Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Díky nabušenějšímu ději to působí lépe a výrazněji než první část. Absence vnitřních monologů-které v předloze vyjasnují motivace postav a dodávají váhu jejich činům-se zde ale bohužel minimálně dvakrát citelně projevila...Jde o moment SPOILER v tunelu lásky, kdy to zde vypadá, že Batman Jokera jen tak něják nešikovně a náhodou přizabil a ten pak tak něják na následky toho dodýchal.-Což vedle komiksové verze, kdy Batman přesně ví co dělá a jaké následky bude jeho čin mít-přitom se s tím pořád pere- vyznívá dost slabě.... Další chvíle, který díky textu vyzněl v komiksu mnohem silněji je bod, kdy Batman může zabít Supermana ale neudělá to-né díky infarktu ale proto, že opravdu nechce.........Vysvětlivka, že i onen infarkt byl součást plánu by se ve filmu-pro úplnost-jistě hodila KONEC SPOILERU........Podtrženo sečteno je to velmi kvalitní film pokud se moc nesrovnává se svou předlohou.....Plnou palbu si to asi zaslouží-ale jestli je to nejlepší film o Batmanovi?To bych neřekl(rozhodně ale lepší než kterýkoliv BatNolan ;) )

Divoši (2012)

Pohodová oddychovka, která ale nenabízí nic nového-nic co by průměrný divák už dávno neviděl jinde a lépe......Tenhle film nás má přesvědčit o opaku ale Oliver už prostě vyměknul.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jestli se "For a few dollars more"musí s někým dělit o první westernovou příčku, pak je to jedině tenhle kulervoucí mástrpís.

Pro pár dolarů navíc (1965)

"22-22--22?!"........BANG............."Nějáký problém chlapče?".."Né starče-myslel jsem, že mám problém s počítáním..ale už je všechno v pořádku.".........KURRRVA....Film drsný jak ten nejlevnější hajzlpapír!!

Nic nás nerozdělí (2012)

Výborná je první půlka, která velmi naturalistcky popisuje moment katastrofy a bezprostřední chaos ,nejistotu ,snahu pomoct, bolest atd... Druhá půlka však celý film velmi rázně strhává do sraček pomoci nepravděpodobného scénáře a paetických rádobysrdceryvných scén, které si dělají z diváka dobrý den....... Nakonec to vypadá, že to vlastně ani taková pohroma být nemohla, když SPOILER pět lidí(z toho 3 malá děcka)-stojící v momentě katastrofy víceméně na pláži-z toho celého vylezli kompletní jen s potlučenou a operovanou maminou....pche.....to má být jako rafinovaný výsměch všem, kteří tam ztratili třeba celou rodinu?.....................PS: Jinak-je teda dost evidentní, že synek Lucas byl počat v době, kdy Marie podváděla Henryho s Rambem......Nechápu, že si toho Henry není vědom.

Nespoutaný Django (2012)

Po mistrovské frajeřince z druhé světové a všeobecném nadšení (tady i jinde), jsem čekal (a těšil se) fakt hodně.. Teď můžu jen suše konstatovat, že nechápu, proč z toho tolik lidí vyteklo..... Tarantino opět píše parádní dialogy, ale ty tentokrát většinou neústí v myšlenky či informace, které jsou důležité pro danou scénu či pozdější děj. Prostě jen nechává -perfektně zahrané- postavy mluvit a mluvit a mluvit (tak jak to v záchvatu onanie parádně napsal) -scény trvají i 10-15minut, ale nakonec se ty spletence vět, znalostí, narážek a odkazů nerozpletou v nic překvapivého-prostě se jen jede dál na další dlouhou slovní přestřelku bez vítěze a poraženého....... Další nepochopitelný zádrhel je dynamika a tempo celého příběhu. Mám nakoukáno docela dost špageťáren a-pokud nejde o úplný odpad- jejich tempo je vždy gradující-někdy hooodně pomalé ale vždy gradující k nervydrásajícímu (nebo prostě jen napjatému) finále. Django chviku drží tempo, pak stojí, pak se vleče, pak je tam pár minutek zběsilé (ale nenápadité) přestřelky a pak to zase povolí až k finále, které tak něják vyšumí do ztracena. Přitom to Tarantino přece umí(nebo uměl?). Kill Bill i Pancharti přísně drží pomaloučké tempo-během kterého je dost prostoru pro budování příběhu pomoci vypointovaných, hravých a chtrých dialogů a scén, a vše směřuje do finiše, který diváka naplní hřejivým pocitem dokonané pomsty.......Tady jsem ten pocit neměl........... Abych neblil jen zklamání-První (cca)půlka nějáké ty hravě vypointované scény má. Velké plusy jsou Herecké výkony-Hlavně Waltz (ikdyž mu to nesedí tak jak posledně)... A třešinka na dortu je scéna s dírama na oči, která naprosto výrazně vyčnívá nad vším ostatním a která s lehkostí dosáhla až k vrcholům MontyPythonovské tvorby (pokud od nich není přímo obšlehnutá)

Kdysi byli bojovníky (1994)

Poctivý a SILNÝ film, který není velký svým rozpočtem, nevídanou efektností a audiem co rozvibruje zvuk-ale svou nekompromisní upřímností a hloubkou sdělení.

Exterminátor (1990)

Béčko Jako Řemen!!....Nemá to sice hlavu ani patu(např jsem nepobral, kde bere tahle zdivočelá mládež motivaci chodit do školy) a vizuálně to hraničí se špatným vkusem ale je to ve výsledku docela zábavné(hlavně teda vtipné....hlavně teda tam, kde to mělo být vážné... :D )

Král New Yorku (1990)

Film z roku 1990 a má tady dnes 200 hodnocení?..a modrá procenta? No to teda čumím.......... Je fakt, že to je dost těžký film, který rozhodně nevede diváka za ručičku a nenapovídá, co si o něm máme myslet a jak ho pobrat.. Jde o dost jedinečné dílo s velkým důrazem na budování situací, práci s herci a atmosférou... Z tohodle filmu je totiž fakt cítit ulice velkého jablka.............4 je málo, 5 je trochu moc ..ale proč né?

George Carlin... It's Bad for Ya! (2008) (TV film)

Humor tvrdý ja hřebík z rave..Georgovi není nic svaté-aspoň se to tak na první pohled může zdát -ale-kdo se zaposlouchá odhalí za vším tím přehnaným nadáváním a prvopánovou oplzlostí, životní postoj který pramení od srdce a který je pro lidskou bytost rozhodně zdravější než ty sračky, kterýma nás od malička krmí maminky, tatínci, učitelé, politici....atd....