Godzilla vs. Kong (2021)

Jó, super.. King of the monsters nebyla náhoda.. Tady produkční tým moc dobře zná původní japonskou sérii a ví, že když důsledně dodrží několik věcí díky kterým udrží ducha/poetiku originálu, můžou si dál dělat prakticky cokoliv a vždy to bude plnohodnotný člen rodiny godzilláckých filmů... Na mě osobně byl svět středu země možná až moc omalovánkovský a fantasy, ale to je jen otázka vkusu.. Soundtrack místy připomínající bladerunnerovského Vangelise.. roztomilá Kongova kámoška.. kulervoucí fight uprostřed Hong-kongu.. výborné řešení výsledku titulního souboje.. atd.. to všechno z toho dělá parádní žánrovku která godzillafily musí jedině potěšit..

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Je to sice objektivně hrozná srágora, ale musím uznat, že místy je to taková pakárna, že to jakýmsi úchylným způsobem dokáže zaujmout..

Lovná zvěř (1986)

Hm.. je mi dost u prdele co říká Tarantino.. Tohle bylo dost slabý... Občas fajn moment (protagonistka na korbě auta.. protagonistka na posteli, atd..) ale jinak prostě blábol..

Hádej kdo? (2005)

Má to pár momentů u kterých jsem se od srdce zasmál, ale jinak je to takový, po všech stránkách slabší a patetický, odvar Fotr je lotr.. Navíc asi moc nerozumím tomu USA rasovému problému..

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Úplně do pohody.. Na to za jakých podmínek to vzniklo, je tam až překvapivě málo materiálu který chybí (který by třeba dokreslil motivace některých vedlejších postav) a zároveň i překvapivě málo materiálu který nadbývá (např. rozhovor s MartaMartianem a Lois)... Snyder má výhodu, že pracuje s vysokou mírou stylizace.. tozn, že v rámci tohodle ten film unese lecjakou nešikovnost.. Třeba Wonder Woman v akci, za doprovodu svého kytarového riffu, je prostě kulervoucí (a husinunahánějící) i když odrážení kulek náramka by za normálních okolností působilo pouze přitrouble.. Je to ve výsledku vlastně především akce, která mě ve filmu ne vždy bavila.. Menší šarvátky a bojůvky byly ještě vpohodě (protože Snyder je úchyl na zpomalovačky a akce je pak aspoň přehledná), horší je to s velkými akčními sekvencemi, které po chvíli působí jako kdejaká márvelácká volovina.. Naštěstí Snyderova Justice League mnohem více žvaní a tváří se mocně, temně, osudově.. mrká do všech stran na všechny DCfandy světa,, dodává vytoužené (black suit), nečekané (lantern), atd (Martian M.).. U verze 2017 jsem blil zmarem a kroutil hlavou nad tím jak nesmyslně, nekoncepčně a nevkusně se film odvrací od všeho co do té doby Snyder poměrně důsledně budoval.. Teď jsem dostal to, co jsem prvně očekával...

Family Romance, LLC (2019)

Po poněkud nepřesvědčivých filmech "Queen of the desert" a "Salt and fire" můžu s úlevou oznámit, že Werner Herzog je zpět v plné síle.. Možná je to proto, že "Family Romance,LLC" není čistokrevný hraný film, ale spíše hraný dokument.. a v dokumentech Herzog neztratil dech nikdy.. Fascinující..

Černá punčocha (1986)

Náhodou.. je to docela dobrý.. Má to sice své mouchy, ale jinak je to vlastně něco mezi jakousi česky převrácenou verzí giallo filmů a lehce nedonošeným bratrancem lustigova Maniaka... Má to atmošku ušmudlané Prahy konce 80.let.. Není to zbytečně popisné či ideologicky zatížené, takže to ani za 30 let moc nezestárlo.. Za mě prostě dobrý

Blame! (2017)

Má to své chvilky, ale zápletka působí vycucaně z prstu úplně stejně jako celý ten svět na kterém je děj vystavěný.. a samozřejmě to má i hromadu lobotomických momentů kdy se jednomu prostě protáčí oči v sloup... 3 s odřenýma ušima..

Želvy Ninja 2 (2016)

Už jen proto, že jsem byl schopný to dokoukat je to asi lepší než první díl.. Trhač už tady transformerovsky neprudí se svým hi-tech švýcarským nožíkem. Krangovská zápletka s technodromem v New yorku je prostě klasika. Více postav želváckého univerza tomu taky pomohlo.... Jen je to stejně pořád horší než i ta nejblbější kreslená a animovaná želví verze.. Takže.. Ve výsledku zbytečnost..

Cannabis (1970)

V úplném základu je to vlastně poměrně tuctové krimi drama o jednom odpadlíkovi a jeho boji proti všem.. Je to ale natočené poměrně osobitě a uvolněně. Chemie mezi charismatickým Sergem a krásnou Jane je nesporná (zvláště v těch několika erotických scénách). Prosakuje do toho takový ten kouzelný feeling psychedelie raných sedmdesátek. Pár scén mi v paměti asi utkví (což není samozřejmost). A Sergův soundtrack zní skoro jako PinkFloydi té doby.. 3,5