat jej napínavým. Ernest Borgnine zde potvrzuje, že je vynikající herec.

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Dying swans twisted wings, beauty not needed here. Lost my love, lost my life, in this garden of fear. I have seen many things, in a lifetime alone...Na takovém koncertě být, tak se člověk nutně musí po... blahem. Bruce Dickinson na pódiu řádil jako kdyby byl na baterky, kapela šlapala jako namazaný stroj a poslouchat jejich songy byla neskutečná radost.

Johnny Cash: Hurt (2007) (hudební videoklip)

V podání Johnnyho Cashe abnormálně silná píseň s velmi emotivním klipem, který je v podstatě epitafem tohoto velkého zpěváka. Jedna z těch písní, na jejímž konci by člověku nevadilo zemřít.

Misfits - Dig Up Her Bones (1997) (hudební videoklip)

Můj oblíbený klip od Misfits. Skvělý song, skvělý zvuk, skvělý text a skvělý Michale Graves. Pocitově to sice není na 5*, ale na krásné čtyři určitě!

Jethro Tull - Live At Madison Square Garden 1978 (2009) (koncert)

Upřednostňuji sice o rok starší koncert z londýnského Hippodromu, avšak i tento řadím hodně vysoko. Ian Anderson ještě v plné formě s řadou vynikajících grimas, perfektním hlasovým projevem a hlavně tradičně skvěle sestaveným vystoupením, v němž se představila moje nejoblíbenější sestava Jethro Tull.

Rammstein: Feuer frei! (2002) (hudební videoklip)

Tohle mám rád.. asi hlavně skrz film xXx, díky kterému znám tento song. Někdy bych na takovou párty šel. :)

Rammstein: Amerika (2004) (hudební videoklip)

Pěkná písnička s poutavým klipem. Oceňuji nápaditost a ve výsledném účtování musím přihodit i za nostalgii.

Rammstein: Pussy (2009) (hudební videoklip)

Pro někoho vrchol nevkusu, nemravnosti a perverzností, pro jiného originální klip, který dodává písničce ty správné grády. :)