Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jestli se "For a few dollars more"musí s někým dělit o první westernovou příčku, pak je to jedině tenhle kulervoucí mástrpís.

Pro pár dolarů navíc (1965)

"22-22--22?!"........BANG............."Nějáký problém chlapče?".."Né starče-myslel jsem, že mám problém s počítáním..ale už je všechno v pořádku.".........KURRRVA....Film drsný jak ten nejlevnější hajzlpapír!!

Nic nás nerozdělí (2012)

Výborná je první půlka, která velmi naturalistcky popisuje moment katastrofy a bezprostřední chaos ,nejistotu ,snahu pomoct, bolest atd... Druhá půlka však celý film velmi rázně strhává do sraček pomoci nepravděpodobného scénáře a paetických rádobysrdceryvných scén, které si dělají z diváka dobrý den....... Nakonec to vypadá, že to vlastně ani taková pohroma být nemohla, když SPOILER pět lidí(z toho 3 malá děcka)-stojící v momentě katastrofy víceméně na pláži-z toho celého vylezli kompletní jen s potlučenou a operovanou maminou....pche.....to má být jako rafinovaný výsměch všem, kteří tam ztratili třeba celou rodinu?.....................PS: Jinak-je teda dost evidentní, že synek Lucas byl počat v době, kdy Marie podváděla Henryho s Rambem......Nechápu, že si toho Henry není vědom.

Nespoutaný Django (2012)

Po mistrovské frajeřince z druhé světové a všeobecném nadšení (tady i jinde), jsem čekal (a těšil se) fakt hodně.. Teď můžu jen suše konstatovat, že nechápu, proč z toho tolik lidí vyteklo..... Tarantino opět píše parádní dialogy, ale ty tentokrát většinou neústí v myšlenky či informace, které jsou důležité pro danou scénu či pozdější děj. Prostě jen nechává -perfektně zahrané- postavy mluvit a mluvit a mluvit (tak jak to v záchvatu onanie parádně napsal) -scény trvají i 10-15minut, ale nakonec se ty spletence vět, znalostí, narážek a odkazů nerozpletou v nic překvapivého-prostě se jen jede dál na další dlouhou slovní přestřelku bez vítěze a poraženého....... Další nepochopitelný zádrhel je dynamika a tempo celého příběhu. Mám nakoukáno docela dost špageťáren a-pokud nejde o úplný odpad- jejich tempo je vždy gradující-někdy hooodně pomalé ale vždy gradující k nervydrásajícímu (nebo prostě jen napjatému) finále. Django chviku drží tempo, pak stojí, pak se vleče, pak je tam pár minutek zběsilé (ale nenápadité) přestřelky a pak to zase povolí až k finále, které tak něják vyšumí do ztracena. Přitom to Tarantino přece umí(nebo uměl?). Kill Bill i Pancharti přísně drží pomaloučké tempo-během kterého je dost prostoru pro budování příběhu pomoci vypointovaných, hravých a chtrých dialogů a scén, a vše směřuje do finiše, který diváka naplní hřejivým pocitem dokonané pomsty.......Tady jsem ten pocit neměl........... Abych neblil jen zklamání-První (cca)půlka nějáké ty hravě vypointované scény má. Velké plusy jsou Herecké výkony-Hlavně Waltz (ikdyž mu to nesedí tak jak posledně)... A třešinka na dortu je scéna s dírama na oči, která naprosto výrazně vyčnívá nad vším ostatním a která s lehkostí dosáhla až k vrcholům MontyPythonovské tvorby (pokud od nich není přímo obšlehnutá)

Kdysi byli bojovníky (1994)

Poctivý a SILNÝ film, který není velký svým rozpočtem, nevídanou efektností a audiem co rozvibruje zvuk-ale svou nekompromisní upřímností a hloubkou sdělení.

Exterminátor (1990)

Béčko Jako Řemen!!....Nemá to sice hlavu ani patu(např jsem nepobral, kde bere tahle zdivočelá mládež motivaci chodit do školy) a vizuálně to hraničí se špatným vkusem ale je to ve výsledku docela zábavné(hlavně teda vtipné....hlavně teda tam, kde to mělo být vážné... :D )

Král New Yorku (1990)

Film z roku 1990 a má tady dnes 200 hodnocení?..a modrá procenta? No to teda čumím.......... Je fakt, že to je dost těžký film, který rozhodně nevede diváka za ručičku a nenapovídá, co si o něm máme myslet a jak ho pobrat.. Jde o dost jedinečné dílo s velkým důrazem na budování situací, práci s herci a atmosférou... Z tohodle filmu je totiž fakt cítit ulice velkého jablka.............4 je málo, 5 je trochu moc ..ale proč né?

George Carlin... It's Bad for Ya! (2008) (TV film)

Humor tvrdý ja hřebík z rave..Georgovi není nic svaté-aspoň se to tak na první pohled může zdát -ale-kdo se zaposlouchá odhalí za vším tím přehnaným nadáváním a prvopánovou oplzlostí, životní postoj který pramení od srdce a který je pro lidskou bytost rozhodně zdravější než ty sračky, kterýma nás od malička krmí maminky, tatínci, učitelé, politici....atd....

Hellsing - Hellsing X (2012) (epizoda)

Neskutečně našlapaná ultimatní OVA Hellsing série skončila-z mého pohledu-navzdory veškerým předpokladům a pravděpodobnosti-dílem, který působí tak trochu navíc a jakoby mu scházel cit pro míru, časování a vyváženost... Nemůžu si pomoct ale mám pocit, že kdyby se vyškrtalo to věčné žvanění jednotlivých postav před smrtí, nic by se nestalo(ty jejich výlevy totiž většinou nemají příliš nosné myšlenky), celý film by se tak zredukoval na cca 20-30minut, které by se daly přilepit na devátý díl a vzniklo by tak nekompromisně extatické finále...Možná je to tím, že ova 1-9 jsem viděl víceméně v jednom zátahu a teprve na tenhle díl jsem čekal MUČIVÝ rok, během kterého jsem prostě vypadl z tempa a dějové souvislosti trošku zmatněly..Možná, že ty cz titulky nebyly dobré a poselství všech těch řečiček ke mě nedolehlo skrze jazykovou bariéru...A možná je to prostě opravdu jen nejslabší článek skorodokonalého řetězce................... Chibimomenty k tomu všemu patří a jsem za ně rád...Jen je fakt, že tady byly trošku necitlivě natlačeny(odsunuty)na konec, asi aby nerušily ve "velkolepé akci"-přitom v předchozích dílech fungovaly krásně i uprostřed akce.......................... Abych jen nenadával-nenudil jsem se a cítím, že až si jednou pustím všech 10 částí v kuse, tak se tenhle díl-v rámci celku, jako tečka a epilog-neztratí :)

Achiwa Ssipak (2006)

Na kresbu si člověk musí chviličku zvykat a nakonec to nebyla ani tak nechutná šílenost jakou jsem očekával, ale ta neuvěřitelně hravá a dynamická animace, a scénář narvaný vypiplanýma nápadama až k prasknutí, mě dohání k záchvatům nadšení :)