Ledová smrt (2006)

Díky řemeslnému zpracování lehce nadprůměrný ale jinak-ve své podstatě-naprosto tuctový slasher...Postavy jsou víceméně sympatické (já jim fandil), logika je úplně mimo(ale v rámci žánru žádný extrém), norština je pro mé ucho příjemný jazyk, vraždící zmrd je takový obrovský Jirka Schmitzer s ksichtem pocákaným inkoustem.........Jinak-Norsko vypadá jako super země, kde je pořád sníh ale přitom tak teplo, že můžete všude běhat jen v tričku-paráda.

V/H/S (2012)

Po dlouhé době horror, který mě opravdu bavil... Jednotlivé povídky jsou sice kvalitativně nevyrovnané, nejsou vcelku něják výrazně originální a některé digitriky to trošku strhávají dolů(hlavně 10/31/98) ale jako celek to působí opravdu sympaticky(teda pokud netrpíte hluboce zakořeněnou nenávistí k roztřesené kameře).... Nejlépe na mě působil Amateur Night=Celé to vidíme očima jedné z postav, vidíme tu divnost a letmé náznaky toho, že je něco hodně špatně ale on je narozdíl od nás omámen chlastem a chtíčem a tak se spolu s ostatníma amatérama řítí po hlavě do jasné záhuby... Docela poučné :D

Hugo a jeho velký objev (2011)

Chápu nutkání tvůrců složit poklonu magii G.Meliése a přiblížit dnešnímu divákovi jeho význam. Chápu taky, že tuto poctu chtěli divákovi předvést za pomoci kouzel a krás dnešních technologií. Nechápu ale, že tak zkušený řemeslník jako Scorsese naprosto neodhadnul míru a namísto snové atmosféry a úsměvné pohádkovosti vše sklouzlo do přeslazeného, sladkobolného a sentimentálního kýče plného prvoplánového a nevkusného 3D.. Původní myšlenka-vytvořit poctu skrze magii dnešních filmařů-se tak vlastně zvrhla v pravý opak a stala se jakýmsi důkazem, že tam, kde to kdysi bylo hravé, vtipné, vkusné a novátorské, je to dnes křečovité, přepálené, falešné..nevkusné. Kdysi jsem viděl "Cestu na Měsíc" a byl jsem unešen, nadšen a pamatovat si to budu snad na vždy..Včera jsem viděl"Huga" a bylo mi nevolno, byl jsem otráven a za týden si na to nevzpomenu... Meliés vyhrál nad Scorsesem minimálně 10:0 a to jsem ani nemusel brát v úvahu rok vzniku měsíčního tripu.............Pozitiva jsou=1.(překvapivě) B.Cohen, který byl kupodivu chvilkama vtipný a ani jednou nevytahnul ptáka(ani verbálně). 2.Snaha vnést do povědomí dněšních žroutů filmů jméno G.Meliése. 3. Hezký vizuál-ale pouze ve svých nejstřízlivějších momentech!!(pravda-nebylo jich mnoho).

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Velmi sugestivní umělecký počin(spíše teda animovaný obraz než film). Hledat v tom ale nějákou hlubší myšlenku či přesah je jen pseudointelektuální ztráta času.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Dědek na sekačce si to prdí po čáře asfaltu v nekonečném kukuřičném poli, potkává jen samé dobré lidi a jediný s kým musí opravdu zabojovat je on sám. V pauzičce mezi děsivým Lost Highway a omamným Mullholland Dr. si David udělal čas aby s úsměvem a vztyčeným prostředníčkem, za pomoci jednoho krásně magického filmu odpálkoval všechny ty veledůležité hejtery, kteří ho zvou chorým, nepochopitelným a zmateným úchylem. Pomalé, hluboké, hřejivé, opravdové...lidské.....

Botostroj (1954)

Jestli tohle někdo považuje, za natolik škodlivé, že je nutné to z fleku vyodpadovat, tak mu asi chybí odstup, schopnost samostatně přemýšlet a odfiltrovat tupou, okatou propagandu. Tenhle film má obrovskou výpovědní hodnotu o vnímání, ideálech a poblouznění společnosti své doby-a taky o konstrukci a struktuře oldschoolové, echtovní a přímočaré propagandy..... bavil jsem se nad vší tou černobílostí vyhnanou do extrému, nad všema těma siláckýma heslama a gestama vybičovanýma až na hranici karikatury........... Bavil jsem se, ohodnotil čtyřma rudýma hvězdama a přesto jsem zůstal ideologickým obsahem zcela nepoznamenán...to je ale zvláštní, že?................................................... čest :D

Kill Bill 2 (2004)

Více "Tarantinovské" než vol1, zde už Quentin (záměrně)upustil od vizuálních orgií a odkazů na japonské šermovačky a těží spíše z atmosféry starých westernových špageťáren a kung-fu filmů, Proto pro mě bude vol2 vždy ta méně šťavnatá a zábavná polovina.

Kill Bill (2003)

První díl plně docení opravdu jen ti, kteří mají nakoukáno dost a dost japonských šermovaček(hlavně těch béčkových, syrových, poetických ze 70-80.let).

Kon-Tiki (2012)

To námořničení bude asi pořádně nafouknutá bublina, když i 6 naprostých amatérů zvládně více než 100 dní na skoro neovladatelném voru, obklopeném žraloky-a přitom se dostanou z bodu A do plánovaného bidu B....=Norský výsměch a plivanec do tváře všem Achabům a Dlouhým Johnům Silverům, kteří z toho dělají těžkou dřinu :D :D... Hezký film s několika parádníma scénama(např setkání se žralokem obrovským). Chtělo by to ale asi delší minutáž aby si divák trošku více užil ponorku a trable na palubě... Pár akčních scén je evidentně domyšlených a přibarvených... A Thor (na mě)působil jako hrozně nesympatický šulin....Podtrženo sečteno silné 3 nebo slabší 4

Vanishing Point (1971)

Ze začátku jsem to bral jako takové starší porno pro automobilové fetišisty ale když jsem viděl jak zručně, dravě, přehledně a akčně jsou všechny ty honičky natočené už jsem z toho nespustil zrak.. Protisystémová rebélie, parádní muzika, vedlejší linky plné"lidských"postav...... Adrenalinová-přesto však přemýšlivá-alternativa pro ty, kterým bezstarostná jízda připadala až moc..bezstarostná ;)