Showgirls (1995)

No jo.. je to rozkošně pitomoučké a je znát, že místy film dělali spíš pošahaní choreografové než Verhoven jako takový.. Ale nakonec do toho dokázal prvky svého rukopisu vpašovat a tak to ve výsledku není zdaleka takový průser jak se o tom filmu traduje (jakože jeden z nejhorších všech dob, ani náhodou)..

Území mrazu (2013)

Neurážející ale tuctová kriminálka kterou tahá nad hladinu snad jen atraktivní prostředí a značka "podle skutečných událostí"

Paranoid Park (2007)

Vůbec to není špatné.. Dýchá z toho taková ta chytlavá devadesátková atmoška, zápletka se točí okolo zajímavého etického problému a i přes fakt, že Van Sant -jako vždy- rozhodně nikam nespěchá, to uteče jako nic... Jen se mi to tentokrát nedostalo úplně pod kůži.. někde mezi 3 a 4

Polytechnika (2009)

Za mě hodně dobrý.. Je to trošku méně syrový a malinko více vrstevnatý příbuzný Van Santova Elephanta.

Vlk ze Snow Hollow (2020)

Tohle jakoby narazilo na hranici geniality, ve vší béčkoidní svéráznosti se to odrazilo zpět někde do nadprůměru a tam to ve sněhu zůstalo zcela laxně ležet s cigárem a spokojeným broukáním na rtech.. Je to příliš vypiplané aby Cummings nevěděl co dělá.. Je to příliš rafinované aby to divák prokouknul.. Je to místy skoro nedivácké.. Nemá to žádnou závažnější ambici... Ale když člověk na tu vlnu dobře naskočí, tak to nějakým zvláštním způsobem funguje.. Mám cukání přikopnout tu čtvrtou rudou, jen nevím jak to (třeba i jen sobě) odůvodnit... Možná za toho R. Fostera ve své poslední roli? Nebo za finále které jakoby vypadlo z Mlčení jehňátek?

#martyisdead (2019) (seriál)

Některé herecké výkony jsou zoufalé (sorry, ale je to tak) a je trošku škoda, že totožnost vyděrače vnímavý divák odhalí dlouho dopředu... Ale jinak je to poměrně úderný a tím pádem snad i výchovný projekt který je zároveň i svižný a jaksi poutavý..

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Sakra.. když už se filmaři bojí nasadit jako nepřítele Čínu a rusáci jim připadají moc retro, tak si měli vymyslet nějakou fiktivní zemi, protože invaze Severní Koreje do USA je volovina která tomu filmu podkopává nohy dříve než vůbec začne..

Z cizího krev neteče (2013)

Pár frků tam je, herecky Ok, ale příběhově je to až otravně tupá šablona.. Po pár minutách je jasný jak to dopadne a film se tohle očekávání rozhodně nesnaží jakkoliv narušit...

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Ze začátku je to hezky nastřelené.. Jak zajímavá rodinná situace, tak astroshow která se zvrtla.. Potom to ale pozvolna padá do klasicky přiblblého schématu plného pitomých náhod, absurdního řetězení situací a divák mého formátu prostě jen otráveně zvedá oči v sloup. Potenciál to mělo.. škoda