Ronnie Coleman: The King (2018)

Dost lidí tady píše, že se film vyhýbá tématu steroidů.. No, asi proto, že pro borce na tomhle levelu svalové hmoty to není absolutně žádné téma do pranice.. Zde jsou anabolika samozřejmost a borec od borce se liší jen v tom kolik toho o nich ví a jak efektivně je dokáže dávkovat a kombinovat.. Taky je naprostý nesmysl si myslet, že Ronnie Coleman je tím Králem jen díky anabolikům.. Z dokumentu je myslím patrné, že nejlepší z nejlepších se stal hlavně díky povaze zabejčeného bejka a neskutečné vůli, která mu, i dnes, umožňuje fungovat ve zdravotním stavu který by kdekoho jiného upoutal doživotně na lůžko (nebo minimálně křeslo).. Příběh Ronnieho je inspirací a zároveň ponaučením.. Nejde jen o to trénovat (nebo dělat cokoliv) nejtvrději. Důležité je i trénovat chytře..

The Special (2020)

Námět s obrovským potenciálem.. Natočený sice v zásadě sympaticky, ale hned na několika frontách zoufale nedotažený.. škoda

Temný věk (1987)

Parádní synťákovský soundtrack, poutavá australská krajina, zajímavé střihové montáže a asi dva zajímavé mordy.. Hlavně ze začátku jsem byl nadšený, ale čím více tam bylo toporného krokouše a naprosto debilně vystavěných situací, tím více jsem byl rozčarován, zklamán a ve finále až nasrán.. Škoda

Chlast (2020)

Sympatické je, že se to nesnaží úplně tupě moralizovat, ale má to tendenci -ve vztahu k chlasu-držet jistou míru ambivalence .. Na druhou stranu se to vlastně dějově neodvíjí jakkoliv překvapivě. Drama to není bůhvíjak poutavé. Komedie to není bůhvíjak k popukání.

Sky Sharks (2020)

Místy je to cool.. ale většinou je to přebarvičkované, přemalované a v ději tak moc absurdně vykloubené, že mě jako divákovi bylo vlastně putna jak to dopadne, co se stane dál, atd.. Béčková pseudoretropakárna může být funkční a zábavná jen do určitého bodu.. Za ním je to pak už jen manické patlání pátého přes deváté s tím, že to diváka hodí akorát do apatie..

Stín v oblacích (2020)

Bacha, asi bude spoiler............ Základní nástřel děje a Chloe jako silná hrdinka v začátku diváka hezky navnadí aby to pak filmaři všechno spláchli do hajzlu.. Uzlení děje a situací okolo děcka v brašně je tak moc absurdní, že by se to možná (možná) dalo nějak sežvýkat v případě, že by film vykazoval jasný nadhled a uvolněnost.. To se ale víceméně neděje a já koukal na totální volovinu, která sama sebe bere hrozně vážně.. Navíc, Liangová jaksi nevědomky pohřbívá i ten jakože feministický motiv, když musela ženské vrazit do ruky děcko aby se z ní stala akční postava.. protože bad-ass ženská hrdinka bez mateřských motivací je podle Liangové evidentně nesmysl (větší než si půl filmu pohazovat s brašnou ve které si děcko nerušeně cumlá palec).... Pochválit musím vzhled gremlina, který navzdory nižšímu rozpočtu filmu vypadá technicky fakt povedeně..

Meky (2020)

Žbirku jsem nikdy nemusel (jeho tvorba proplouvá okolo mě bez povšimnutí a jeho posedlost the Beatles je mi cizí) a tenhle dokumentární portrét mě nepřesvědčil, že bych svůj postoj měl nějak změnit (a to opravdu dobré životopisné dokumenty jindy dokážou)..

Wonder Woman 1984 (2020)

Někde mezi 3 a 4, ale abych podráždil všechny ty jednohvězdaře, tak to přikopnu spíš k té čtyřce.... Ten film je zásadním způsobem nepochopený. Ono se to totiž nezdá, ale je v dnešní době něčím jako zjevením.. Posledních pár let (hlavně díky Strangers things) sledujeme trendy těžbu osmdesátkové nostalgie, ale prakticky výhradně jen skrz ty nejvíce cool prvky dané éry. Hromady dobových rekvizit, popkulturní odkazy a chytlavý synthwave sound, atd.. I od WW84 jsem očekával tenhle efektní a funkční recept a o to více (a vlastně příjemně) mě překvapilo, že to celé P. Jenkins uchopila úplně jinak.. WW84 není 84 kvůli cool hudbě a nostalgické esenci toho nej z osmdesátek.. Ono je to 84 díky naprosto naivnímu a až "debilnímu" vedení děje a díky trapnosti a nevkusnosti té doby.. Já z toho měl fakt silný pocit, že koukám na nějaký áčkový brak té doby a byl to pocit osvěžující.. Scénáristi vrství totální absurdity s takovou volností a razancí, že nelze pochybovat o tom, že "debilita" toho celého je vědomý záměr.. Jde o hru na kterou divám musí přistoupit. V opačném případě si totiž neužije film naprosto odlišný od dnešní šablony, ale bude koukat na totální, nelogický nesmysl..

Rampa (1962)

.Základní premisa je originální.. Obrazově je to místy až dokonalé.. Minutáž, tak akorát.. Atmoška chytlavá..